Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/astro-2.jpg

Horoskopi për ditën e sotme, 30 dhjetor 2020Dashi
Do të jeni plot energji sot, ndaj organizoni një mbrëmje me miqtë tuaj të ngushtë.

Mendohuni mirë para se të ndërmerrni një sipërmarrje të kushtueshme.

Shmangni thashethemet me njerëzit sot, pasi kjo mund t’ju çojë drejt një konflikti.

Demi
Këshillat e njërit prej prindërve do të provojnë se janë të dobishme në vendin e punës.

Një mirëkuptim më i mirë me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj do të sjellë paqe dhe lumturi në shtëpinë tuaj.

Do të ketë një përparim në planet tuaja për punën.

Beqarët e kësaj shenje mund të marrin një përqafim vërtet të ngrohtë sot.

Binjakët
Të qëndroni në vështirësi dhe të zmadhoni rëndësinë e tyre mund të dobësojë vendosmërinë tuaj në planin afatgjatë.

Mund të duhet të përgjigjeni për mungesën e vëmendjes ndaj partnerit/partneres suaj.

Do të arrini qëllimet tuaja përmes punës së palodhur dhe durimit.

Gaforrja
Mos u tregoni të ashpër ndaj gabimeve të vogla në gjykim.

Planifikoni diçka të veçantë me të afërmit tuaj.

Partneri/partnerja juaj mund të jetë paksa i irrituar sot, çfarë do t’ju sjellë shqetësim.

Luani
Mund të përballeni me disa kritika për shkak të paragjykimeve tuaja.

Mos ua impononi mendimin tuaj të tjerëve, pasi kjo do të çojë vetëm në argumente të panevojshme.

Sa i përket aspektit profesional, parashikohet një ditë e mirë, pasi mund të ngriheni në detyrë.

Virgjëresha
Një drekë/darkë me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj, do t’ju bëjë të ndiheni të qetë.

Njerëzit të cilët drejtojnë biznese të vogla mund të marrin këshilla nga një i afërt dhe kjo do t’ju sjellë përfitime financiare.

Do të përjetoni një ndjenjë të veçantë ndaj dikujt, çfarë mund të dominojë mendimet tuaja.

Peshorja
Shpëto veten nga çdo ndjenjë izolimi dhe vetmie duke kaluar më shumë kohë me familjen.

Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për fitime afatgjata.

Nëse dëshironi të hidhni hapa të rëndësishëm në jetë me partnerin/partneren tuaj, atëherë duhet të flisni me të sot.

Akrepi
Natyra juaj e mirë do të sjellë lumturi për të tjerët, sot.

Marrëveshjet e pronave ka gjasa të materializohen dhe të sjellin mjaft fitime.

Mund të merrni një lajm të mirë në punë sot.

Shigjetari
Ata që ndodhen larg partnerit/partneres do ta ndjejnë maksimalisht mungesën e tyre sot.

Do të jetë një ditë e mbarë për biznesmenët e kësaj shenje.

Mund të merrni një kompliment të veçantë sot nga dikush që nuk e prisnit.

Bricjapi
Përdorni burimet tuaja për të ndihmuar dikë pranë jush.

Vlerat tuaja të forta dhe zemra juaj e ngrohtë do t’ju ofrojë një aftësi të lindur për të drejtuar dhe ndihmuar të tjerët.

Kjo gjithashtu do të sjellë një harmoni më të madhe në jetën tuaj familjare.

Në fillim të ditës, mund të pësoni një humbje financiare.

Ujori
Dhimbjet e dashurisë nuk do t’ju lejojnë të përqendroheni në punën tuaj.

Ekziston mundësia të realizoni një udhëtim sot të shumëpritur.

Mund të debatoni me partnerin/partneren tuaj për një çështje të vjetër.

Peshqit
Bëni shumë kujdes me sendet tuaja personale.

Dikush po ju vëzhgon fshehurazi dhe ju konsideron si një model.

Përpiquni t’i kontrolloni fjalët dhe veprimet tuaja.

Partneri/partnerja juaj do të jetë entuziast për sipërmarrjet tuaja.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera