Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/Astro-11.jpg

Horoskopi juaj për sotDashi – Ata që janë vetëm nuk duhet të druhen dhe nuk duhet të mendojnë se janë të pafat, vetëm sepse mbështeten tek njerëzit e gabuar.

Në punë, nëse keni hasur në ngadalësim, tashmë do të keni mundësi që të rinisni.

Demi – Në dashuri keni nevojë që të bëni qartësi, ndonëse problemi nuk qëndron tek ju.

Faji është i personit tjetër, i/e cili nuk është i bindur për atë që bën.

Në punë, periudha në vijim do të jetë e rëndësishme për të përballuar një situatë dhe për të kuptuar se si duhet të lëvizni.

Binjakët – Do të ndiheni pak të lodhur gjatë kësaj të mërkure, pasi do të përballeni me diskutime që do të jenë të vështira për tu menaxhuar.

Edhe në punë, dita nuk është ndër më të mirat, pasi do të ndiheni nervoz dhe të lodhur.

Gaforrja – Venusi do të hyjë në shenjën tuaj në ditët në vijim dhe ky është një lajm i mirë.

Nëse jeni të përfshirë në një lidhje prej kohësh, tashmë do të gjeni rehatinë e munguar.

Luani – Ka ardhur momenti që të bëni disa sqarime.

Mund t’iu duhet të bëni një zgjedhje mes dy personave.

Në sferën profesionale, ky është moment shumë i mirë për të investuar.

Virgjëresha – Bëni mirë që të jeni të kujdesshëm në dashuri.

Fjalët mund të lëndojnë. Në punë duhet të relaksoheni, pasi perfeksioni nuk ekziston.

Mundohuni që të mos krijoni probleme.

Peshorja – Ju pret një ditë mbresëlënëse në fushën e ndjenjave, pasi Dielli do të hyjë në shenjën tuaj.

Do të ndiheni disi nervoz sa i takon punës dhe do të kërkoni që të zgjidhni shumë probleme njëkohësisht.

Akrepi – Hëna do të jetë në anën tuaj dhe me afrimin e tetorit, as Venusin nuk do e keni më kundër.

Zhvillime optimiste paraqiten edhe në sferën sentimentale.

Sa i takon punës do të jeni disi konfuz, por është diçka normale, pasi keni shumë gjëra për të bërë.

Shigjetari – Jeni disi të acaruar. Ka ardhur momenti të kuptoni, nëse duhet ti jepni ose jo një shtysë jetës suaj.

Në punë, do të përballeni me mundësi të shumta.

Ata që ushtrojnë profesione të lira, duhet të shmangin komplikimet.

Bricjapi – Mëngjesi i kësaj të mërkure do të jetë mjaft pozitiv për dashurinë, ku do të përballeni me mundësi të shumta.

Mos i lini t’iu ikin nga duart! Sa i takon punës, kjo është një periudhë mjaft interesante, sidomos për ata që janë përballur me krizë në muajt e fundit.

Ujori – Ju pret një ditë mjaft e favorshme sa i takon ndjenjave.

Nëse jeni vetëm prej kohësh, do të keni mundësi që të takoni njerëz të rinj.

Në punë, do të keni shumë përgjegjësi dhe doni të jeni më të lirë për të bërë gjërat që ju pëlqejnë.

Peshqit – Ky është moment shumë i rëndësishëm sa i takon ndjenjave, pasi do të përballeni me ndryshime.

Në punë, është momenti për të guxuar. Me gjasë do të keni një takim të rëndësishëm për të ardhmen.

Të fundit

Trendi i kësaj vjeshte janë jelekët

Jelekët janë rikthyer në modë dhe këtë e keni vënë re të gjithë. Më elegantë se asnjëherë, këtë sezon, jelekët do të jenë në gardërobë dhe për t’i siguruar, je vetëm një raf

Ja benefitet pas ngrënjës së dy bananeve në ditë për një muaj rresht

Sipas shkencëtarëve dhe nutricionistëve, nuk është e qartë pse shumica e njerëzve në Perëndim preferojnë vendosjen e bananes tek secila recetë. Sipas dietologëve, nëse konsumoni dy b

Pizza me mish

Përbërësit për 4 persona 1kg Mish të grirë 2 Feta bukë 1 Qepë 1 Thelb hudhër 200gr Djath 1 Kungull të njomë 1 Vezë 200ml Keçap 1 Specë të verdhë 4 Domate 125gr Djath mozzarella 125gr K

Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java e fundit e tetorit do të vazhdojë me kushte të mira meteorologjike. Sipas institutit, do të ketë vranësira dhe intervale relativisht t

Shenja më me fat e ditës së parë të javës

Dashi – Projektet e reja të punës ju interesojnë shumë. Çdo gjë që ka lindur tani, ose ka lindur në fillim të vitit, në të vërtetë nuk ju sjell atë qëndrueshmëri dhe konfirmime q

Pasta Alfredo

Përbërësit: 500 gr Pasta Fettuccine apo Tagliatelle 6 lugë gjelle Gjalpë 1 thelb Hudhër (e grirë) 1/2 gote Krem kuzhine (ajkë) 1/4 lugë çaji Kripë 1/4 filxhan Djathë parmixhan i copëtuar

Info Tjera