Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/astro-13.jpg

Horoskopi i datës 30 tetorDashi – Nesër mund të viheni përpara disa vështirësive por nuk duhet të merreni me gjithçka pasi keni shumë probleme të tjera.

Kthejeni faqen dhe lini disa situata pas me forcë dhe guxim.

Demi – Nesër më në fund do të jetë një ditë më e mirë se ato të kaluarat dhe gjendja juaj shpirtërore gjithashtu do të jetë e mirë.

Mundohuni të mos “derdhni” ndonjë shqetësim të akumuluar në punë ose për çështje të ndryshme në dashuri.

Binjakët – Mundohuni të mbani larg nervozizmin dhe shqetësimin edhe nëse keni disa përgjigje që mund të vijnë me ngadalë.

Mundohuni të lehtësoni stresin duke gdhendur momente vetëm për ju.

Gaforrja – Duhet të keni më pak kërkesa nga partneri juaj.

Mundohuni të hapeni më shumë në këto ditë: dashuria mund t’ju japë atë qetësi që ju mungon akoma në punë.

Luani – Nesër do të jetë një ditë pozitive për ju pavarësisht disa pengesave të vogla që përsëri do të jeni në gjendje t’i kapërceni.

Kjo është e vërtetë si në mjedisin profesional dhe atë të punës, ashtu edhe në dashuri dhe në jetën private.

Virgjëresha – Nesër do të jetë një ditë e shqetësuar dhe nervoze për ju.

Mundohuni të mos e merrni atë dhe t’i lini gjërat të rrëshqasin, sepse është vetëm një fazë shumë e shkurtër. Mos diskutoni, mos merrni provokime.

Peshorja – Nesër do të jetë dita perfekte për të menduar për dashurinë.

Në lidhje me punën, gjërat do të zhvillohen në një mënyrë pozitive, por përpiquni të jeni në gjendje të shfrytëzoni mundësitë, të mos bllokoni veten dhe të shikoni mirë përreth jush.

Akrepi – Ditë pozitive, në të cilën mund të ketë ndonjë lajm të mirë: premton të jetë një kohë e mirë, e cila do të heqë të gjitha gjërat negative të përjetuara në të kaluarën.

Mundohuni të mos mendoni për atë që ishte dhe ka kaluar.

Shigjetari – Ju jeni të preferuarit kur bëhet fjalë për dashurinë, prandaj lerini hapësirë ndjenjave, por përpiquni të qëndroni larg diskutimeve.

Edhe puna mbrohet nga yjet, ju mund të filloni një projekt të ri, ose diçka që sapo ka filluar do të jetë e suksesshme.

Bricjapi – Nesër do të jetë një ditë disi e komplikuar: mund të ndiheni të stresuar dhe, në disa momente, edhe pak agresive.

Mund të ketë probleme në punë, ndoshta në lidhje me mbledhjen e parave.

Në dashuri, ka ardhur koha për të lëvizur.

Ujori – Mundohuni të mbani këmbët në tokë dhe të jeni pak më të vëmendshëm ndaj çështjeve materiale dhe të mbani nën kontroll shpenzimet.

Lajme të mira për ata që janë vetëm.

Peshqit – Ditë e nënshtruar, në të cilën mund të ketë keqkuptime, tensione ose konflikte me ata që ju rrethojnë.

Mundohuni të qëndroni të qetë dhe përdoreni këtë fakt si armë të fortë.

Të fundit

Bill Gates i sigurt për suksesin e vaksinave anti-COVID

Bashkëthemeluesi i Microsoft, Bill Gates, beson se “pothuajse të gjitha” vaksinat COVID-19 do të funksionojnë dhe atë mirë, tha ai në një intervistë me Fareed Zakaria të CNN. Tashmë, va

Pesë mënyra si të ndryshoni ushqimin me kalimin e moshës

Nuk mund ta mohoni: Ju nuk jeni më njësoj siç keni qenë në të 20-tat tuaja. Dhe kjo nuk lidhet me faktin që ju jeni më të pjekur. Trupi juaj ka nevojë që ju ta ushqeni ndryshe me çdo vit q

Vaksina e Universitetit të Oksfordit ofron 70% mbrojtje nga Covid-19

Vaksina e koronavirusit e zhvilluar nga Universiteti i Oksfordit ndalon me 70% infektimin nga Covid, treguan provat e fundit. Është një triumf dhe një zhgënjim pasi vaksinat nga Pfizer dhe Modern

Horoskopi për sot

Dashi – Shoqëria e të afërmve me humor do të lehtësojë gjendjen tuaj emocionale dhe do të thyejë monotoninë e rutinës së përditshme. Ekziston mundësia të keni përfitime financiare

Si do të jetë java e fundit e nëntorit

Java e fundit e muajit nëntor parashihet të jetë kryesisht e qetë. Në mëngjes do të ketë ngrica të dobëta, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira të pjesshme. Mjegullë parashihet n

Kur të dy prindërit punojnë, fëmijët zhvillojnë më shpejt shkathtësitë dhe të folurit

Fëmijët e nënave të punësuara më shpejt avancojnë se fëmijët e nënave të cilët janë amvisa, është rezultat i hulumtimit të Universitetit të Oxfordit dhe Shkollës Londineze të Ekonom

Info Tjera