Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/horoscope-1.jpg

Horoskopi për ditën e sotmeDashi
Ju mund ta gjeni veten duke ëndërruar për jetën tuaj të dashurisë.

Mbani shoqëri me njerëz të ditur dhe mësoni nga përvojat e tyre.

Personaliteti juaj është paksa i ndryshëm nga ai i të tjerëve dhe shpesh ju pëlqen të kaloni kohë vetëm.

Demi
Natyra juaj e gëzueshme do t’i bëjë të tjerët të lumtur.

Do të ketë një forcim të pozicionit tuaj financiar.

Ka mundësi që të krijoni një lidhje të re dashurie, por mos jepni shumë informacion personal, shumë shpejt.

Binjakët
Do të dukeni mjaft tërheqës sot.

Dikush mund të vijë papritur në familjen tuaj, çfarë do të çojë në një festë mes jush.

Sot, nuk do të jeni në gjendje të përmbushni asnjë nga premtimet tuaja në lidhje me marrëdhënien tuaj në çift.

Gaforrja
Do të jeni në gjendje të përballoni lodhjen e një orari rraskapitës.

Ju do të harroni problemet tuaja dhe do të kaloni kohë me anëtarët e familjes.

Kontrolloni pasionet tuaja, ose mund të rrezikoni harmoninë në jetën tuaj të dashurisë.

Luani
Jini të fshehtë për investimet dhe qëllimet tuaja në të ardhmen.

Ngjarjet shoqërore do të jenë mundësia e përsosur për të përmirësuar raportin tuaj me njerëz me ndikim dhe të rëndësishëm.

Një fazë e vetmuar që ju ka kapur prej kohësh do të përfundojë, pasi duket se do të gjeni shpirtin tuaj binjak.

Virgjëresha
Ju duhet të kaloni më shumë kohë me fëmijët dhe t’u mësoni atyre vlerat e mira dhe sjelljen e përgjegjshme.

Do të zhyteni në mendime romantike dhe ëndrra të këndshme.

Sot partneri/partnerja juaj do jetë në humor të mirë.

Peshqit
Shmangni sjelljen impulsive ose kokëfortë në takimet shoqërore.

Këshillat e mira nga anëtarët e familjes do t’ju sjellin fitime sot.

Do të jetë e vështirë për ju të qëndroni larg nga i dashuri/e dashura juaj.

Akrepi
Ju mund të ndiheni paksa të brishtë emocionalisht, prandaj bëni kujdes sesi ndërveproni dhe silleni me të tjerët.

Çështjet në pritje mund të bëhen më të errëta dhe shpenzimet do t’ju turbullojnë mendjen.

Ndihma që i keni dhënë dikujt në të kaluarën mund t’ju shpërblehet sot.

Shigjetari
Presionet e punës dhe mosmarrëveshjet në shtëpi mund t’ju stresojnë.

Merrni pak kohë nga orari juaj i zënë dhe dilni në një shëtitje me familjen tuaj.

Kjo do të jetë relaksuese dhe do t’ju çlirojë nga tensioni.

Dita juaj do të jetë kryesisht e mbushur me gëzim dhe lumturi.

Bricjapi
Sot mund të jeni të prirur t’i vendosni synimet tuaja më lart nga sa aspironi normalisht.

Mos u zhgënjeni nëse rezultatet nuk janë në përputhje me pritshmëritë tuaja.

Udhëtimet do të jenë argëtuese dhe shumë të dobishme.

Ujori
Mos lejoni që të tjerët të marrin kontrollin e vendimeve tuaja financiare.

Duhet të jeni në dijeni të plotë të të gjitha çështjeve të tilla.

Mund të përjetoni diçka të re në jetën tuaj në çift sot.

Mos premtoni asgjë derisa të jeni të sigurt se mund ta realizoni.

Peshqit
Tensioni në punë mund t’ju shqetësojë pa masë, duke ju shpërqendruar edhe nga çështje të tjera.

Shmangni çdo gjë që partneri juaj mund ta konsiderojë të papërshtatshme, pasi nuk do të jetë në humorin e duhur sot.

Mund të ketë ngritje në detyrë ose përfitime monetare për punonjësit e kësaj shenje.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera