Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/astro-23.jpg

Horoskopi për ditën e sotmeDashi
Edhe pse ndiheni më rehat kur gjërat janë të organizuara dhe të përpikta, do të duhet të jeni fleksibël.

Lini vend për befasi dhe aventura. Lëshoni një frymë aventureske.

Njerëzit dhe situatat që vijnë përreth sot ka të ngjarë të jenë të huaj, por miqësorë.

Demi
Zgjimi ka të ngjarë të jetë pjesa më e vështirë e ditës, por sapo të arrini diçka të pabesueshme, do të ndiheni mirë.

Provoni të bëni një dush të ftohtë në vend të një të ngrohti këtë mëngjes. Kjo do të shërbejë për të hapur mendjen tuaj.

Binjakët
Ju mund të ndiheni sikur çështja më e vogël është papritmas një situatë jete ose vdekje.

Mund të mendoni se jeni në prag të një katastrofe të plotë, por në minutën tjetër rrini lart mbi re.

Drama që ju rrethon është më shumë produkt i reagimit tuaj ndaj mjedisit.

Gaforrja
Gjërat mund të vijnë te ju më lehtë se zakonisht sot.

Kjo është një shenjë se jeni në rrugën e duhur dhe po i bëni gjërat në mënyrë korrekte.

Jeta nuk duhet të jetë e mbushur me stres dhe dhimbje zemre.

Nëse diçka nuk rrjedh mirë, duhet të merrni parasysh një qasje të re.

Luani
Kontrolloni shpesh mesazhet tuaja.

Dikush po përpiqet të kontaktojë me ju dhe ju mund të vazhdoni të humbni njëri-tjetrin me minuta.

Është e rëndësishme të lidheni me këtë person për t’u kujdesur për disa çështje.

Virgjëresha
Ju do të shkoni shumë më larg sesa mendoni sot, edhe me përpjekje minimale.

Ka shumë rrugë për të marrë tani, kështu që, edhe nëse një është e bllokuar, ka gjithmonë një tjetër që mund ta arrini lehtë.

Së shpejti do të arrini në destinacionin tuaj.

Peshorja
Mos u ni shumë nga ana emocionale e jetës sot. Mbani gjëra të lehta dhe mbajini ato në lëvizje.

Një gur që rrokulliset nuk mbledh myshk.

Fatkeqësisht, ju mund të keni mjaft nga ato gjëra të ‘gjelbra’ që rriten tani mbi ju. Çohuni dhe lëvizni.

Akrepi
Mundohuni të mos mbingarkoheni nga aktiviteti i tërbuar përreth jush.

Mund të përfshiheni në disa aspekte financiare të pakëndshme nëse nuk tregoheni të kujdesshëm.

Në dashuri mund të merrni disa sinjale interesante.

Shigjetari
Është koha për të sjellë më shumë zjarr në jetën tuaj.

Konsideroni të thërrisni një mik nga e kaluara që nxit pasionin brenda jush.

Frymëzoni dëshirën tuaj të brendshme për ngazëllim dhe aventurë.

Hani ushqime pikante dhe zbukurohuni me ngjyra të ndritshme.

Bricjapi
Kjo është një nga ato ditë në të cilat mund të kërkoni pesë minuta për të përfunduar një detyrë të caktuar.

Mbani në mend se kjo nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe.

Gjërat po ju marrin më shumë nga sa pritej jo sepse jeni joefikasë, por sepse jeni më të apasionuar se zakonisht në atë që po bëni.

Ujori
Mos kini frikë nga zjarri sot.

Në vend të kësaj, përqafojeni atë dhe përfshijeni më shumë në jetën tuaj.

Disa njerëz mund t’ju frikësojnë në fillim, por kjo nuk do të thotë që duhet të largoheni prej tyre.

Kjo ndjenjë frikësimi është një sinjal se ka diçka që ju duhet të mësoni nga ai person ose situatë.

Peshqit
Trajtoni gjëra që kërkojnë energji të lartë sot.

Kjo është dita juaj për të bërë një punë të shkurtër.

Durimi është gjëja që do t’ju mungojë, por mos u shqetësoni, sepse pikat tuaja të forta qëndrojnë diku tjetër.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera