Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/ASTRO-14.jpg

Horoskopi për ditën e sotme, 14 janar 2021Dashi
Një ditë e mrekullueshme për të bërë gjëra që do t’ju bëjnë të ndiheni mirë me veten.

Do të diskutoni çështje financiare me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj dhe do të bëni plane për të ardhmen.

Miqtë dhe të afërmit do të kërkojnë më shumë vëmendje, por kjo është koha e duhur për t’iu përkushtuar vetes.

Demi
Miqtë mund t’ju prezantojnë me një person mjaft të veçantë, që do të ketë një ndikim të jashtëzakonshëm në mendimet tuaja.

Ata që kanë kaluar një krizë financiare, ka gjasa që brenda pak ditësh të stabilizohen.

Mund t’ju shtyhet një udhëtim i planifikuar kohë më parë.

Binjakët
Shmangni një dietë me shumë kalori dhe jini të përkushtuar ndaj ushtrimeve fizike.

Do të kaloni momente shumë të lumtura në familje, por edhe beqarët e kësaj shenje parashikohen të përfshihen në ndjenja dashurie.

Ka gjasa të arrini qëllimin tuaj në vendin e punës.

Gaforrja
Ka gjasa të shpëtoni nga një telash i madh ku keni qenë i përfshirë ditët e fundit.

Një mik i ngushtë mund të bëjë diçka që do t’ju ngrejë humorin.

Sot mund të kuptoni një gabim tuajin të vjetër dhe të mërziteni për shkak të kësaj.

Luani
Përkushtimi dhe puna do t’ju vihen në dukje nga të tjerët, gjë që do t’ju sjellë edhe shpërblime financiare.

Mund të stresoheni dhe të lodheni, por shoqëria e miqve do t’ju ngrejë humorin.

Nuk do të mungojë mbështetja nga partneri/partnerja juaj.

Virgjëresha
Do të ndiheni mjaft mirë nga ana shëndetësore.

Dikush po ju vëzhgon fshehurazi dhe ju konsideron si një model.

Përpiquni të kontrolloni fjalët dhe veprimet tuaja.

Mund të ketë disa mosmarrëveshje të vogla midis jush dhe bashkëshortit/bashkëshortes suaj.

Peshorja
Mund ta keni të vështirë të kontrolloni emocionet tuaja.

Sjellja juaj e pazakontë do të habisë njerëzit përreth jush, dhe kjo do t’ju irritojë edhe më shumë.

Jeta juaj e dashurisë do të marrë një kthesë të bukur sot.

Akrepi
Mbani nën kontroll peshën trupore. Shmangni ngrënien e tepërt.

Mund të shqetësoheni nga problemet shëndetësore sot.

Një ndryshim mendimi mund të shfaqet mes jush dhe të dashurit/dashurës suaj.

Do të keni vështirësi ta bëni partnerin/partneren tuaj të ndryshojë këndvështrim.

Shigjetari
Shmangni vetë-mjekimin, pasi mund të keni pasoja negative.

Mos ndërmerrni asnjë hap sot që mund të vinte në rrezik financat tuaja.

Rrethanat e jetës suaj të dashurisë, mund të sjellin mosmiratim nga ana e familjes suaj.

Bricjapi
Shmangni sjelljen impulsive në shoqëri.

Sot mund të kërkoni këshilla nga një anëtar i vjetër i familjes në lidhje me menaxhimin e financave dhe kursimet, çfarë rekomandohet ta zbatoni në jetën tuaj të përditshme.

Dita e duhur për t’iu përkushtuar më shumë vetes.

Ujori
Nuk ka dobi të ankoheni dhe të mërziteni për problemet në jetën tuaj.

Nëse dëshironi të keni ndryshime, duhet të keni një plan konkret për të cilin mund të punoni.

Në fillim të ditës mund të pësoni një humbje financiare, gjë që do t’ju sjellë shqetësime në pjesën tjetër të ditës.

Peshqit
Mund të keni dhimbje trupi sot ose ndonjë shqetësim tjetër shëndetësor.

Mundohuni të shmangni çdo sforcim fizik, pasi mund të ndikojë negativisht gjatë këtyre ditëve.

Investimet e reja mund të rezultojnë produktive për ju, por tregoni kujdesin e duhur.

Të fundit

Ishulli grek pa Covid-19, të gjithë banorët të vaksinuar

Vendi i parë pa Covid-19 në Evropë është ishulli Kastelorizo në Greqi, ku të gjithë banorët janë vaksinuar. Një javë më parë rreth 500 banorët që jetojnë në ishullin e vendosur në s

Tri shenjat e zodiakut që do të kenë një muaj të vështirë

Gjatë muajit mars, Dielli do të jetë në konstelacionin e Peshqve, që do të thotë se emocionet tona do të jenë më të forta. Ne të gjithë do të jemi të ndjeshëm, veçanërisht më 10 Mar

Nuk bini në peshë? Ja ku qëndron sekreti

Mëngjesi është vakti që e zgjon metabolizmin tonë nga gjumi, ndaj duhet të jeni të kujdesshëm të hani gjërat e duhura në sasinë e duhur në mëngjes. Por nga mungesa e kohës, ngaqë shpes

Cilat janë qytetet më të vizituara nga turistët në Kosovë?

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar statistikat e hotelerisë në Kosovë për tremujorin e katërt të vitit 2020, ku thuhet se numri i vizitorëve ishte 51 885, prej tyre 43.33%

Një plan efektiv 10-ditor për të zhdukur yndyrat nga trupi

Keni nisur një rrugëtim për heqjen e kileve të tepërta nga trupi? Provni këtë plan efektiv 10-ditor për të përparuar më shumë me qëllimet tuaja, transmeton lajmi.net. Nxirrni yndyrat jash

Dy mënyra për të vërejtur nëse po përjetoni COVID-19 apo ftohje

Gjatë kohës më të ftohtë të vitit, kur ftohjet dhe gripi vazhdojnë, ne priremi të shmangim takimin me miq dhe familje. Për fat të mirë, është e lehtë të thuash nëse ke të bësh vetëm

Info Tjera