Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/astro-9.jpg

Horoskopi për ditën e sotme, 29 dhjetor 2020Dashi
Qëndrimi i ftohtë i një mikut/mikes suaj do t’ju bëjë të ndiheni keq.

Megjithatë përpiquni të ruani qetësinë.

Mund të shfaqet një problem i papritur lidhur me paratë, ndaj përdorini me kujdes burimet tuaja financiare.

Demi
Do ndiheni shumë tërheqës para të tjerëve sot.

Tregohuni të fshehtë për investimet dhe qëllimet tuaja në të ardhmen.

Bashkëshorti/bashkëshortja dhe fëmijët tuaj do t’ju kushtojnë shumë vëmendje sot.

Binjakët
Mendoni vetëm pozitivisht sot.

Ju që jeni të angazhuar në aktivitete biznesi në bashkëpunim me miqtë ose të afërmit, duhet të jeni të kujdesshëm, përndryshe mund të pësoni humbje financiare.

Marrëdhënia me partnerin/partneren tuaj do të vihet në vështirësi për shkak të angazhimit tuaj në punë.

Gaforrja
Një faturë e papritur mund të rrisë barrën tuaj financiare.

Disa nga mundësitë tuaja më të mira do të vijnë përmes njerëzve të rinj që mund të takoni.

Familja juaj do të ndajë shumë probleme me ju sot.

Planet tuaja për në mbrëmje mund të prishen për shkak të një vizite të papritur.

Luani
Do të duhet të përgjigjeni për mungesën e vëmendjes ndaj partnerit/partneres suaj.

Duhet të mësoheni të kaloni më shumë kohë me anëtarët e familjes.

Nëse nuk veproni kështu, mund të pengoni përpjekjet tuaja për të krijuar më shumë harmoni në familjen tuaj.

Virgjëresha
Ju mund të keqkuptoni një mik dhe si pasojë t’i jepni një përgjigje të ashpër.

Sigurohuni që i keni të gjitha faktet, para se të jepni ndonjë gjykim.

Mos flisni më shumë seç ju takon në punë, pasi do të ndikojë negativisht në reputacionin tuaj.

Peshorja
Vetëm ju e dini se çfarë është më e mira për ju, prandaj jini të fortë dhe të vendosur.

Edhe pse pozicioni juaj financiar do të jetë i qëndrueshëm, nuk do të keni mundësi të realizoni planet e reja.

Përfitoni nga koha e lirë që keni sot dhe qëndroni më pranë partnerit/partneres suaj.

Akrepi
Do të jetë përgjithësisht një ditë e mbarë.

Do të ndiheni të motivuar dhe do të dini se si të rrisni potencialin tuaj të fitimit.

Nuk do të shqetësoheni aspak se çfarë mendojnë njerëzit për ju sot.

Përkundrazi, do të preferoni të mos takoni askënd në kohën tuaj të lirë, por thjesht të qëndroni vetëm.

Shigjetari
Mbajeni dietën ushqimore nën kontroll dhe ushtrohuni për të qëndruar në formë.

Financiarisht, do të qëndroni të fortë.

Partneri/partnerja juaj nuk do të jetë i/e gatshëm ose në gjendje të shprehë hapur ndjenjat ndaj jush.

Do të jetë dita e duhur për të zbatuar projekte dhe plane të reja.

Bricjapi
Ndryshoni me kohën. Kjo do të zgjerojë vizionin tuaj, do t’ju përmirësojë temperamentin dhe do t’ju pasurojë mendjen.

Një fqinj mund t’ju kërkojë borxh sot.

Verifikoni besueshmërinë e tyre para se të jepni hua.

Do të përkushtoheni maksimalisht ndaj partnerit/partneres suaj sepse e meriton.

Ujori
Do të keni kohë mjaftueshëm sot për t’iu përkushtuar vetes.

Megjithatë, jepuni përparësi nevojave të familjes suaj.

Do të ndjeni mungesën e një miku të dashur.

Peshqit
Përpjekja juaj së bashku me mbështetjen e anëtarëve të familjes, do t’ju ndihmojë të arrini rezultatet e dëshiruara në punë.

Një i afërmi juaj mund të zhgënjehet dhe të mërzitet me sjelljen tuaj.

Partneri/partnerja juaj mund të angazhohet shumë me miqtë e tij/saj, gjë që mund t’ju shqetësojë.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera