Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/Astro-15.jpg

Horoskopi i së dielësDashi – Mund të filloni të bëni zgjedhje të rëndësishme, për të ardhmen tuaj.

Në dashuri, për fat të keq, shumë gjëra mbeten ende të paqarta.

Edhe çiftet afatgjata mund të kenë përjetuar disa tronditje për shkak të vështirësive në punë, ose problemeve serioze në familje.

Në shtator mund të ketë një afrim të bukur.

Ata që janë beqarë për një kohë të gjatë, duan më shumë hakmarrje se kurrë.

Demi – Do të ndiheni nervozë dhe dëshironi të veproni me impuls.

Gjëja e fundit që do të dëshironi do të jetë të gjendeni në mes të konfuzionit, ose me ndonjë shqetësim nëpër këmbë!.

Do të duhet të përdorni shumë kujdes, veçanërisht nëse keni dikë afër jush që nuk është në gjendje t’ju kuptojë, ose mendon në mënyrën e kundërt me tuajin, përndryshe do të përfundoni të grindeni.

Binjakët – Sipas parashikimeve të Paolo Fox, të dielën do të keni një dëshirë në rritje për dashuri.

Në dashuri, para se të gjeni harmoninë që keni në mendje, do t’ju duhet të bëni një rrugë të gjatë.

Nëse dilni me një Dash, Bricjap ose Peshore, mund të përjetoni një tension shtesë, por nuk do të jetë domosdoshmërisht faji juaj!.

Në frontin e punës, kënaqësi të mëdha po vijnë!.

 

Gaforrja – Do të duhet të ‘armatoseni’ me një dozë të mirë durimi.

Në dashuri jeni në mes të kaosit: mbase pjesërisht e keni shkaktuar atë në të kaluarën!.

Këto ditë, ata në një lidhje afatgjatë mund të ndihen paksa larg partnerit të tyre nga pikëpamja emocionale.

Luani – E diela dhe e hëna mund të jenë ditë shumë të trazuara.

Në punë, kohët e fundit ju është dhënë një përgjegjësi e madhe dhe tani keni çdo qëllim të demonstroni forcën tuaj.

Thellë në zemrën tuaj, megjithatë, jeni të shqetësuar, sepse në ditët e fundit keni vendosur të mbyllni një projekt ose një bashkëpunim.

Virgjëresha – Jupiteri dhe Saturni do t’ju japin emocione të forta.

Nëse dëshironi thellësisht diçka, duhet të filloni të lëvizni atë në drejtim pa frikë.

Në këtë periudhë keni shumë ide dhe racionalitet për të shitur.

Nuk do të ketë asgjë që mund të qëndrojë midis jush dhe realizimit të dëshirave tuaja!.

Peshorja – Më në fund do të keni një ditë të qetë.

Do të jeni në gjendje të lini 48 orë shumë të trazuara pas dhe të shijoni pak relaksim.

Për t’ju shqetësuar është vetëm Marsi në anën e kundërt, i cili mund të bëjë punën dhe marrëdhëniet tuaja më të lodhshme se sa duhet.

Nëse po, ruani qetësinë!.

Akrepi – Do të duhet të keni shumë durim, veçanërisht nëse keni të bëni me një Dem ose një Ujor.

Në 48 orët e ardhshme do të mundësoheni të bëni diçka, ndoshta një udhëtim, që nuk do të dëshironi ta bëni.

Por përpiquni të mos debatoni shumë me të tjerët, as me veten tuaj!.

Shigjetari – Do të keni një dozë të mirë gjallërie dhe shkathtësie.

Në shtator, kur Afërdita do të jetë në harmoni me ju, do të gjeni gjithashtu optimizëm dhe dëshirë për t’u përfshirë në punë.

Çdo ide apo projekt që ju vjen në mendje do të jetë burim i sukseseve të mëdha dhe të vogla.

Kthim pozitiv në dashuri, ashtu edhe në punë!.

Bricjapi – Nga e diela dhe në javët e ardhshme do të ndjeni dëshirën për të rimarrë terrenin e  humbur, si në punë ashtu edhe në dashuri.

Keni ide shumë të qarta për atë që dëshironi në të ardhmen tuaj, edhe nëse e keni pasur të vështirë ta merrni deri më tani.

Por jeni tipi që mund të duroni dhe të prisni.

Në shtator, shumë çifte do të jenë në gjendje të rilidhen.

Ujori – Kjo ditë ju rezervon fjalë për fjalë plot energji elektrike dhe prandaj do të jeni shumë energjik.

Në çdo rast, përpiquni të qëndroni të qetë dhe të përmbajtur, veçanërisht nëse kaosi mbretëron rreth jush.

Ndoshta pak kaos, është edhe i juaji.

Peshqit – E diela do të ketë akoma vështirësi praktike, në lidhje me punën ose me para për t’u përballur.

Për fat të mirë, nga shtatori shumë situata të ndërlikuara do të zbërthehen!.

Ata që kanë bërë, në muajt e kaluar, një zgjedhje paksa penalizuese të dashurisë, mbase kanë hequr dorë nga puna e tyre, por duhet të kujtojnë që të jenë pak më egoistë kohë pas kohe!.

Të fundit

Si ta kuptoni që keni rënë në dashuri, sipas shenjës së horoskopit

Dashi-Ju jeni plot me jetë dhe keni shumë energji. Jeni shumë të logjikshëm në çdo aspekt të jetës dhe një kokë e mirë për shpatullat tuaja. Si një lider i lindur, ju pëlqen të jeni n

Lulja që mund ta rrisim në shtëpi dhe ka vlera të pabesueshme medicinale

Kollë, bronkit, dhimbje të fytit, por edhe të stomakut i shëron mëllaga. Nëse keni lëkurë tepër të thatë për shkak të të ftohtit, sërish mëllaga mund t’i lehtësojë shenjat, sepse p

Koronavirusi ndryshon sjelljen seksuale te të rinjtë

Pandemia e koronavirusit ka ndryshuar mënyrën e jetës së njerëzve, si dhe mënyrën e jetesës së përditshme, shkaktuar një krizë ekonomike dhe i detyroi ata të jetojnë me situata stresuese

Pse duhet të hani kos në mëngjes?

Kosi është një nga ushqimet e bulmetit më të konsumuara nga shqiptarët. Ai nuk bëhet kurrë i mërzitshëm sepse mund të kombinohet në mënyra e shije të ndryshme. Kosi mund të hahet me të

Në çfarë moshe vetbesimi ynë arrin kulmin?

Gjatë adoleshencës të gjithë ndjejmë një pasiguri në vete e cial shpesh herë na shkakton ankth dhe frikë.  Teksa rritemi shohim që ndjesia e vetëbesimit rritet. Mirëpo, nga nëj studim i

Si të minimizohen pasojat për njerëzit që pinë duhan?

Pirja e duhanit vazhdon të jetë një nga faktorët kryesorë për shumë sëmundje e cila prek të gjitha organet në trupin e njeriut. Nuk është rastësi që sistemet shëndetësore janë të koo

Info Tjera