Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/Astro-16.jpg

Horoskopi i së dielësDashi – Këtë të diel do të keni një nevojë në rritje për të thënë atë që mendoni, pa u shqetësuar shumë se si do të reagojë personi tjetër.

Viti që vjen do të jetë plot premtime, prandaj duhet të përfshiheni tani në planet tuaja.

Në dashuri, yjet do t’ju inkurajojnë të ndaleni dhe të shihni nëse një histori mund të vazhdojë apo jo.

Demi – Do të jetë një ditë mjaft e rëndë e diela.

Do të jeni shumë të trazuar, mbase edhe pak të hutuar dhe të lodhur.

Kjo sepse, ju mund të jeni të shqetësuar për një sëmundje fizike që ju ka munduar për ditë, ose për shkak të problemeve tuaja financiare, ose për të ardhmen.

Prandaj shmangni ndërlikimet!.

Binjakët – Do të jeni veçanërisht të motivuar.

Ju keni filluar të perceptoni shenjat e para të një shëlbimi që me siguri do të vijnë në vitin 2021.

Edhe nëse puna mund t’ju japë kënaqësi të madhe, nuk duhet t’i lini pas dore ndjenjat!.

Në fund të tetorit, dashuria do të jetë përsëri protagoniste në jetën tuaj.

Gaforrja – Do të përshtateni me forcë më të madhe dhe do të jeni gati të përballeni me frikën tuaj.

Tani po përjetoni një transformim të thellë.

Do të jeni të vendosur të bëheni më të sinqertë dhe autentik dhe nuk do të dëshironi më të gënjeni për të kënaqur të tjerët.

Vetëm se fillimisht ky ndryshim do t’ju kushtojë shtrenjtë!.

Luani – Duhet të duhet të jeni shumë të kujdesshëm në marrëdhëniet me të tjerët, përndryshe do ta gjeni veten duke debatuar.

Gjatë ditës mund të ndiheni shumë të trazuar, të lodhur dhe me disa dyshime.

Për më tepër, mund të jetë dikush afër jush që do t’ju ngacmojë ose provokojë në ndonjë mënyrë. Bëni shumë kujdes!

Virgjëresha – E diela do të jetë një ditë aktive.

Ju mbeteni një nga shenjat më të preferuara të planetëve, kështu që duhet të krijoni situata dhe të mos sulmoheni nga frika.

Ditët në vijim do t’ju japin momente të këndshme në dashuri dhe në jetën shoqërore, edhe nëse Venusi braktis shenjën tuaj.

Peshorja – Do të jeni në gjendje të lini pas peshën e tre muajve të fundit dhe më në fund të shijoni paqe.

Vështirësitë praktike të ditëve të fundit, në lidhje me financat dhe punën, mund të kenë shkaktuar ndonjë krizë në dashuri.

Tani e tutje do të jeni në gjendje të rifitoni  harmoninë e humbur.

Akrepi – Mund të ndiheni të shqetësuar, të irrituar dhe mbase edhe pak të lodhur dhe të mërzitur.

Ndoshta nuk jeni në gjendje të mirë dhe ky fakt ju shqetëson shumë ose po dekurajoheni nga ato që po ndodhin përreth jush.

Shtyni çështjet e paqarta në një kohë më vonë!.

Shigjetari – Të dielën mund të mbështeteni tek yjet!.

Po rikuperoni një forcë të madhe, dëshirën për të ndryshuar mënyrën, për të filluar një histori të re ose për t’i dhënë fund një marrëdhënieje që ka marrë fund.

Në mes të dhjetorit do të ketë pikën e kthesës, por tashmë tani mund të shihni përmirësime.

Bricjapi – Po kaloni një moment shumë të veçantë.

Të dielën do të zgjoheni plot energji dhe dëshirë për të përmbushur veten.

Krahasuar me fillimin e vitit keni ndryshuar shumë.

Tani ju jeni bërë përfundimisht më fatalist, e keni kuptuar rëndësinë e braktisjes së sigurive për të marrë rrugë të reja, edhe nëse nuk dihen nëse ka garanci. Vazhdoni!

Ujori – Do të jeni energjik, veçanërisht aktiv, falë Hënës në shenjën tuaj.

Sidoqoftë, përpiquni ta drejtoni gjithë këtë energji drejt diçkaje konstruktive, përndryshe do të përfundoni duke dashur të fryni gjithçka.

Nëntori do të sjellë lajme të mira në dashuri.

Peshqit – Do të duhet të punoni shumë për të gjetur një ekuilibër të brendshëm.

Ditët e fundit, tensionet e disa prej të dashurve tuaj në familje ju kanë larguar pak harmoninë.

Mundohuni të rikuperoni, përndryshe nuk do të jeni në gjendje të ndihmoni as ata që doni!.

Në dashuri, edhe nëse jeni ndjerë i ofenduar, mos iu dorëzoni tundimit për t’u hakmarrë! Nëntori do të rikthejë qetësinë.

Të fundit

Bill Gates i sigurt për suksesin e vaksinave anti-COVID

Bashkëthemeluesi i Microsoft, Bill Gates, beson se “pothuajse të gjitha” vaksinat COVID-19 do të funksionojnë dhe atë mirë, tha ai në një intervistë me Fareed Zakaria të CNN. Tashmë, va

Pesë mënyra si të ndryshoni ushqimin me kalimin e moshës

Nuk mund ta mohoni: Ju nuk jeni më njësoj siç keni qenë në të 20-tat tuaja. Dhe kjo nuk lidhet me faktin që ju jeni më të pjekur. Trupi juaj ka nevojë që ju ta ushqeni ndryshe me çdo vit q

Vaksina e Universitetit të Oksfordit ofron 70% mbrojtje nga Covid-19

Vaksina e koronavirusit e zhvilluar nga Universiteti i Oksfordit ndalon me 70% infektimin nga Covid, treguan provat e fundit. Është një triumf dhe një zhgënjim pasi vaksinat nga Pfizer dhe Modern

Horoskopi për sot

Dashi – Shoqëria e të afërmve me humor do të lehtësojë gjendjen tuaj emocionale dhe do të thyejë monotoninë e rutinës së përditshme. Ekziston mundësia të keni përfitime financiare

Si do të jetë java e fundit e nëntorit

Java e fundit e muajit nëntor parashihet të jetë kryesisht e qetë. Në mëngjes do të ketë ngrica të dobëta, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira të pjesshme. Mjegullë parashihet n

Kur të dy prindërit punojnë, fëmijët zhvillojnë më shpejt shkathtësitë dhe të folurit

Fëmijët e nënave të punësuara më shpejt avancojnë se fëmijët e nënave të cilët janë amvisa, është rezultat i hulumtimit të Universitetit të Oxfordit dhe Shkollës Londineze të Ekonom

Info Tjera