Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/astro-02.jpg

Horoskopi i datës 16 janarDashi
Qëndrueshmëria dhe guximi do të rrisin jashtëzakonisht fuqinë tuaj.

Vazhdoni me këtë vrull në mënyrë që të keni nën kontroll çdo situatë.

Sot do të mund të kurseni një shumë të konsiderueshme parash.

Demi
Pozitiviteti do të jetë bekim për ju.

Hiqni dorë nga xhelozia për partnerin/partneren tuaj, pasi mund ta çoni lidhjen drejt shkatërrimit.

Fillimi i ditës mund të jetë i mirë, por do të ketë shpenzime në mbrëmje, të cilat do t’ju shqetësojnë.

Binjakët
Mos u tregoni të ashpër me veten për shkak të gabimeve të vogla që mund të keni bërë.

Do të prekeni nga dashuria e motrës apo vëllait tuaj.

Shmangni humbjen e durimit për çështje të vogla, pasi kjo do të dëmtojë vetëm interesat tuaja.

Gaforrja
Mendoni dhe imagjinoni vetëm gjëra të bukura për ta bërë ditën tuaj më të mirë.

Nëse dëshironi të bëni një jetë të qetë dhe të mbani një standard të qëndrueshëm të jetesës, atëherë duhet të jeni të vëmendshëm sot në lidhje me financat tuaja.

Dikush me të cilin jetoni do të irritohet shumë me veprimet tuaja të fundit.

Luani
Sjellja juaj do të vlerësohet maksimalisht.

Do të jetë një ditë e mbarë. Sigurohuni që të bëni plane të veçanta për ju dhe të dashurin/dashurën tuaj.

Partneri/partnerja juaj mund të bëjë diçka përrallore, pa dashje, dhe kjo do të jetë një përvojë e paharrueshme.

Virgjëresha
Mund të kaloni një mbrëmje të këndshme me miqtë, por kujdes, pasi teprimi me ushqimin dhe pijen mund t’ju dëmtojë.

Ndihma e vëllait ose motrës do të sjellë përfitime monetare për ju sot. Punët e shtëpisë do të marrin kohë nga dita juaj.

Peshorja
Sot do të jeni plot energji.

Çfarëdo që të bëni, do të jeni në gjendje ta realizoni shumë më shpejt se zakonisht.

Mos u tregoni dominues në qëndrimin tuaj me anëtarët e familjes.

Kujtimet romantike do t’ju fusin thellë në mendime.

Akrepi
Kjo do të jetë një ditë e mbarë për të filluar një sipërmarrje të re.

Kërkoni ndihmën e anëtarëve të tjerë të familjes për të pasur sukses në planet tuaja.

Njohuritë që fitoni sot do t’ju japin përparësi kundrejt kolegëve.

Shigjetari
Financat tuaja do të marrin një shtysë, por në të njëjtën kohë shpenzimet tuaja gjithashtu do të rriten.

Shmangni përfshirjen në ndonjë marrëveshje të errët.

Partneri/partnerja juaj mund të presë diçka të veçantë për ju sot.

Bricjapi
Mbani nën kontroll emocionet dhe çlirohuni nga çdo ndjenjë frike, pasi mund të ndikojë negativisht në rezultatet tuaja.

Mund të prezantoheni me disa skema të reja financiare.

Vlerësoni me kujdes avantazhet dhe disavantazhet e tyre.

Ujori
Mund të prishet një marrëdhënie me një mikun/miken tuaj për shkak të diferencave në mendime.

Ekziston mundësia që biznesmenët e kësaj shenje të finalizojnë një marrëveshje të rëndësishme biznesi. Bëni kujdes me financat tuaja.

Peshqit
Dita e duhur për të bërë diçka emocionuese dhe argëtuese me miqtë.

Dashuria për një person të veçantë pranë jush do të ndizet sot.

Ata që kanë pasur plan shumë të ngjeshur gjatë ditëve të fundit, do të shijojnë kohën e lirë.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera