Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/astro-6.jpg

Horoskopi i datës 17 marsDashi
Një bisedë e gjatë telefonike mund të zhvillohet midis jush dhe partnerit tuaj.

E vetmja gjë që ndoshta nuk do të prekni është statusi i marrëdhënies suaj, i cili mund të jetë zhgënjyes për ju.

Sidoqoftë, do të mësoni shumë për ndjenjat tuaja, që do t’ju mundësojnë të kuptoni më mirë njëri-tjetrin.

Demi
Puna krijuese mund të kërkojë më shumë përqendrim se zakonisht sot.

Ju mund të duhet të bëni një hulumtim të thelluar, punë të ndërlikuar të detajeve ose një lloj tjetër të procesit intensiv që mund të stimulojë shumë mendjen tuaj. Bëni pushime.

Deri në fund të ditës, duhet të jeni të kënaqur me atë që keni bërë.

Binjakët
Disa vizitorë të rinj mund të vijnë në shtëpinë tuaj sot.

Zakonisht nuk ju pëlqen të jeni në qendër të vëmendjes, por me këtë rast mund të kënaqeni.

Ju mund të drejtoni disa lojëra ose të tregoni një ose dy histori.

Çfarëdo që të bëni, si ju ashtu edhe mysafirët tuaj duhet të kaloni shumë mirë.

Gaforrja
Sot mund të merrni komunikime intensive telepatike nga dikush që nuk e njihni shumë mirë.

Kjo mund të jetë simptomatikë e aftësive të forta ose ky person po dërgon sinjale shqetësimi drejt jush.

Nëse ndiheni mirë me idenë, mund të përpiqeni ta njihni personin pak më mirë.

Luani
Disa punë intensive që keni bërë në të kaluarën dhe që mund t’i keni harruar mund të kenë tërhequr vëmendjen e dikujt me autoritet.

Disa shpërblime të vonuara mund të vijnë në rrugën tuaj sot.

Kjo patjetër që duhet të provojë një surprizë shumë të këndshme dhe të mirëpritur.

Virgjëresha
Një bisedë e çuditshme mund të zhvillohet me dikë që nuk e njeh mirë.

Ai ose ajo mund të jetë një i njohur nga puna ose dikush që sapo ka ardhur nga larg.

Biseda mund të përshkruajë mundësi të reja karriere që kurrë nuk i keni konsideruar, por ju duken tërheqëse.

Peshorja
Të mësuarit do të jetë shqetësimi juaj kryesor sot.

Ju mund të kaloni shumë kohë në biblioteka ose librari, ose ndoshta të merrni pjesë në një leksion ose seminar.

Diskutimet ka të ngjarë të vijojnë dhe shkëmbimi i ideve do të jetë stimulues.

Merrni shënime të bollshme dhe shijoni ditën tuaj.

Akrepi
Disa biseda intensive mund të zhvillohen midis jush dhe një grupi miqsh.

Ju ndani shumë interesa me këta njerëz, mendoni në të njëjtat linja dhe kënaqeni me shoqërinë e njëri-tjetrit.

Sa i përket aspektit sentimental, dita do t’ju dhurojë disa surpriza.

Shigjetari
Sot mund të përqendroheni në një punë shumë interesante që ka të bëjë me financat.

Mund të duhet më shumë kohë për ta bërë këtë sesa normalisht, ndoshta sepse ka shumë detaje të përfshira.

Kjo është diçka e mirë, sepse do të jeni të lumtur për atë që bëni.

Bricjapi
Këtë mëngjes, do të ndjeni nevojën për të vënë rregull në shtëpinë tuaj. Kjo është gjithmonë diçka e mirë.

Një shtëpi e rrëmujshme nxit rrëmujë edhe në mendjen tuaj.

Në aspektin sentimental do të ndiheni të plotësuar dhe në gjendje të mirë shpirtërore.

Ujori
Një studim i një koncepti filozofik ose metafizik ose ndoshta një kulturë e lashtë ose e huaj mund të marrë shumë nga koha juaj sot.

Mendja juaj është veçanërisht e mprehtë dhe depërtuese tani, kështu që duhet të vini re më shumë, të mësoni më shpejt dhe të ruani më shumë nga ato që lexoni.

Peshqit
Sot do të argëtoheni shumë në praninë e disa miqve të mirë.

Sa i përket aspektit profesional, ndjeni nevojën për disa ndryshime thelbësore.

Mos shpenzoni shumë kohë duke menduar mbi financat, por hyni në veprim për të bërë ndryshimet e nevojshme.

Të fundit

Horoskopi për ditën e sotme, 15 tetor 2021

Dashi Ju jeni të prirur të ndiheni mjaft të tensionuar sot dhe ta fajësoni atë për mërzinë dhe pakënaqësinë me jetën tuaj të tanishme. Ju mund të kaloni një pjesë të madhe të mëngje

Zbuloni çfarë tregon forma e trupit për shëndetin e zemrës

Një studim i publikuar së fundmi në Revistën Evropiane për zemrën, thotë se forma e trupit e njeriut është sinjalizuesi më i mirë i sëmundjeve të zemrës. Në krahasim me indeksin e masë

Qumështi apo kosi, cili është më i mirë për mëngjes?

Produktet e bulmetit janë një pjesë e rëndësishme e çdo regjimi të shëndetshëm ushqimor. Megjithatë, në disa aspekte, përzgjedhja e llojit të duhur të produkteve të bulmetit bën një n

Të çmendur apo të qetë, çfarë shoferi jeni sipas shenjës tuaj të horoskopit

Jeni të qetë, të nxituar apo të kujdesshëm kur i jepni makinës? Gjithçka varet nga shenja juaj e horoskopit. Dashi: Të nxituar. Për ju makina nuk është vetëm një mjet transporti, por edhe

Balsami i mrekullueshëm për shëndetin dhe gjithë organizmin

Vetitë kuruese të lules së basanit, një bimë barishtore që në gjendje natyrale rritet kudo, janë të njohura në mbarë botën. Përdorimi i gjerë i kësaj bime në mjekësinë popullore apo

Mjekët e konsiderojnë minierë të vërtetë vlerash ushqyese

Shpeshherë janë quajtur edhe “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7 Virtyteve apo Ushqimi i Perëndive etj, me pak fjalë hurma është fru

Info Tjera