Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/astro-n2.jpg

Horoskopi për ditën e sotmeDashi
Nëse ndiheni pak si të alarmuar sot, mos u shqetësoni.

Kjo mund të jetë një gjë e mirë. Përdorni pak kujdes në gjithçka që bëni për t’u qënë të sigurt.

Kjo është e përshtatshme edhe në marrëdhënien tuaj sentimentale. Sa i përket parave, ka një shkëndijë interesante për ju.

Demi
Dinjiteti personal mund të jetë i rëndësishëm për ju sot.

Kjo mund të vijë kur gjërat shkojnë keq ose nëse akuzoheni për diçka që nuk e keni bërë.

Ju gjithmonë keni kontroll mbi dinjitetin tuaj. Veprimet tuaja të përditshme e pohojnë këtë. Mbroje fort dinjitetin tënd nëse sfidohet.

Binjaket
Mos u habisni nëse dikush ju përshkruan si konservator.

Mund të jetë e vërtetë. Mund të tregojë se është e rëndësishme për ju të mbani kontroll mbi shumicën e gjërave.

Jini krenarë për atë që jeni.

Gaforrja
Prindërit tuaj ndoshta ndikojnë në mënyrën se si ju mendoni, veproni dhe ndiheni, si në të kaluarën ashtu edhe tani.

Merrni kohë për të mësuar më shumë në lidhje me shenjën e prindërve sot për t’ju ndihmuar ta kuptoni atë dhe marrëdhënien që keni.

Luani
Përqendrohuni te vetja juaj sot. Kujdesuni për shëndetin tuaj.

Ju ndoshta e dini që kjo është diçka për të cilën duhet të kujdeseni gjithmonë, jo vetëm ndonjëherë.

Rutinat ditore janë të rëndësishme. Varet nga ju që t’i përmbaheni atyre. Kujdesuni që mos lini pas dore marrjen e vitaminave.

Virgjeresha
Asnjë ëndërr nuk është shumë e madhe ose tepër vonë për tu përmbushur.

Sot mund të jeni duke menduar për ëndrrat tuaja të veçanta.

Ndoshta aspiron të bësh diçka vërtet të shkëlqyer. Çfarëdo që të jetë mund të ndodhë nëse besoni në veten tuaj dhe punoni fort.

Peshorja
Shanset janë të mira që ju të merrni një dorë ndihme nga dikush që është më i madh se ju.

Mos hezitoni të kërkoni për mendimet, idetë dhe ndihmën e tyre.

Ata ndoshta do të kënaqen duke qenë në gjendje ta bëjnë këtë për ju.

Jini të hapur dhe pranoni mbështetjen që ju ofrohet.

Akrepi
Sot, mund të mendoni për konkurrencën dhe qëllimet e mundshme në të ardhmen.

Për çfarë keni ëndërruar si fëmijë? A jeni afër realizimit të saj?

Nëse jo, merrni kohë për të menduar gjëra të tilla dhe, nëse është e nevojshme, kthehuni në rrugën e duhur.

Shigjetari
Sot mund të mendoni për financat tuaja.

Asnjëherë nuk është vonë për të mësuar në lidhje me kursimin dhe investimin, veçanërisht nëse ka diçka që dëshironi të bëni me të vërtetë, si udhëtimet.

Pavarësisht se si kanë shkuar punët tuaja deri më sot, ndryshimi fillon tani.

Bricjapi
Merrni kohë sot për t’u kujdesur për shëndetin tuaj.

A pushoni mjaftueshëm, hani ushqimet e duhura, merrni vitamina dhe ushtroheni çdo ditë?

Të gjitha këto ju ndihmojnë të keni një jetë të shëndetshme.

Të jetosh një jetë të gjatë dhe të shëndetshme është diçka që të gjithë e dëshirojmë.

Ujori
Sot mund t’ju duhet të organizoni gjërat dhe menaxhoni më mirë jetën tuaj.

Eshtë e mundur të planifikoni çdo ditë në mënyrë që të keni kohë të mjaftueshme për të bërë atë që duhet të bëni, si dhe të bëni gjithçka që dëshironi të bëni. Vendoni prioritete në jetën tuaj.

Peshqit
A është jeta juaj ajo që keni ëndërruar se do të ishte?

Nëse jo, merrni parasysh atë që mund të bëni për ta ndryshuar atë.

Ndoshta ka ardhur momenti t’i thoni jo gjërave të vjetra dhe të hyni në veprim sot, jo neser, për t’i realizuar ato duhet të shtriheni në shpinë dhe të shikoni retë ose yjet.

Ky aktivitet si fëmijë mund të ndezë disa ide për ju.

Të fundit

Njihuni me fshatin ku të gjithë jetojnë në të njëjtin vend

Të jetosh në fshat, larg zhurmës së qytetit, ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kur jeton në fshat, i njeh të gjithë familjet dhe banorët, pasi shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetr

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimrit

Një nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir. Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësis

Pija që lufton pagjumësinë

Kjo bimë mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Gjithashtu ndihmon në problemet me traktin urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhjen kronik

Ushtroheni por nuk shihni rezultate? 5 gabimet që po bëni

Këto janë gabimet më të zakonshme të të ngrënit që mund të bëjnë ata që ushtrohen. Marrja e tepërt ose e pamjaftueshme e proteinave Në rastin e parë, proteina shtesë ka shumë mundësi

Destinacionet për tu vizituar këtë vjeshtë

Në asgjë do të vijmë të biem, dhe shumica dërrmuese e njerëzve do të kenë shijuar tashmë pushimet e tyre. Nëse jeni një nga ata që kurseni një pjesë të pushimeve të tyre, ose të gjit

Qofte me perime dhe xaxiki

Për qoftet 2 kunguj mesatare 1 karrote 2 presh mesatarë 1 copë djath 2 vezë Majdanoz 4- 5 lugë galetë Kripë Per xaxiki 1/2 kastravec 1 lugë gjelle uthull e bardhë 200 gr kos grek ose salcë k

Info Tjera