Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/191223-christmas-gifts-stock-cs-1245p_4505255c8f96a4597ab98c25883dca43.fit-760w.jpg

Historia emocionuese e Krishtlindjes që do ju përlotëHistoria ka ndodhur disa kohë më parë, kur një baba ndëshkoi vajzën e tij të vogël 3 vjeçare vetëm sepse ajo harxhoi shumë letër për të mbështjellë një dhuratë.

Babai u inatos kur vajza e tij u përpoq të zbukuronte një kuti për ta vendosur poshtë pemës së Krishtlindjes.

Gjithsesi, mëngjesin tjetër vajza e vogël ia dhuroi kutinë babait të saj dhe i tha: ” Kjo është për ty, babi.”

Burri u turpërua për sjelljen e tij të mëparshme, por zemërimi i tij u rikthye sakaq kur zbuloi se kutia ishte bosh.

Ai i bërtiti vajzës duke i thënë: ”Nuk e di që kur i jep dikujt një dhuratë, supozohet të ketë diçka brenda kutisë ?”

Vajza e vogël e pa me lotë në sy dhe i tha:” OH, babi, nuk është bosh. Unë e mbusha plot me puthje kutinë. Janë të gjitha për ty babi.”

Babai i prekur e mori vajzën në krahët e vet dhe iu lut që ta falte.

Pak kohë më vonë, për shkak të një aksidenti me makinë vajza e vogël humbi jetën.

U tha se babai i vet e mbajti kutinë e puthjeve përgjithmonë me vete dhe sa herë që nuk kishte motiv për të jetuar e hapte kutinë dhe nxirrte një puthje imagjinare prej saj.

Kështu kujtonte se sa shumë dashuri vajza e tij kishte vendosur aty.

Gjithsecili nga ne, i ka dhënë një kuti të mbushur me dashuri pa kushte fëmijëvë, familjes, shokëve… Dhe nuk ka asgjë më të çmuar se kjo në jetë !

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera