Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/astro-21.jpg

Horoskopi për 17 shkurtDashi
Një mbrëmje romantike në shtëpi me partnerin tuaj mund t’ju afrojë të dyve më shumë.

Emocionet tuaja janë intensive për momentin, prandaj duhet të përdorni intuitën tuaj për të gjykuar saktësisht se sa nga ndjenjat tuaja duhet të zbuloni.

Një pasion intelektual gjithashtu mund të vijë në rrugën tuaj. Ju mund të zbuloni një fushë të re interesi.

Demi
Informacioni i marrë nga larg mund t’ju detyrojë të mësoni më shumë rreth një teme të caktuar, ju mund të frymëzoheni për të përdorur njohuritë tuaja të reja në një projekt që përfshin një partner.

Mendja juaj është në lart tani. Nëse përballeni me vendime, kjo është padyshim dita për të ndjekur zemrën tuaj.

Binjaket
Çështjet e parave mund të përparojnë sot duke përdorur intuitën tuaj dhe fuqinë e brendshme.

Ju mund të keni një mendim që ideja juaj për të bërë para shtesë mund të funksionojë.

Ju gjithashtu mund të rizbuloni një talent të lënë pas dore që ju duket i dobishëm tani.

Gaforrja
Një valë e fuqisë së brendshme mund t’ju bëjë të ndiheni sikur mund të lëvizni malet.

Nëse keni menduar për veprime që të tjerët besojnë se janë të pamundura, kjo është dita për t’i bërë të vazhdojnë.

Çështjet e karrierës, romanca dhe projektet krijuese të gjitha mund të përparohen sot nga përpjekja e kujdesshme nga ana juaj.

Luani
Kujtimet nga e kaluara jote e largët mund të rishfaqen sot.

Deri në mes të pasdites ju duhet të ndiheni më të përqendruar, të vendosur dhe të gatshëm për të marrë përsipër gjithçka.

Kjo është padyshim një ditë e shkëlqyeshme për të filluar një projekt të ri ose për të përfunduar një të vjetër.

Virgjeresha
Dita e sotme përfaqëson një fillim të ri në shumë mënyra.

Një mik i vjetër mund të rishfaqet në jetën tuaj dhe të sjellë kujtime që janë të këndshme dhe shqetësuese njëkohësisht.

Miq të rinj gjithashtu mund të vijnë në rrugën tuaj. Prisni disa surpriza nga të gjitha palët sot.

Peshorja
Emocionet mund të jenë të larta.

Dikush në shoqërimin tuaj mund të ketë një problem me një figurë autoriteti dhe mund të dalin çështje të ndërlikuara.

Eshtë më mirë të qëndrosh jashtë çdo gjëje politike dhe ta kanalizosh atë fuqi dhe pasion në projektin tënd. Kjo ka të ngjarë të sjellë rezultate pozitive.

Akrepi
Fuqia e rritur mendore mund t’ju bëjë të kaloni shumë kohë duke lexuar ose duke bërë kërkime në një fushë të caktuar.

Kurioziteti juaj është veçanërisht i mprehtë tani. Miq të rinj në fusha interesante mund të shfaqen sot. Kjo është një kohë e mirë në aspektin sentimental.

Shigjetari
Intuita juaj mund të rritet sot deri në atë pikë sa të ndiheni sikur mund të nxirrni në pah mendimet dhe motivet e njerëzve që nuk keni takuar kurrë më parë.

u mund ta vendosni këtë aftësi në punë për të avancuar gjendjen tuaj financiare.

Bëni këtë nëse mundeni – brenda mundësive. Pikëpamjet tuaja ndoshta janë të sakta.

Bricjapi
Ju duhet të ndiheni veçanërisht plot pasion sot, veçanërisht në lidhje me partnerin.

Nga ana tjetër, aspekti profesional dhe krijues, bëjnë thirrje për një projekt të ri në të cilin ju besoni.

Diçka e filluar larg shtëpisë mund të kapë imagjinatën tuaj.

Ujori
Nëse nuk jeni ndjerë vetvetja kohët e fundit, një valë e fuqisë së brendshme mund t’ju shtyjë lart dhe t’ju bëjë të ndiheni përsëri të fortë dhe të shëndetshëm.

Ju mund të vendosni të kryeni të gjitha detyrat tuaja të papërfunduara sot. Shumica e tyre mund t’i bëni deri në fund të ditës.

Peshqit
Një valë e madhe pasioni mund të mbizotërojë ditën tuaj.

Pasioni romantik është i lartë, kështu që një mbrëmje intime me të dashurin është një ide e mirë.

Pasioni krijues është i fortë. Ju mund të keni një frymëzim të papritur, ndoshta të ndikuar nga një vend i largët.

Mos kini frikë të merrni kohë nga punët tuaja të zakonshme për të ndjekur këtë frymëzim.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera