Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/960x0.jpg

Horoskopi i datës 12 shtatorDashi

Jeni duke jetuar një situatë paradoksale.

Venusi do të ketë ndikim të favorshëm, por gjithsesi duket se nuk e gjeni veten në dashuri.

Kujdes duhet të tregoni lidhur me agresivitetin, të cilin duhet ta mbani nën kontroll.

Fundjava do të nisë me polemika të shumta.

Demi

Kjo e shtunë nuk do të jetë kritike për dashurinë, por me kalimin e orëve situata mund të tensionohet.

Ndërsa në punë, më në fund do të nisë të lëvizë diçka.

Sa i takon shëndetit, mundohuni që të tregoni kujdes.

Binjakët

Në dashuri do të ketë përmirësim të ndjeshëm.

Nga ana tjetër, duhet të përqendroheni tek personat që keni pranë dhe ti lini debatet.

Mundohuni që në punë, të jeni më të përpiktë.

Mbrëmja parashikohet mjaft e këndshme.

Gaforrja

Ju pret një ditë e mbushur me emocione të shumta, e cila duhet shfrytëzuar në maksimum.

Keni një dëshirë të madhe për tu dashuruar, ndaj shfrytëzojeni në maksimum.

Vetëkontrolli, do të jetë sfida më e madhe e kësaj dite.

Luani

Venusi do të jetë i pranishëm në shenjën tuaj, duke favorizuar dashurinë.

Në familje, duhet të menaxhoni mirë raportet.

Parashikohen miqësi intriguese të cilat duhen kultivuar.

Sa i takon punës, nuk duhet të nënvlerësoni propozimet e reja për bashkëpunim.

Virgjëresha

Hëna do të ketë ndikim të mirë në shenjën tuaj dhe takimet do të jenë mjaft të favorizuara.

Ka shumë çështje burokratike të mbetura pezull, të cilat do të arrini ti menaxhoni më së miri.

Peshorja

Diçka nuk do të ecë në drejtimin e duhur gjatë kësaj të shtune.

Mundohuni që ti zgjidhni kundërshtitë sa më parë, në mënyrë që të shmangni debatet.

Kjo ditë do ju gjejë të tensionuar, ndaj mundohuni që të ruani qetësinë.

Akrepi

Kjo e shtunë do të jetë mjaft e favorshme për lidhjet e konsoliduara.

Nëse ka diçka që ka mbetur pezull, mundohuni që të mos ushqeni më shumë polemika, pasi do të jeni nervoz.

Sa i takon shëndetit, mundohuni që të rikuperoni forcën dhe kurajon.

Shigjetari

Dita do të jetë e favorshme, por nëse duhet të bëni një takim në dashuri, situata do të jetë edhe më mirë të dielën.

Mundohuni që të mbani nën kontroll nervozizmin.

Bricjapi

Ju pret një e shtunë disi e tensionuar, ndaj bëni kujdes ndaj komplikimeve me të cilat do të përballeni.

Ankthi dhe frika se mos gaboni, mund të shtojnë më shumë zënkat.

Në punë, do të përballeni me një moment tensioni.

Bëni durim, dhe mos u dorëzoni menjëherë.

Ujori

E shtuna do të jetë nën ritmin e duhur, por nga java në vijim, mund të hasni në probleme me paratë.

Ndiheni të lodhur, ndaj mbani larg personat që ju mërzisin.

Peshqit

Në dashuri ndiheni më të fortë krahasuar me ditët e fundit.

Hëna favorizon takimet.

Çiftet të cilat janë përballur me debate, duhet të gjejnë ekuilibrin.

Stresi dhe tensionet do të mbeten të pranishme.

Të fundit

Dhjetë metodat se si të jeni më të lumtur

Të jesh i lumtur është thelbësore për një jetë të përmbushur. Një studim i fundit ka treguar se të jesh i lumtur zvogëlon mjerimin më shumë sesa të kesh më shumë para. Kjo për faktin

Parashikim i motit për sot

Sipas Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat do t’i takojnë shtresës së mesme dhe të lartë të Troposferës. Temperaturat m

Gjenden mbetjet e anijes luftarake të mbytur nga 1644

Arkeologët detarë kanë zbuluar rrënojat e një anije luftarake gati 400-vjeçare që ishte fundosur afër qytetit bregdetar danez të Rodbyhavn. Me shumë gjasë janë rrënojat e anijes ”Delmen

Horoskopi i së dielës

Dashi Ju pret një ditë e qetë në dashuri, pasi e diela do të jetë mjaft pozitive për ndjenjat. Sa i takon punës, do të çoni deri në fund projektet që keni në mendje. Do të merrni një pr

7 kurat natyrale që ju ndihmojnë të tejkaloni dhimbjen e kokës

Dhimbja e kokës është një problem që prek shumë njerëz dhe shpesh është pasojë e një jetese stresuese dhe të çrregullt. Deri më tani, askush nuk i ka sqaruar plotësisht shkaqet themelor

Fytyrë e thatë apo e yndyrshme

Keni menduar ndonjëherë se ç’lloj lëkure keni? Megjithëse mund të duket si një nga gjërat me rë thjeshta të kujdesit për veten, ky konstatim është kryesori për lëkurë të mirë. Kujd

Info Tjera