Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/Astro-15.jpg

Horoskopi juajDashi

Sjellja në një mënyrë diktatoriale me anëtarët e familjes do të çojë në debate dhe inate.

Zgjidhni të vishni diçka që partneri juaj pëlqen t’jua shohë.

Mendoni dy herë para se të ndërmerrni ndonjë projekt të ri.

Do të preferoni të kaloni më shumë kohë vetëm, sesa me njerëzit e tjerë sot.

Demi

Shmangni dietën me shumë kalori për të mbajtur veten në formë.

Çdo neglizhencë nga ana juaj në vendin e punës ose në biznes mund të çojë në humbje financiare sot.

Anëtarët e familjes nuk mund t’i përmbushin pritshmëritë tuaja sot.

Mos prisni që ata të plotësojnë çdo dëshirë tuajën.

Binjakët

Sukseset e së kaluarës do të rrisin besimin ndaj jush.

Miqtë dhe anëtarët e familjes do t’ju zënë pjesën më të madhe të kohës.

Ju mund të grindeni me bashkëshortin/en për një çështje të parëndësishme, por gjithçka do të kthehet në normalitet shumë shpejt.

Gaforrja

Miqtë do t’ju prezantojnë me dikë të veçantë i cili do të ketë një ndikim të jashtëzakonshëm në mendimet tuaja.

Sot, me ndihmën e një miku të ngushtë, disa biznesmenë ka të ngjarë të fitojnë përfitime monetare.

Këto para mund të kapërcejnë shumë nga problemet tuaja.

Do të ketë një zhvillim të rëndësishëm në frontin tuaj personal, i cili do të sjellë gëzim për ju dhe të gjithë familjen tuaj.

Luani

Anëtarët e familjes ose bashkëshorti juaj mund t’ju shkaktojnë tension.

Beqarët e kësaj shenje ka gjasa të përjetojnë një romancë të re.

Për ta bërë ditën më të këndshme, merrni pak kohë për veten.

Virgjëresha

Përdorni kontaktet tuaja për të kaluar çështjet në dukje të vështira.

Do të jetë një ditë përgjithësisht e bukur.

Është e rëndësishme që të mendoni rreth të metave tuaja dhe të përpiqeni t’i rregulloni ato.

Kjo do të sillte ndryshime pozitive në personalitetin tuaj.

Peshorja

Mundohuni të shmangni stresin e udhëtimeve në distanca të gjata.

Për disa persona të kësaj shenje, sot qielli do të duket më i ndritshëm, lulet do të duken më të gjalla dhe gjithçka do të shkëlqejë rreth jush, sepse do të ndiheni të dashuruar!.

Puna në zyrë do të ketë ritëm, pasi nuk do të mungojë bashkëpunimi i plotë nga ana e kolegëve.

Akrepi

Mbrëmja me miqtë do të jetë e këndshme, por shmangni ngrënien ose pirjen e tepruar.

Mos flisni rreth çështjeve personale apo veçanërisht për problemet tuaja, pasi mund të ndikojë negativisht në reputacionin tuaj.

Do të mund ta kryeni në kohë shumicën e detyrave.

Zvarritja e çështjeve të thjeshta do t’ju sjellë vetëm komplikime në jetë.

Shigjetari

Kaloni pak kohë me miqtë e ngushtë në mënyrë që të relaksoheni.

Një atmosferë festive në shtëpinë tuaj do t’ju çlirojë nga tensioni.

Sigurohuni që edhe ju të merrni pjesë dhe mos të mbeteni një “spektator” i heshtur.

Ndërhyrja e një personi të tretë do të shkaktojë komplikime në jetën tuaj personale.

Bricjapi

Ata që kanë kaluar një krizë financiare, mund të marrin papritur fonde që do të eliminojnë disa probleme menjëherë.

Kushtojini kohë të mjaftueshme familjes, lërini të ndjejnë se sa kujdeseni për ta.

Do të përfitoni nga disa ndryshime që mund të ndodhin në punë.

Ujori

Ka gjasa që së shpejti të shihni ëndrrën tuaj duke u realizuar.

Jepini ritëm lidhjes suaj romantike dhe vlerësojeni atë.

Mund ta kaloni kohën e lirë në shtëpinë e dikujt afër jush në mbrëmje.

Por gjatë kësaj kohe, diçka që ata do thonë mund t’ju ofendojë.

Peshqit

Kushtojini vëmendje asaj që hani dhe mos harroni vaktet, veçanërisht nëse jeni të prirur për migrenë.

Argëtimi nuk do të mungojë gjatë kësaj dite.

Partneri/ja juaj mund t’ju falë diçka të paharrueshme.

Të fundit

Nëse nuk i nuhasni këto dy aroma, mund të keni Covid-19

Një nga simptomat më të pazakonta që ndodh në pacientët me COVID-19 është humbja e nuhatjes dhe shijes. Sipas Qendrës Mjekësore të Universitetit Vanderbilt, në afërsisht 25 për qind të

Horoskopi i datës 30 nëntor

Dashi Sot shënohet fillimi i një faze të re në jetën tuaj. Papritmas pikëpamja juaj do të jetë shumë më pozitive. Ju e kuptoni që gjërat janë të mundshme dhe se jeni të aftë!. Fillimi

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë gjatë pesë ditëve të ardhshme mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë e krij

Sa gjatë do të jetoni? Matni vëllimin e belit tuaj dhe do të mësoni

Zbulim i shkencëtarëve londinezë Nëse ju intereson edhe sa ditë ju kanë mbetur në këtë botë, sekreti fshihet në një llogari të thjeshtë: Merrni një metër – mbase mund edhe të zgjasn

Dobësohuni duke kryer marrëdhënie seksuale

Numri i kalorive të humbura gjatë 30 minutave në çdo pozicion seksi është mesatarja e marrë nga të gjithë burrat dhe gratë që marrën pjesë në anketë. Rezultatet zbuluan se gratë djegin

”Deadliest Enemy” libri që parashikoi pandeminë

Që në vitin 2017, një studim në SHBA kishte parashikuar një kolaps të mundshëm të sistemit shëndetësor për shkak të një pandemie virale, siç është ajo aktuale nga Covid-19, dhe tregont

Info Tjera