Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/astro-1.jpg

Horoskopi për ditën e sotmeDashi
Ju mund të ndiheni më energjik sesa keni qënë prej disa kohësh.

Aspektet planetare të ditës ofrojnë një energji të fuqishme që do të rrisin mprehtësinë tuaj mendore dhe forcën fizike, dhe kjo me të vërtetë mund t’ju ndihmojë të trajtoni dhe të përfundoni çdo detyrë që është grumbulluar.

Demi
Nëse ka diçka që dëshironi të realizoni, dita e sotme është ajo e duhura.

Aspektet qiellore do të shohin një rritje të forcës fizike dhe mendore që mund të bëjë mrekulli për ju.

Hidhni çdo pasiguri ose mungesë besimi në plehra dhe merrni hapat që ju nevojiten për të trajtuar projektin ose qëllimin tuaj.

Binjakët
Nëse jeni ndjerë i ngadaltë kohët e fundit, sot do të shihni një rritje të energjisë që do të rrisë shumë kreativitetin dhe forcën tuaj fizike.

Shfrytëzoni rastin për një aktivitet sportiv ose shëtitje të gjatë.

Ushtrimet mund të drejtojnë energjinë tuaj fizike dhe t’i japin mendjes tuaj një shans të kthjellohet.

Gaforrja
Nëse ka diçka interesante që dëshironi të provoni, bëjeni këtë.

Aventura sjell emocion dhe energji, dhe këto janë thelbësore për ju.

Kërkohet stimulim i vazhdueshëm për ta mbajtur të shëndetshëm psikikën tuaj. Përjetoni diçka të re sot.

Edhe nëse është vetëm një shëtitje në një vend ku nuk keni qenë kurrë, do t’ju japë adrenalinën që ju nevojitet.

Luani
Energjia e sotme do t’ju ndihmojë të bëni hapa drejt rregullimit të gjërave, organizimi është një aktivitet i mirë për sot.

Krijimi i rendit sjell një ndjenjë paqeje dhe kontrolli personal.

Organizimi mendor si përcaktimi i qëllimit, hartimi i buxhetit, ose caktimi i kohës do ta shtojnë këtë
ndjenjë.

Virgjeresha
Energjia e ditës ju bën gati për pothuajse gjithçka.

Duke pasur parasysh qasjen tuaj ndonjëherë radikale ndaj çdo gjëje që bëni, mund t’ju duhet të frenoni veten.

Ju gjithashtu keni një qasje humanitare ndaj jetës.

Nëse ndjekja e dëshirave tuaja dëmton të tjerët, kjo mund të krijojë një konflikt të brendshëm serioz.

Peshorja
Sot mund të jetë një kohë e shkëlqyeshme për të provuar për herë të dytë diçka që nuk ka funksionuar herën e parë.

Dështimi dhe refuzimi janë pjesë e jetës, dhe ato me të vërtetë shtojnë karakter.

Duke u kthyer në ring, ju siguroni që karakteri që po i shtoni është i guximshëm dhe me këmbëngulje, i suksesshëm.

Akrepi
Aftësia juaj për të gjetur qasje inovative ndaj detyrave mund t’ju shërbejë për mirë.

Dita e sotme është plot energji dhe mprehtësi mendore. Do të zbuloni se shumica e gjërave vijnë lehtë.

Mundohuni t’i shihni gjërat nga të gjitha këndet.

Mund të ketë zgjedhje shumë më tepër sesa keni menduar.

Shigjetari
Nëse punët janë mbledhur si mal, sot është dita për të bërë diçka.

Forca dhe mprehtësia mendore e shtuar janë aty, dhe projektet që nuk mund të arrinit më parë do të realizohen lehtësisht.

Shfrytëzoni maksimalisht energjinë e siguruar nga aspektet planetare.

Bëni atë që duhet bërë dhe më pas do të ndiheni mirë.

Bricjapi
Mos u shqetëso për të qenë produktiv sot.

Falë energjisë së lartë të siguruar nga aspektet planetare, mund të jetë një nga ditët më efikase që keni pasur për një kohë të gjatë.

Nëse keni një hobi krijues, përpiquni të punoni për ta realizuar. Në dashuri do të ndiheni i plotësuar
sot.

Ujori
Prisni një shtim të energjisë tuaj fizike sot.

Eshtë një ditë e shkëlqyeshme për të pastruar dollapët dhe dhomat.

Disa ushtrime si biçikleta ose ecja do të jenë më të këndshmet.

A jeni aty ku keni dashur të jeni në këtë fazë të jetës tuaj? A ka ndryshime që duhen bërë? Ushtroni si trurin ashtu edhe trupin.

Peshqit
Nëse disa projekte ose detyra duken të vështira për t’u përfunduar, përfitoni nga energjia e siguruar nga aspektet e sotme planetare.

Kjo energji do t’ju japë të gjithë zgjdhjet që ju nevojiten.

Aftësitë tuaja të komunikimit dhe bashkëpunimit do të rriten.

Ju mund të merrni vendime shumë më shpejt se zakonisht. Kaloni një ditë produktive!.

Të fundit

Njihuni me fshatin ku të gjithë jetojnë në të njëjtin vend

Të jetosh në fshat, larg zhurmës së qytetit, ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kur jeton në fshat, i njeh të gjithë familjet dhe banorët, pasi shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetr

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimrit

Një nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir. Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësis

Pija që lufton pagjumësinë

Kjo bimë mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Gjithashtu ndihmon në problemet me traktin urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhjen kronik

Ushtroheni por nuk shihni rezultate? 5 gabimet që po bëni

Këto janë gabimet më të zakonshme të të ngrënit që mund të bëjnë ata që ushtrohen. Marrja e tepërt ose e pamjaftueshme e proteinave Në rastin e parë, proteina shtesë ka shumë mundësi

Destinacionet për tu vizituar këtë vjeshtë

Në asgjë do të vijmë të biem, dhe shumica dërrmuese e njerëzve do të kenë shijuar tashmë pushimet e tyre. Nëse jeni një nga ata që kurseni një pjesë të pushimeve të tyre, ose të gjit

Qofte me perime dhe xaxiki

Për qoftet 2 kunguj mesatare 1 karrote 2 presh mesatarë 1 copë djath 2 vezë Majdanoz 4- 5 lugë galetë Kripë Per xaxiki 1/2 kastravec 1 lugë gjelle uthull e bardhë 200 gr kos grek ose salcë k

Info Tjera