Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/2XWTZZQLK5A6XLZ3X2KE34J2K4-e1594363082953.jpg

Horoskopi i datës 5 shtatorDashi

Kryeni punën e përditshme me aftësi dhe trajtoni çdo problem në mënyrën e duhur.

Kontaktete  ju japin mundësi të reja suksesi.

Ditën e sotme nuk do të bëni asnjë përpjekje për të arritur një harmoni të përsosur me të tjerët.

Vazhdoni me mendjen tuaj dhe mos merrni në konsideratë fjalët e atyre që nuk ju duan të mirën.

Demi

Nga e Shtuna Hëna kalon në shenjën tuaj.

Ajo do tju ndihmojë në fushën e biznesit, të ardhurave, rutinën dhe konkretizimin e situatave që janë veçanërisht të dashura për ju. 

Nëse jeni i vetëpunësuar, yjet mund t’ju sjellin lajme të mira dhe lajme të shkëlqyera. 

Nga pikëpamja sentimentale nuk do të kënaqeni kurrë me përkëdheljet, emocionet. 

Binjakët

Në punë ditën e sotme mund të duhet të dyfishoni angazhimin tuaj.

Ju do të jeni të aftë  për të shndërruar çdo vështirësi në mundësi dhe sukses. 

Pra, shpejtësi të plotë përpara, dhe rrisni vetëvlerësimin dhe entuziazmin tuaj! Si çift, partneri do të jetë më i disponueshëm, më pajtues por ndërkohë ju do të keni humbur durimin.

Gaforrja

Miremengjes. Në fushën profesionale do të jeni në gjendje të shihni më shumë se kushdo tjetë.

Luani kartat tuaja drejt dhe suksesi do të sigurohet. 

Këshilla të mira, mos e humbni zemrën në vështirësinë e parë. 

Le te flasim per dashurine, humbja e një mbrëmjeje si kjo, për shkak të Marsit disonant dhe një keqkuptimi absurd, do të jetë një gabim me të vërtetë i pafalshëm.

Luani

Shqetësime dhe moment nervozizmi njëra pas tjetrës do të krijohen për ju. 

Kjo nuk është dita për marifete mendore dhe përfshirje në situate të rëndësishme profesionale. 

Ju duhet të tregoni kujdes me ekonominë tuaj pasi ditë të vështira do të tju përplasen në fytyrë.

Sa i përket dashurisë, çdo gjë është mjaft perfekte me partneren tuaj.

Virgjëresha

 Kur përballeni me një vendim biznesi, kërkoni një mik për këshilla dhe vërtet keni nevoje për to.

Në dashuri, loja bëhet emocionuese pasi ju keni letra të mira për të luajtur, thjesht duhet të besoni më shumë të vetja juaj.  

Peshorja nuk mund të jetë gjithmonë në anën tuaj, prandaj tregoni kujdes. 

Në dhënien dhe marrjen, duhet gjetur ekuilibrin, madje edhe në dashuri.

Peshorja

Një mëngjes i mirë fillon pasi gjendja juaj shpirtërore është mëse në formë dhe dita premton të jetë dinamike.

Lajme, surpriza, projekte fituese ju presin në ditët në vazhdim. 

Merrni mundësitë që fati ju ofron, duke pranuar një propozim edhe nëse duket si një sfidë e rrezikshme. 

Sigurisht, dëshira për diçka të re në marrëdhënie të bën të mendosh dhe të rimendosh, por këto probleme zgjidhen shumë më mirë duke u këshilluar me partnerin tuaj.

Akrepi

Kultivoni mendime pozitive, trajtojeni veten me diçka që keni dëshiruar prej kohësh dhe argëtohuni sa kenu mundësi me miqtë tuaj.  

Një ndryshim shumë i vogël i mjedisit përreth ju bën të ndiheni jashtë vendit dhe të pakëndshëm, mos u tensiononi, por shqyrtojeni me qetësi. 

Një gjendje e keqe mund të zmadhohet nga imagjinata juaj e shfrenuar.

Një këshillë për ju, kënaquni pak më shumë dhe shqetësohuni më pak.

Shigjetari

Me sa duket gjithçka duket pak a shumë paqësore, atëherë mund të ndaleni për një moment për të mbledhur ide, për të rimarrë forcën dhe energjinë. 

Disa tensione në vendin e punës ju bëjnë të mendoni, por ato janë të pavarura nga vullneti juaj. 

Në dashuri, shijoni momentin e qetë që duket sikur nuk do të mbarojë asnjëherë.

Mos harroni që sekreti i lumturisë qëndron në gjërat e vogla.

Bricjapi

Një frymë gëzimi ju pret, falë Hënës së Demit.

Privilegjet e udhëtimit (për biznes ose me miqtë) do të jenë të mëdha sot dhe duhet të dini si ti shfrytëzoni. 

Fytyrat e reja do të ndezin kureshtjen tuaj, ato mund të jenë të dobishme për punën tuaj. Miqtë ju miratojnë dhe ju respektojnë. 

Qielli mbi ju këshillon që të lini mënjanë problemet tuaja dhe t’i përkushtoheni asaj që ju pëlqen. 

Ujori

Pas disa ditësh trazirash dhe lodhje duket se do të ktheheni në gjendjen normale që keni qenë. 

Në frontin sentimental, jo gjithçka është perfekte, prandaj tregohuni të matur dhe kujdës me veprimët që bëni pasi partneri juaj mund të lëndohet nga ju.

Gjendja shëndetësore ditën e sotme nuk do të jetë e mirë, tregoni kujdes dhe zgjidhni ushqimet që konsumoni.

Peshqit

Sot do të jëni të relaksuar dhe të qetë në punën tuaj.

Një komunikim i mirë do t’u lejojë atyre që janë të lumtur në një marrëdhënie, për të krijuar kuptime të reja, si në nivelin kulturor ashtu edhe në atë seksual.

Një sekret do tju ngatërojë pak jetën, mirëpo mos u shqetësoni pasi çdo gjë do të zgjidhet.

Të fundit

Kanceri i mushkërive: Simptoma në fytyrën tuaj që nuk duhet ta injoroni

Kanceri i mushkërive është një nga llojet më serioze të kancerit që diagnostikohet, pasi zakonisht është e vështirë të dallosh derisa të përhapet në pjesë të tjera të trupit. Kanceri

Zbulohet planeti i “pavarur” në Rrugën e Qumështit

Disa shkencëtarë kanë zbuluar ekzoplanetin më të vogël, me një madhësi sa e Tokës, që rrotullohet vetëm rreth galaktikës sonë dhe nuk i përket asnjë sistemi diellor. Astronomët vlerës

Në fund të këtij muaji hëna do të duket ndryshe, kujdes!

Ka një Hënë të plotë më 31 tetor dhe si hëna e dytë e plotë e muajit, ajo është gjithashtu edhe “Hëna blu”. Ju duhet ta shfrytëzoni në maksimum këtë moment hënor dhe të sigurohen

Një ekip kërkimor thotë se vala e dytë e ka origjinën nga Spanja

Një variant i koronavirusit që ka origjinën tek punëtorët spanjollë të fermave është përhapur me shpejtësi në pjesën më të madhe të Evropës që nga vera dhe tani përbën shumicën e

Biskota me gjalpë kikiriku

Përbërësit 1 filxhan gjalpë kikirikësh 250 gr sheqer 1 vezë 2 lugë gjelle kikiriki i bluar imët 1 pluhur për pjekje Përgatitja Në një enë bëni bashkë gjalpën e kikrikut me vezën, pluh

Koalat po zhduken për shkak të stresit!

Numri i koalave në të gjithë shtetin australian të Uellsit të Ri të Jugut është në rënie të qëndrueshme për shkak të stresit në sistemin e tyre imunitar të shkaktuar nga shkatërrimi i

Info Tjera