Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/ASTRO-14.jpg

Horoskopi i datës 8 shtatorDashi – Keni kaluar një periudhë aspak të lehtë, të mbushur me dyshime dhe luhatje, të cilat mund të rikthehen.

Në dashuri duhet të kaloni një problem, ndërsa në punë, mundohuni që të çoni përpara projektet tuaja. Mundësitë e reja nuk do të mungojnë.

Demi – Ju pret një ditë pozitive në dashuri, ku pasditja do të jetë më e mirë në raport me mëngjesin.

Nëse jeni në një lidhje prej kohësh, mund të përfshiheni nga mërzia.

Mund t’iu duhet të zgjidhni një problem personal.

Binjakët – Ju pret një e enjte interesante në fushën sentimentale, edhe pse do të keni çështje familjare që kërkojnë zgjidhje.

Mundohuni që të tregoheni të kujdesshëm në dashuri.

Në punë një i lindur në shenjën e dashit, mund të bashkëpunojë mirë. Kënaqësi të vogla ju presin.

Gaforrja – Takimet janë mjaft të favorshme gjatë kësaj dite dhe mund të shndërrohen në të rëndësishme.

Në punë do të ketë ngadalësime, por saturnin do e keni kundër dhe do e gjeni veten përballë një zgjedhje.

Luani – Duke nisur nga fundjava Hëna do të hyjë në shenjën tuaj, ku do të ketë lajme pozitive për ndjenjat.

Në punë do të ketë zhvillime në vijim. Mundohuni të jeni të vëmendshëm.

Virgjëresha – Ju pret një mëngjes i tensionuar për ndjenjat, por mos u druani, gjatë pasdites do të jeni shumë më mirë.

Në punë duhet ta shikoni të ardhmen me optimizëm.

Peshorja – Mëngjesi do jetë interesant për dashurinë, ku mungesa e stabilitetit do të kthehet gjatë pasdites.

Në punë, do të keni mundësi të shumta, por nuk do të jeni shumë të përqendruar.

Akrepi – E enjtja do të jetë pozitive për dashurinë, sidomos gjatë pasdites, kur Hëna do të hyjë në shenjën tuaj.

Në punë, kërkesat do të shtohen me kalimin e javëve.

Shigjetari – Lajme të mira do të vijnë për dashurinë, ku dita duhet jetuar plotësisht.

Lëreni veten të lirë. Në punë, Marsi do të ketë ndikim tranzit.

Bricjapi – Lajme të mira parashikohen sa i takon ndjenjave, por gjatë fundjavës do të ketë përmirësim.

Në punë mundohuni që të jeni më të arsyeshëm, pasi do të jeni të rrethuar nga persona aspak të sinqertë, por situata do të jetë përgjithësisht pozitive.

Ujori – Brenda fundjavës mundohuni që të zgjidhni një problem në dashuri.

Në punë, mundohuni durim, pasi objektivi që i keni vendosur vetes nuk do të jetë kaq afër.

Peshqit – Mëngjesi do të jetë i mbushur me kundërshti në dashuri, por gjatë pasdites, situata do të përmirësohet.

Në punë nëse ajo që bëni nuk ju kënaq, është momenti i duhur për të parë përreth. Planetet do të jenë në anën tuaj.

Të fundit

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse flini më pak se 6 orë

A jeni nga ata njerëz që fle disa orë? A nuk i plotësoni 8 orët e kërkuara? A ju pëlqen të kaloni natën, por edhe zgjoheni në mëngjes, kështu që vendosni të “sakrifikoni” edhe disa o

Kush është Kristen Welker, moderatorja që fitoi zemrën e publikut në debatin Trump-Biden

Kristen Welker ka qenë një fytyrë e njohur për miliona amerikanë si korrespondente e NBC News për Shtëpinë e Bardhë dhe bashkë-spikere e “Weekend Today”, por zgjedhja e saj si moderatore

Vaksina e Oksfordit ka filluar të jap rezultate

Bota ka filluar t’i presë rezultatet e para të vaksinës kundër koronavirusit. Nëse efikasiteti i kësaj vaksine është pozitiv, atëherë ajo do të shpërndahet në mbarë Evropën dhe botën

Supë me karotë

Përbërësit: 400 gr Karrota 1 Qepë 1 thelb Hudhër 1 lugë çaji Xhenxhefil i bluar 3 lugë gjelle Gjalpë 200 ml Ajkë për gatim Përgatitja: Në gjalpë fërgoni qepën dhe hudhrën e grirë im

Horoskopi i datës 23 tetor

Dashi – Do të çliroheni nga disa ndjesi si dyshimi, lakmia apo xhelozia. Mos investoni në ndërmarrje të përbashkëta dhe skema të dyshimta financiare. Mund të kaloni momente të bukura d

FDA autorizon Remdesivirin kundër COVID-19

Agjencia amerikane e Barnave (FDA) i dha dje autorizimin e plotë ilaçit antiviral Remdesivir për pacientët e shtruar me COVID-19, duke konfirmuar autorizimin me kusht të dhënë në maj, njoftoi

Info Tjera