Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/ASTRO-14.jpg

Horoskopi për ditën e sotme, 14 janar 2021Dashi
Një ditë e mrekullueshme për të bërë gjëra që do t’ju bëjnë të ndiheni mirë me veten.

Do të diskutoni çështje financiare me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj dhe do të bëni plane për të ardhmen.

Miqtë dhe të afërmit do të kërkojnë më shumë vëmendje, por kjo është koha e duhur për t’iu përkushtuar vetes.

Demi
Miqtë mund t’ju prezantojnë me një person mjaft të veçantë, që do të ketë një ndikim të jashtëzakonshëm në mendimet tuaja.

Ata që kanë kaluar një krizë financiare, ka gjasa që brenda pak ditësh të stabilizohen.

Mund t’ju shtyhet një udhëtim i planifikuar kohë më parë.

Binjakët
Shmangni një dietë me shumë kalori dhe jini të përkushtuar ndaj ushtrimeve fizike.

Do të kaloni momente shumë të lumtura në familje, por edhe beqarët e kësaj shenje parashikohen të përfshihen në ndjenja dashurie.

Ka gjasa të arrini qëllimin tuaj në vendin e punës.

Gaforrja
Ka gjasa të shpëtoni nga një telash i madh ku keni qenë i përfshirë ditët e fundit.

Një mik i ngushtë mund të bëjë diçka që do t’ju ngrejë humorin.

Sot mund të kuptoni një gabim tuajin të vjetër dhe të mërziteni për shkak të kësaj.

Luani
Përkushtimi dhe puna do t’ju vihen në dukje nga të tjerët, gjë që do t’ju sjellë edhe shpërblime financiare.

Mund të stresoheni dhe të lodheni, por shoqëria e miqve do t’ju ngrejë humorin.

Nuk do të mungojë mbështetja nga partneri/partnerja juaj.

Virgjëresha
Do të ndiheni mjaft mirë nga ana shëndetësore.

Dikush po ju vëzhgon fshehurazi dhe ju konsideron si një model.

Përpiquni të kontrolloni fjalët dhe veprimet tuaja.

Mund të ketë disa mosmarrëveshje të vogla midis jush dhe bashkëshortit/bashkëshortes suaj.

Peshorja
Mund ta keni të vështirë të kontrolloni emocionet tuaja.

Sjellja juaj e pazakontë do të habisë njerëzit përreth jush, dhe kjo do t’ju irritojë edhe më shumë.

Jeta juaj e dashurisë do të marrë një kthesë të bukur sot.

Akrepi
Mbani nën kontroll peshën trupore. Shmangni ngrënien e tepërt.

Mund të shqetësoheni nga problemet shëndetësore sot.

Një ndryshim mendimi mund të shfaqet mes jush dhe të dashurit/dashurës suaj.

Do të keni vështirësi ta bëni partnerin/partneren tuaj të ndryshojë këndvështrim.

Shigjetari
Shmangni vetë-mjekimin, pasi mund të keni pasoja negative.

Mos ndërmerrni asnjë hap sot që mund të vinte në rrezik financat tuaja.

Rrethanat e jetës suaj të dashurisë, mund të sjellin mosmiratim nga ana e familjes suaj.

Bricjapi
Shmangni sjelljen impulsive në shoqëri.

Sot mund të kërkoni këshilla nga një anëtar i vjetër i familjes në lidhje me menaxhimin e financave dhe kursimet, çfarë rekomandohet ta zbatoni në jetën tuaj të përditshme.

Dita e duhur për t’iu përkushtuar më shumë vetes.

Ujori
Nuk ka dobi të ankoheni dhe të mërziteni për problemet në jetën tuaj.

Nëse dëshironi të keni ndryshime, duhet të keni një plan konkret për të cilin mund të punoni.

Në fillim të ditës mund të pësoni një humbje financiare, gjë që do t’ju sjellë shqetësime në pjesën tjetër të ditës.

Peshqit
Mund të keni dhimbje trupi sot ose ndonjë shqetësim tjetër shëndetësor.

Mundohuni të shmangni çdo sforcim fizik, pasi mund të ndikojë negativisht gjatë këtyre ditëve.

Investimet e reja mund të rezultojnë produktive për ju, por tregoni kujdesin e duhur.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera