Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/astro-1.jpg

Horoskopi i datës 22 janarDashi
Sot parashikohet të jetë një ditë e mbushur me surpriza në vendin e punës.

Një promovim që e keni pritur prej kohësh mund të vijë në drejtimin tuaj, por është në dorën tuaj sesi ta pranoni atë.

Demi
Të krijoni një miqësi të re nuk është e lehtë për ju, sidomos sot.

Megjithatë do të duhet të tregoheni më të hapur ndaj njerëzve që keni përreth.

Në aspektin financiar do të ndiheni të plotësuar sot.

Binjakët
Nëse dikush e di se sa e mrekullueshme është të kesh miq argëtues, ju e dini mjaft mirë.

Personat që keni pranë do të sjellin shumë energji pozitive te ju.

Në dashuri duhet të tregoheni më të sinqertë.

Gaforrja
Ju keni pasur gjithmonë një marrëdhënie të shkëlqyer me eprorët tuaj.

Në fakt, ata shpesh ju trajtojnë sikur të jeni bashkëmoshatarë, dhe shumicën e rasteve ndiheni sikur të jeni pjesë e një familjeje.

Do të ndiheni mjaft mirë në aspektin profesional.

Luani
Kur jeni i lumtur, të gjithë janë të lumtur.

Natyra juaj e zjarrtë thjesht nuk do të lejojë askënd të depresionohet në afërsinë tuaj.

Disa persona në vendin e punës do t’ju admirojnë sot.

Virgjëresha
Nëse nuk jeni të sigurt se si ta trajtoni një situatë të caktuar që është shumë delikate për kohën kryesore, mos ia përmendni askujt atë.

Ju jeni në ndryshim dhe e dini këtë gjithashtu.

Në dashuri do të ndiheni të plotësuar.

Peshorja
Marrëdhëniet janë gjithmonë përparësia juaj numër një, por për momentin kjo do të jetë shumë e theksuar.

Sot do të gëzoni të gjithë vëmendjen e personave që keni pranë.

Akrepi
Nëse dikush mund të bëjë plane të mira dhe t’i shohë ato të realizuara, ai person patjetër që jeni ju.

Jeni një planifikues, detektiv dhe analist i shkëlqyer.

Në aspektin financiar mund të merrni një dorë të mirë parash.

Shigjetari
Përpara se të njihni personin e zemrës, do t’ju duhet të takoni shumë njerëz të tjerë.

Në aspektin profesional mund të përballeni me disa pengesa artificiale të shkaktuara nga njerëz që nuk jua duan të mirën.

Bricjapi
Ju kurrë nuk keni qenë të ndrojtur, pa marrë parasysh se çfarë teme keni apo ku ndodheni. Nuk do të trembeni as tani.

Kujtojini vetes se, nëse dikush ka të drejtë të jetë i sigurt, ai person jeni ju, veçanërisht pasi keni qenë kaq të zellshëm dhe punëtorë.

Ujori
Nëse jeni të shqetësuar se mund të thoni ose të bëni diçka që mund të ofendojë dikë, veçanërisht nëse jeni shumë të sigurt se kush është dhe çfarë situate mund të jetë, atëherë tregoni kujdes.

Në dashuri, jo gjithçka do të jetë në favorin tuaj.

Peshqit
Sot aspekti profesional është mjaft favorizues për ju.

Promovimi apo një rritje page mund të vijë drejt jush.

Në dashuri nuk do të jetë dita më e lumtur për ju, por kjo do të jetë një situatë kalimtare.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera