Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/astro-10.jpg

Horoskopi i datës 27 dhjetorDashi
Nëse mendoni se mund të trajtoni të gjitha situatat e rëndësishme pa ndihmën e të tjerëve, atëherë gaboheni.

Temperamenti juaj nuk mund ta përballojë këtë.

Do të jetë një ditë e mbarë në marrëdhënien tuaj në çift.

Demi
Sigurohuni që i keni të gjitha faktet, para se të jepni ndonjë gjykim.

Mos dyshoni në besnikërinë e partnerit/partneres suaj.

Nëse jeni përpjekur të flisni me dikë në punë për një kohë të gjatë, mund të keni fat sot.

Binjakët
Një mik i ngushtë do të bëjë diçka që do t’ju gezojë shpirtin.

Mund të përballeni me një sfidë të re në punë, të cilën do ta përballoni me sukses.

Një udhëtim që mund të realizoni së shpejti do të rezultojë mjaft i dobishëm.

Gaforrja
Mos bëni gjykime të shpejta për njerëzit e tjerë dhe motivet e tyre.

Ata mund të jenë nën presion dhe mund të kenë nevojë për dhembshurinë dhe mirëkuptimin tuaj.

Nëse jeni me humor të keq sot, partneri/partnerja juaj do t’ju mirëkuptoj dhe ndihmoj ta kaloni këte gjendje shpejt.

Luani
Ndani problemet me partnerin/partneren tuaj.

Kaloni më shumë kohë me njëri-tjetrin për të ringjallur ndjenjën mes jush.

Kjo atmosferë do të krijojë një atmosferë më të mirë për të gjithë familjen.

Virgjëresha
Një takim i papritur romantik do të jetë jashtëzakonisht emocionues, por mund të mos zgjasë shumë.

Sot do të keni mundësi që të tregoni aftësitë tuaja më shumë se asnjëherë tjetër.

Shprehni pa hezitim atë që keni në mendje.

Peshorja
Nuk do të mund t’i përfundoni detyrat tuaja në punë deri në fund sot.

Një i afërm mund të tradhtojë besimin tuaj.

Kjo mund të dominojë mendimet tuaja gjatë gjithë ditës.

Akrepi
Mund të jeni duke kaluar një periudhë delikate sa i përket shëndetit, ndaj bëni kujdes nga ato që konsumoni dhe bëni.

Një përmirësim i financave tuaja do t’ju lejojë të paguani disa detyrime apo fatura të vjetra.

Shigjetari
Do të jetë një ditë e mbarë në aspektin profesional.

Disa biznesmenë të kësaj shenje mund të kenë fitime jashtë parashikime gjatë ditës së sotme.

Bashkëshorti juaj mund t’ju blejë diçka vërtet të veçantë sot.

Bricjapi
Mos u shqetësoni nëse sot përballni më një situatë të ndërlikuar.

Ka gjasa të arrini përfitime monetare nëpërmjet nënës suaj.

Dita e duhur për të nisur një projekt të ri në aspektin profesional.

Ujori
Dyshimet e panevojshme do të ndikojnë drejtpërdrejt në lidhjen tuaj në çift.

Është e rëndësishme që të dikutoni me partnerin/partnerin tuaj për ato çfarë ju shqetësojnë.

Nuk përjashtohet mundësia e prezencës së një personi të ri në jetën tuaj.

Peshqit
Një shpërblim financiar që mund të merrni sot mund të mos jenë në përputhje me pritshmëritë tuaja.

Një detyrim familjar mund të kërkojë vëmendjen tuaj të menjëhershme.

Neglizhenca nga ana juaj mund të jetë e kushtueshme.

Dashuria do të jetë në ajër dhe mundësitë do të jenë të shumta.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera