Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/astro-23.jpg

Horoskopi për ditën e sotmeDashi
Mund të jetë një ditë jo e mirë në fushën e dashurisë.

Investimet e bëra sot, duhet të provojnë të jenë fitimprurëse në plan afatgjatë, por mund të ketë kundërshtime në fillim ndaj kësaj nga partnerët financiarë.

Ju do të merrni kohë për veten sot dhe do të jeni në gjendje të bëni gjithçka që ju pëlqen.

Demi
Presioni i punës mund të sjellë stres dhe tension sot.

Një përmirësim i mundshëm pritet në financat tuaja.

Një pamje e re, veshje e re dhe miq të rinj mund të jenë të gjitha në kartat tuaja sot.

I dashuri/ e dashura juaj do të duket paksa i irrituar.

Binjakët
Qëndrimi juaj pozitiv do të jetë bekim për ju.

Vëllai apo motra do të tregohet më shumë mbështetës ndaj nevojave tuaja seç mund ta kishit menduar.

Përpiquni të rindizni pasionin në marrëdhënien tuaj.

Gaforrja
Mos shpenzoni shumë për argëtim ose për të ndryshuar pamjen tuaj.

Çështjet në frontin e familjes mund të jenë problematike.

Neglizhimi i përgjegjësive tuaja familjare mund të shkaktojë zemërim te të dashurit tuaj.

Luani
Tregohuni të duruar, përndryshe një situatë e pakëndshme mund t’ju përshkallëzohet.

Një mesazh i papritur do të gëzojë gjithë familjen tuaj.

Tregohuni të kujdesshëm me sendet tuaja personale nëse jeni në një udhëtim.

Virgjëresha
Shëndeti juaj do të jetë perfekt sot.

Veprimet tuaja duhet të nxiten nga dashuria dhe vizionet pozitive dhe jo nga lakmia.

Koha e duhur për të shprehur veten dhe për të punuar në projekte që janë të një natyre krijuese.

Peshorja
Mund ta keni të vështirë të kontrolloni emocionet tuaja.

Sjellja juaj e pazakontë do të hutojë njerëzit përreth jush, çfarë mund t’ju irritojë.

Beqarët e kësaj shenje mund të zhgënjehen, pasi një takim romantik mund të mos përmbushë pritshmëritë tuaja.

Akrepi
Partneri/partnerja juaj do të tregohet mjaft mbështetës ndaj jush sot.

Do të jetë një ditë e mirë për të nisur një sipërmarrje të re në partneritet.

Sa u përket financave, nuk parashikohen ndryshime.

Shigjetari
Mungesa e vullnetit tuaj mund të bëjë që ju të bëheni viktimë e rrethanave.

Fronti familjar duket se shkon normalisht dhe mund të prisni mbështetje të plotë për planet tuaja.

Ka gjasa të përfitoni rritje page.

Bricjapi
Mos merrni vendime të nxituara, veçanërisht kur negocioni marrëveshje financiare.

Sot do të rifreskoni një miqësi të vjetër duke rikujtuar kujtimet më të mira.

Mbështetja nga shefi dhe nga kolegët në vendin e punës do të rrisë besimin tuaj.

Ujori
Financiarisht, do të qëndroni të fortë.

Përpiquni të mos e zhgënjeni të dashurin tuaj sot, pasi lidhja juaj mund të komplikohet.

Kompetencat tuaja profesionale mund të vihen në provë.

Peshqit
Të kalosh një mbrëmje me miqtë do të jetë kënaqësi, por kujdes, pasi teprimi me ushqim dhe pije mund t’ju dëmtojë.

Shëndeti i bashkëshortit/bashkëshortes suaj mund t’ju sjellë shqetësime.

Mund të takoni një person të mrekullueshëm në punë.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera