Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/astro-02.jpg

Horoskopi juaj për këtë të premtëDashi
Xhelozia mund t’ju fusë në trishtim.

Kjo është një gjendje që ju mund ta ndryshoni vetë.

Ndarja e gëzimit dhe lumturisë me të tjerët do t’ju sjellë në një gjendje pozitive shpirtërore.

Pozicioni juaj financiar do të përmirësohet përmes fitimeve të papritura.

Demi
Ribashkimi me një mik të vjetër do t’ju ndriçojë shpirtin.

Të rinjtë e kësaj shenje të zodiakut do të kuptojnë mungesën e dashurisë në jetën e tyre sot. Bëni kujdes me financat.

Binjakët
Disa persona mund të mendojnë se jeni shumë i moshuar për të mësuar diçka të re, por kjo është larg së vërtetës, pasi mendja juaj e mprehtë dhe aktive do t’ju lejojë të merrni informacione të reja.

Mundohuni të kontrolloni shpenzimet tuaja dhe të shpenzoni vetëm në artikuj të rëndësishëm sot.

Mund të shqetësoheni për shkak të presionit në punë.

Gaforrja
Humori i mirë i bashkëshortit/es suaj do t’ju zbukurojë ditën.

Do të jetë një ditë e përsosur për të blerë artikuj që do të rriten në vlerë.

Romanca do të dominojë në mendimet tuaja.

Luani
Do të duhet të merrni një vendim të rëndësishëm sot, i cili do t’ju bëjë të jeni të tensionuar.

Mos harroni një detyrim financiar për familjen.

Mësoni ta shfrytëzoni kohën tuaj të lirë në mënyrë efektive.

Virgjëresha
Këshillohet të lini mënjanë çdo ndjenjë urrejtjeje që mund të keni ndaj dikujt.

Përndryshe, emocionet negative mund të fillojnë të mbizotërojnë në jetën tuaj.

Mendohuni dy herë para se të ndani informacione konfidenciale me bashkëshortin/en tuaj sot.

Peshorja
Mbani nën kontroll emocionet dhe impulset përçarëse.

Do të ketë një forcim të pozicionit tuaj financiar.

Një mosmarrëveshje mund të shkaktojë një përçarje të përkohshme mes jush dhe prindërve tuaj.

Duhet t’u kushtoni vëmendje këshillave të tyre.

Mos e ngatërroni pranimin e këshillave të mira me të qenët i nënshtruar.

Akrepi
Përqendrohuni në gjëra të reja dhe mos hezitoni të kërkoni ndihmë nga miqtë tuaj më të mirë.

Mos lejoni asnjë zhgënjim në jetën tuaj të dashurisë që t’ju dekurajojë.

Planet për një udhëtim të mundshëm, mund të shtyhen për shkak të ndryshimeve të minutës së fundit në orarin tuaj.

Shigjetari
Meditimi do t’ju mbushë plot energji.

Investimet e bëra sot do të rrisin prosperitetin dhe sigurinë tuaj financiare.

Sytë tuaj do të ndriçohen dhe zemra do t’ju rrahë fort kur të takoni dikë sot.

Bricjapi
Shëndeti i bashkëshortit/es suaj mund t’ju shkaktojë shqetësime dhe stres.

Filloni të kurseni dhe shmangni shpenzimet e tepruara.

Parashikohen ndryshime në aspektin profesional.

Ujori
Nëse nuk keni qenë mirë kohët e fundit, ka gjasa të gjeni shërim së shpejti.

Nuk është dita e duhur për të kaluar shumë kohë në shoqërinë e miqve.

Mund të zhvilloni një bisedë shumë delikate me partnerin/partneren tuaj sot, gjë që do ta forcojë edhe më tej lidhjen tuaj.

Peshqit
Tregohuni vigjilentë për ndodhitë rreth jush.

Është e kotë të qëndroni mes njerëzve që janë të vështirë për t’u kuptuar. Kjo do t’ju sjellë vetëm telashe.

Jeta juaj në çift nuk ka qenë kurrë kaq e gjallë sa sot.

Ditë e duhur për plane të reja.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera