Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/astro-7.jpg

Horoskopi për ditën e sotmeDashi
Jini gati për disa veprime sepse jeni duke mbërritur një pikë kritike në ciklin tuaj emocional kur zemra juaj ndihet e rëndë.

Duhet ndihma e një dore të fortë për t’ju çuar në një vend të sigurtë.

Demi
Në një varg dramash intensive emocionale, gjëja e fundit që ju duhet është një tjetër.

Për fat të keq, duket se sot e tillë do të jetë dita. Një skenar i pabesueshëm romantik po ju afrohet.

Binjakët
Shmangni debatet pa thelb. Zemrat mund të thyhen ose të fitohen, varësisht se sa mirë i luani letrat tuaja.

Sot gjithçka ka të bëjë me cilësinë dhe veprimin.

Përpjekjet do të japin rezultate jo të mira.

Gaforrja
Pavarësisht se ju duket se stuhia po del jasht kontrollit, do të jeni në gjendje ta përballoni atë.

Kini besim në natyrën tuaj. Sot është një ditë kur do të shihni shpërblimet e veprimeve tuaja të zellshme.

Luani
Ndërsa përpiqeni të shprehni mendimet tuaja sot, mund të keni ndjesinë se dikush po hedh rërë në fytyrën tuaj.

Aftësia juaj për të nxjerrë jashte loje të tjerët do të jetë mjeti juaj më i fuqishëm.

Virgjeresha
Mbështetja dhe stabiliteti janë çelësat për të ruajtur një situatë të shëndetshme, sidomos kur bëhet fjalë për emocione gjithnjë të luhatshme.

Disa çështje në lidhje me pronën ka të ngjarë të shfaqen në një mënyrë dramatike.

Peshorja
Ka shumë energji në shenjën tuaj. Çfarëdo që të ndodhë, mos lejoni që thëngjijtë të digjen.

Vazhdoni të jeni një luftëtar. Mos harroni se në fund të ditës, ju duhet të jeni të kënaqur vetëm me punën tuaj.

Akrepi
Trejtojini me kujdes çështjet e ngutshme sidomos kur është fjala për çështjet romantike dhe nevojat emocionale.

Mos i injoroni ndjenjat tuaja në asnjë rrethanë.

Ndiqni instinktet përpara se të besoni ndonjë gjë tjetër.

Shigjetari
Kjo parashikohet të jetë një ditë jashtëzakonisht sensuale që ka gjasa të lëkundë emocionet tuaja. Mos u nxitoni.

Do të jeni më mirë nëse tregoheni i rezervuar me vendimet tuaja.

Bricjapi
Keni aftësinë për të ruajtur qetësinë edhe në momente tensioni.

Bëjeni edhe sot këtë sepse gjasat janë që të përballeni me disa probleme në sektorin e punës. Kjo situatë do të jetë kalimtare.

Ujori
Zemra dhe emocionet tuaja janë në të njëjtën anë, por ato mund të mos jenë në anën që dëshironi.

Shkak mund të jetë një ngjarje nga e kaluara.

Përqëndrohuni në të tashmen dhe lëreni pas të shkuarën.

Peshqit
Sot është dita juaj për të shkëlqyer në çdo mënyrë.

Ka një përqendrim energjie në favorin tuaj, kështu që veproni me guxim dhe pa hezitim.

Eshtë koha e duhur për ju që të ecni përpara.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera