Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/2XWTZZQLK5A6XLZ3X2KE34J2K4-e1594363082953.jpg

Horoskopi i datës 6 gushtDashi
Nëse në raportin në çift ka pasur zënka dhe probleme, tashmë duhet bërë kujdes dhe duhet munduar që të ruhet qetësia.

Nuk duhet të mbylleni në vete.

Shpenzimet në këtë moment do të jenë të mëdha, ndaj tregohuni të matur.

Demi
Dashuria paraqitet mjaft mirë, ku hënën do e keni në anën tuaj.

Mërkuri do të luajë me humorin tuaj dhe do ju bëjë të ndiheni të pasigurtë, duke shtuar lodhjen dhe nervozizmin.

Në punë, gjërat do të ecin ngadalë, ku do të ketë vonesa dhe shpenzime të papritura.

Binjakët
Në dashuri do të ketë dyshime, ku çiftet që po përjetojnë tensione, bëjnë mirë që të shmangin debatet.

Për shumë kohë keni shpresuar se diçka në punë do të ndryshonte, dhe tashmë do të ndodhë përmirësimi.

Gaforrja
Bëni mirë që të ruani qetësinë dhe të shmangni debatet.

Në dashuri ka diçka që ju nervozon dhe tensionon.

Mund t’iu duhet që të merrni vendime, kurse në punë, do të hasni në kundërshti me dikë.

Luani
Në këtë periudhë rrezikoni që të jepeni pas ndonjë historie dashurie.

Keni dëshirë që të njihni njerëz të rinj dhe të bëni miqësi.

Puna paraqitet mjaft mirë, për ata që janë të pavarur.

Nëse do të merrni propozime bashkëpunimi, veproni me kujdes.

Virgjëresha
Ndiheni shumë të lodhur, ndaj relaksohuni dhe shmangni debatet dhe problemet.

Dashuria mund të jetë subjekt i dyshimeve.

Në punë, duhet ti bëni gjërat me qetësi.

Një debat gjatë kësaj të enjteje, rrezikon që të shkaktojë dëme të pakthyeshme.

Peshorja
Në dashuri nëse ka dyshime, çiftet që kanë pasur probleme, do të vijojnë që të debatojnë, pavarësisht përpjekjeve për ti zgjidhur.

Në punë, jo çdo gjë do të ecë siç ju dëshironi.

Akrepi
Ky është një moment i rëndësishëm për dashurinë, e cila tashmë nuk do të jetë më në plan të dytë.

Duhet të mundoheni që të riktheheni në lojë.

Në punë, mundohuni që të bëni gjithçka mundeni pa humbur kohë, por veproni me kujdes.

Shigjetari
Kjo është një periudhë mjaft e favorshme për ata që janë vetëm, pasi mund të gjejnë personin e duhur.

Nga ana tjetër, në punë, nuk do të ndiheni shumë të vlerësuar.

Bricjapi
E enjtja do të jetë mjaft pozitive sa i takon dashurisë, sidomos nëse keni të bëni me një person të shenjës së peshqve.

Në punë po përkushtoheni me shumë energji, ndaj bëni kujdes që t’ia dilni mban.

Takimet e reja janë mjaft të favorizuara.

Ujori
Dashuria paraqitet mjaft mirë dhe do të jeni mjaft të përkushtuar.

Do të keni mundësi që të nisni një lidhje të re.

Në punë, duhet të bëni kujdes që të mos lini asgjë pezull, pasi në të kundërt nuk do i merrni rezultatet që shpresoni.

Peshqit
Dashuria paraqitet mjaft mirë, ku do të arrini të lini pas disa probleme.

Keni nevojë që të bëni një zgjedhje.

Ky është moment i rëndësishëm për punën, ndaj duhet të mendoni për të ardhmen.

Të fundit

Zbulohet antitrupi që neutralizon koronavirusin

Shkencëtarët në Fakultetin për Mjekësi të Universitetit të Pittsburghut kanë thënë se kanë arritur sukses, lidhur me trajtimin dhe parandalimin e mundshëm të koronavirusit. Hulumtuesit pr

Si reagojnë shenjat e horoskopit kur u vjen “në majë të hundës”

Të gjithë kemi mënyrën tonë të reagimit kur jemi me nerva, ose kur na vjen në majë të hundës. Dikush mund të bëhet shumë agresiv, ndërsa dikush tjetër mund të përdorë metodën e agre

Pse asnjë ushtri në botë nuk mund të krahasohet me atë amerikane

Arsyeja kryesore:Armët e ushtrisë amerikane, janë ndër më të mirat në botë. Kur është fjala për armë vdekjeprurëse, ushtria amerikane nuk ka asnjë lloj mungese në inventar. Disa prej ty

Dhjetë metodat se si të jeni më të lumtur

Të jesh i lumtur është thelbësore për një jetë të përmbushur. Një studim i fundit ka treguar se të jesh i lumtur zvogëlon mjerimin më shumë sesa të kesh më shumë para. Kjo për faktin

Parashikim i motit për sot

Sipas Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat do t’i takojnë shtresës së mesme dhe të lartë të Troposferës. Temperaturat m

Gjenden mbetjet e anijes luftarake të mbytur nga 1644

Arkeologët detarë kanë zbuluar rrënojat e një anije luftarake gati 400-vjeçare që ishte fundosur afër qytetit bregdetar danez të Rodbyhavn. Me shumë gjasë janë rrënojat e anijes ”Delmen

Info Tjera