Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/astro-3.jpg

Horoskopi i datës 19 shtatorDashi

Në dashuri nuk do e keni të lehtë menaxhimin e situatës.

Në punë do të jeni energjik dhe me shumë gjasë, do të keni mundësi që të merrni në dorë disa situata, të cilat do të keni mundësi që ti rishikoni.

Demi

Në dashuri nuk duhet ti shtyni gjërat për më vonë.

Nëse bashkëjetoni me dikë ose keni diçka për ta zgjidhur, mos i shtyni vendimet.

Ndërsa në punë, do të keni mundësi për tu çlodhur pak, pasi dita në vijim do të jetë e ngarkuar me stres.

Binjakët

E shtuna do të jetë mjaft e favorshme sa i takon ndjenjave.

Nëse keni nevojë për ndihmë apo duhet të flisni, bëjeni.

Ndërsa sa i takon punës, mundohuni që të shmangni polemikat e kota.

Keni nevojë për të gjetur qetësinë e munguar.

Gaforrja

Gjatë kësaj dite do të jeni të lodhur dhe nervozuar.

Bëni mirë që ti shtyni debatet familjare apo të natyrave të tjera, për një moment tjetër.

Luani

Kush ka jetuar një dashuri në distancë dhe çiftet që janë larg, do të kenë mundësi riafrimi, por duhet përkushtim nga të dyja palët.

Sa i takon punës, nuk keni pasur mundësi të përballoni një moment stresi dhe pavendosmërie.

Virgjëresha

Kjo e shtunë do të jetë mjaft e favorshme për takimet.

Sa i takon punës, mundohuni që të ruani qetësinë dhe të mbani nën kontroll gjendjen e acaruar.

Gjithsesi gjërat do të ecin në anën e duhur.

Peshorja

Ju pret një ditë e bukur në dashuri, për shkak të pranisë së Hënës në shenjën tuaj.

Sa i takon punës, mund të merrni një propozim, por para tetorit do e keni të vështirë që të kuptoni se pse bëhet fjalë.

Akrepi

Hëna do të hyjë në shenjën tuaj dhe dita parashikohet që të jetë mjaft intriguese sa i takon dashurisë.

Në punë, ata që janë në pritje të një konfirmimi, do e marrin.

Nëse keni një rol me përgjegjësi, mundohuni që të jeni të përgjegjshëm dhe të mos ju humbë mundësia.

Shigjetari

Venusi ka ndikim mjaft të favorshëm për takimet dhe dashuritë e reja.

Sa i takon punës, mundohuni që të ruani qetësinë.

Edhe nëse diçka nuk ecën siç duhet, mos u dorëzoni. Mund të jeni gati që të bëni diçka të re.

Bricjapi

Bëni mirë që gjatë kësaj dite ti mbani larg gjërat e komplikuara.

Dëgjoni veten dhe vetëm kështu do të arrini të gjeni zgjidhjet e duhura, sa i takon punës.

Ujori

Këtë fundjavë do ta jetoni më qetësisht.

Nga fundi i së dielës do të kthehen tensionet, ndaj shijojeni pozitivitetin në dashuri.

Sa i takon punës jeni të lodhur dhe negociatat, do të jenë të vështira për tu drejtuar.

Peshqit

Do të keni mundësi që gjatë kësaj dite të zgjidhni problemet e lindura prej pak kohësh.

Dita do t’iu sjellë një këshillë me leverdi.

Sa i takon punës, kjo periudhë kërkon që të zgjidhni disa probleme. 

Të fundit

Zgjidhja ideale për ta zëvendësuar kafenë

Pa një filxhan kafe në ditë nuk bëjmë dot, dhe dita-ditës po shtohen pretendimet se kafeja nxit ankthin dhe stresin tek disa njerëz. Ekspertët kanë përpiluar një listë me produktet që kan

Seksi dhe shtatzënia, 8 faktet që duhet të dijë çdo çift

Marrëdhënia seksuale në shtatzani nuk do të jetë njësoj si më parë dhe kjo pasi shpesh partnerët kanë frikë mos dëmtojnë fetusin. Dhe në lidhje me këtë ka disa fakte që duhet të dini

Dilema e madhe e pazbardhur: Covid-19 është artificial apo natyror?

Që nga shpërthimi i parë epidemik i Covid-19 në Vuhan, hipoteza më e besueshme për shfaqjen e këtij koronavirusi të ri, ka qenë ajo e kalimi nga kafshët tek njeriu në një laborator, një g

Supë me brokoli

Përbërësit 500 gr brokoli 4 lugë gjelle vaj ulliri 2 thelpinjë hudhër ose 1 kokërr qepë 2 Patate 1 shkop mesatar selino Nenexhik Borzilok 800 ml lëng i nxehtë pule ose perimesh Kripë Përga

Horoskopi për sot

Dashi – Në dashuri nuk priten lajme të mira nëse nuk merrni masa për të përmirësuar marrëdhënien. Në frontin e punës, ju me të vërtetë dëshironi të ndryshoni mjedisin tuaj: kusht

Ky çaj do iu mbroj nga shumë sëmundje

Ky çaj me gjethe ulliri njihet ndryshe si sekreti i jetëgjatësisë së mesdhetarëve dhe është një ndër pijet më të lashta në historinë e njerëzimit. Çaji me gjethe ulliri është një al

Info Tjera