Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/astro-30.jpg

Horoskopi për ditën e sotmeDashi
Personat e lindur të kësaj shenje, që kanë shpenzuar shumë para, duhet të kuptojnë vlerën e kursimit të parave, pasi mund të paraqitet një nevojë urgjente financiare.

Një darkë me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj do t’ju sjellë në humor të mirë.

Vlerat tuaja dhe qëndrimi pozitiv do të sjellin sukses në vendin e punës.

Demi
Mos u përfshi në punët e bashkëshortit/bashkëshortes suaj, përndryshe do të shkaktoni konflikte.

Nëse mendoni se partneri/partnerja juaj nuk ju kupton, atëherë shpenzoni më shumë kohë me të. Flisni hapur dhe mos mbani rezerva.

Binjakët
Miqtë do t’ju mbështesin dhe do t’ju bëjnë të lumtur.

E vetmja gjë që ju nevojitet është të besoni në veten tuaj.

Ju mund të keqkuptoheni në lidhjen tuaj të dashurisë sot.

Gaforrja
Mos e humbni kohën tuaj duke u marrë me gjëra pa vlerë.

Kurseni energjinë tuaj për të bërë diçka kuptimplote.

Ju do të diskutoni çështje financiare me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj dhe do të bëni plane për të ardhmen. Sjellja e një anëtari të familjes mund t’ju shqetësojë.

Luani
Do të ndiheni në gjendje mjaft të mirë shëndetësore.

Ju do të dilni me ide të reja të shkëlqyera që do të sjellin fitime financiare.

Kushtojini kohë të mjaftueshme familjes suaj.

Partneri/partnerja juaj do t’ju sjellë kënaqësi të jashtëzakonshme.

Virgjëresha
Disa prej jush ka gjasa të blejnë bizhu ose pajisje shtëpiake.

Dashuria do t’ju sjellë gëzim të pakufishëm.

Mund të bëni diçka vërtet të frutdhënëse në punë sot, e cila do të vlerësohet maksimalisht.

Peshorja
Sot do të keni kohën dhe prirjen për të bërë gjëra që do të përmirësojnë shëndetin dhe pamjen tuaj.

Ka gjasa të merrni disa vendime të rëndësishme për të forcuar biznesin tuaj, për të cilat dikush afër jush mund të ndihmojë financiarisht. Përgjegjësitë familjare do të rriten.

Akrepi
Lumturia juaj do të tejkalojë çdo ndjenjë zhgënjimi që mund të përjetoni.

Mund të ndjeni mungesën e partnerit tuaj sot.

Nëse po luftonit në punë që prej shumë ditësh, sot do të jetë një ditë me të vërtetë e mirë.

Shigjetari
Dilni në një shëtitje të gjatë, për ta mbajtur veten në gjendje formë.

Ka gjasa të bëni shpenzime të panevojshme. Tregohuni më të duruar me fëmijët tuaj.

Bricjapi
Bëni kujdes teksa ngisni makinën.

Neglizhenca e dikujt mund të sjellë probleme për ju.

Dikush afër jush nuk do të jetë aspak në humor.

Mos lejoni që asnjë zhgënjim në jetën tuaj të dashurisë t’ju dekurajojë.

Ujori
Ju mund të shqetësoheni nga problemet shëndetësore sot.

Dilni me miq që janë pozitivë dhe mbështetës.

Ka mundësi që sot të takoni dikë mjaft të veçantë.

Peshqit
Jini të durueshëm, pasi përpjekjet tuaja të vazhdueshme do t’ju sjellin rezultate të suksesshme.

Disa njerëz do të kenë tendencë të premtojnë më shumë sesa mund të japin.

Jeta juaj e dashurisë do të marrë një kthesë të bukur sot.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera