Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/astro-03.jpg

Horoskopi për ditën e sotmeDashi
Përfshihuni në sporte dhe aktivitete në natyrë. Kjo do t’ju bëjë të ndiheni shumë më energjik.

Një vizitë në shtëpinë e një të afërmi mund të jetë pjesë e planeve tuaja për ditën e sotme.

Partneri/partnerja juaj mund të jetë i mërzitur dhe i trazuar, për shkak të presioneve të lidhura me familjen.

Demi
Do të çliroheni nga tensionet që keni përjetuar kohët e fundit.

Disa persona të kësaj shenje mund të premtojnë më shumë sesa çmund të bëjnë.

Dikush me përvojë në fushën tuaj profesionale do t’ju ofrojë disa udhëzime mjaft efikase.

Binjaket
Qëndrimi i ftohtë i një shoku mund t’ju ofendojë.

Por përpiquni të ruani qetësinë.

Mund të merrni një dhuratë të papritur nga një mik apo i afërm.

Ju do të arrini qëllimet tuaja përmes punës së palodhur dhe durimit.

Gaforrja
Ka gjasa të bëni përshtypje për njerëzit rreth jush me këndvështrimin dhe besimin tuaj pozitiv.

Zgjidhni fjalët tuaja me kujdes ndërsa bashkëveproni në një grup me kolegët.

Propozimet e reja në punë do t’ju duken tërheqëse, por mendohuni mirë para se të merrni një vendim të nxituar.

Luani
Udhëtimet dhe takimet shoqërore do t’ju relaksojnë dhe do t’ju bëjnë të ndiheni të lumtur.

Mund të ketë përfitime financiare në mbrëmje.

Punoni më shumë për mirëqenien e familjes suaj.

Virgjëresha
Një udhëtim i papritur do të rezultojë rraskapitës.

Megjithatë do të ndiheni më mirë se kurrë falë ngrohtësisë së bashkëshortit/bashkëshortes suaj.

Suksesi është padyshim i juaji, nëse bëni ndryshime thelbësore në kohën e duhur.

Peshorja
Biznesmenët e kësaj shenje të zodiakut duhet të shmangin njerëzit që kërkojnë ndihmë financiare, por që më vonë nuk arrijnë t’i kthejnë paratë.

Gjërat mund të mos ecin sipas planeve tuaja sot, por gjithsesi do të kaloni një kohë të bukur me gjysmën tuaj më të mirë.

Akrepi
Gatishmëria juaj për të ndihmuar secilin do t’ju lodhë pamasë.

Shqetësimet në lidhje me paratë mund të zgjidhen duke ju çuar drejt stabilitetit.

Prindërit që kanë fëmijë të kësaj shenje duket të tregohen mjaft të vëmendshëm ndahj tyre sot.

Shigjetari
Mos u varni nga fati, përpiquni të përmirësoni rrugën tuaj.

Përgjegjësitë familjare do të rriten, duke shtuar shqetësimet.

Jini origjinal në pamjen dhe sjelljen tuaj kur dilni me partnerin/partneren tuaj.

Bricjapi
Një udhëtim i papritur mund të provojë të jetë i vrullshëm dhe stresues për disa, por edhe i dobishëm financiarisht.

I dashuri/e dashura juaj ka gjasa të jetë i mërzitur për shkak të sjelljes suaj së fundmi.

Ndërsa ju mund të zhgënjeheni nga mungesa e mbështetjes nga gjysma juaj më e mirë.

Ujori
Të urresh dikë mund të jetë e kushtueshme.

Kjo jo vetëm që do të krijojë një përçarje në një marrëdhënie personale, por gjithashtu do të dëmtojë fuqitë tuaja të tolerancës dhe gjykimit të mirë.

Megjithëse shpenzimet tuaja mund të rriten sot, parashikohet rritje në të ardhurat tuaja.

Peshqit
Ju duhet ta filloni ditën me yoga dhe meditim.

Këshillat e prindërve mund të provojnë të janë të dobishme në vendin e punës.

Nuk do ta keni të lehtë debatin me partnerin/partneren tuaj sot.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera