Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/astro-10.jpg

Horoskopi për ditën e sotmeDashi
Aktivitetet në natyrë do të jenë të lodhshme dhe stresuese sot.

Udhëtimet e ndërmarra për perspektiva të reja në punë, do të japin rezultate pozitive.

Një person i ri në shoqëri mund të shkaktojë mosmarrëveshje mes jush dhe partnerit tuaj.

Demi
Personaliteti do t’ju ndihmojë të krijoni miq të rinj.

‘Armiqtë’ në punë mund të bëhen miq me ju sot vetëm për të arritur atë çfarë dëshirojnë.

Partneri/partnerja juaj mund të shprehë zhgënjimin për mungesën e intimitetit në marrëdhënien tuaj.

Binjakët
Mos e mbingarkoni veten dhe mos harroni të gjeni kohë për tu relaksuar.

Nëse po shkoni në një udhëtim, kujdesuni mirë për gjërat e vlefshme dhe bagazhet tuaja, pasi nuk përjashtohet mundësia e një incidenti.

Sa i përket aspektit profesional, ju presin mundësi të reja.

Gaforrja
Ekziston mundësia e një përmirësimi të vogël të financave tuaja.

Sjellja e ashpër ndaj fëmijëve do t’ju bëjë të pendoheni.

Përpjekjet për të përmirësuar jetën tuaj martesore do të japin rezultate më të mira seç pritej.

Luani
Natyra juaj fëminore do të dalë në sipërfaqe dhe do t’ju bëjë të jeni në humor të mirë.

Partneri/partnerja juaj do t’ju bëjë të ndiheni mjaft të emocionuar gjatë ditës së sotme.

Pranimi i gabimeve në punë do të shkojë në favorin tuaj.

Virgjëresha
Sot do të përqendroheni kryesisht tek fëmijët dhe familja.

Mund të duhet të përgjigjeni për mungesën e vëmendjes ndaj një çështjeje në punë.

Do të jetë një ditë e mbarë për biznesmenët e kësaj shenje.

Peshorja
Nëse keni investuar para në një pronë jashtë shtetit, ka gjasa të shitet me një fitim të mirë, çfarë do të përmirësojë pozicionin tuaj financiar.

Do të zhyteni në mendime romantike dhe ëndrra të këndshme.

Ka gjasa të përfitoni nga disa ndryshime në punë.

Akrepi
Çdo neglizhencë nga ana juaj, në vendin e punës ose në biznes mund të çojë në humbje financiare sot.

Për beqarët e kësaj shenje parashikohet një ditë e mbarë.

Ekziston mundësia që tensionet mes jush dhe bashkëshortit tuaj të përshkallëzohen.

Shigjetari
Shmangni çështje që mund të shkaktojnë debate në familjen tuaj.

Një ide e re do t’ju ndriçojë ditën.

Sa i përket aspektit profesional, parashikohet një ditë e qetë.

Bricjapi
Jini të sigurt dhe kini besim në aftësitë tuaja.

Jini të kujdesshëm si me miqtë ashtu edhe me të huajt.

Të menduarit pozitivisht do t’ju bëjë të jeni në humor të mirë në punë dhe t’i merrni me sportivitet kritikat e mundshme.

Ujori
Suksesi nga eksperiencat e kaluara do t’ju rrisë besimin në vete.

Ju mund të duhet të shkoni papritmas në një udhëtim të padëshiruar sot.

Do të ndiheni të mbushur plot dashuri në jetën tuaj në çift.

Peshqit
Mësoni të pranoni edhe opinionet ndryshe sepse mund t’ju vlejnë.

Jo të gjithë mund të mendojnë si ju.

Mungesa e partnerit/partneres në jetën tuaj do ju bëjë nervozë.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera