Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/images.jpeg-2.jpg

Horoskopi i së enjtesDashi
Kur bëhet fjalë për një shenjë kaq të zjarrtë dhe të ndjeshme sa e juaja, është e lehtë të kuptosh se të qëndroni në shtëpi mund të mos jetë aktiviteti juaj i preferuar, të paktën, jo rregullisht.

Të dalët ju jep më shumë energji.

Demi
Nuk ka si shoqëria e familjes, siç e keni njohur dhe besuar gjithmonë.

Ekziston gjithashtu një mundësi e veçantë që një anëtar i familjes t’ju prezantojë me dikë që do të përfundojë të jetë shumë më tepër sesa thjesht një mik.

Binjakët
Universi ka dërguar pikërisht atë që ju nevojitet për të ndryshuar situatën tuaj të punës.

Sido që të jetë, shijoni frymëzimin dhe emocionin, që shkon së bashku me fillimet e reja.

Në dashuri parashikohet të merrni disa sinjale pozitive nga një person.

Gaforrja
Ju keni një reputacion të merituar si person i vëmendshëm, bashkëpunues dhe jashtëzakonisht i mirë për t’u shoqëruar.

Por ky reputacion mund të jetë përkohësisht në rrezik, jo sepse e keni humbur atë ndjenjë dashurie, por sepse ju nevojitet të bëni gjëra të reja në jetë.

Mos humbisni kohë, por filloni që sot.

Luani
Për disa arsye, individë të një lloji të caktuar duket se kanë ndikim te ju.

Mësoni të thoni ‘jo’ dhe të largoheni prej tyre.

Mund të jetë e vështirë në fillim, por me kalimin e kohës do ta zotëroni këtë aftësi.

Virgjëresha
Pas një dite tjetër të mbushur me shikime apo ngacmime, një person i caktuar më në fund do të jetë gati të thotë saktësisht atë që ka në mendje për ju.

Nëse jeni të palidhur dhe të interesuar, jini të përgatitur për një afrimitet të ri.

Peshorja
Shenja juaj është pajisur me hijeshi, aftësi bindëse dhe shumë sharm.

Nuk është për t’u habitur; të tjerët i konsiderojnë këto cilësi në mënyrë të parezistueshme tërheqëse.

Por duhet të keni kujdes se ku e tregoni atë hijeshi. Përdorini këto aftësi në dashuri.

Akrepi
Sot situata financiare për të lindurit në shenjën tuaj parashikohet të jetë e shëndetshme.

Shfrytëzojeni këtë për të realizuar një investim të ri, që do të sillte më shumë të ardhura në llogarinë tuaj.

Shigjetari
Parashikohet një ditë e mbushur me pozitivitet, veçanërisht në ambientin e punës.

Investimi juaj në forcimin e marrëdhënieve me njerëzit që keni pranë do të japë frytet e duhura.

Në aspektin sentimental mund ta gjeni veten në disa keqkuptime.

Bricjapi
Situata juaj financiare ndihet pak e lëkundur për momentin.

Pavarësisht se si ose pse ka ndodhur, kthejeni vëmendjen në karrierën tuaj vetëm për pak kohë.

Tregohuni të përpiktë me pagesën e faturave.

Ujori
Sot parashikohet të bëni disa njohje interesante në aspektin sentimental.

Tregoni gatishmërinë e duhur për ta njohur sa më mirë një person.

Në aspektin financiar, sot mund ta gjeni veten në konfuzion.

Peshqit
Së shpejti, do të duhet të merrni një vendim nëse do ta lini një sekret të shohë dritën e diellit.

Kjo nuk është një gjë e lehtë për ju, sepse zakonisht mund të shihni të dyja anët e çështjes.

Përdorni intuitën tuaj për të marrë vendimin e duhur.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera