Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/astro-2.jpg

Horoskopi për ditën e sotme



Dashi
Trajtimi i sfidave të reja të vështira mund të mos jetë gjëja e parë në listën tuaj të dëshirave, por sapo të filloni, nuk do të jeni në gjendje të ndaleni derisa të arrini qëllimin tuaj.

Miqtë po shohin forcë të re te ju dhe është koha që të filloni ta shihni atë edhe në veten tuaj.

Demi
Është koha për të festuar faktin se po ndiheni më të bazuar se kurrë në jetën tuaj personale.

Njerëzit me të cilët po kaloni kohë marrin plotësisht atë që jeni, pranojnë atë që jeni dhe e duan atë që jeni.

Bëjuani të ditur se sa të veçantë janë për ju dhe dashuria me siguri do të kthehet dhjetëfish.

Binjakët
Ndoshta do ta keni të vështirë të merreni vesh me dikë që ju pëlqen, por kjo nuk do të zgjasë shumë, prandaj mos u shqetësoni.

Ka shumë tension midis të dyve, pa fajin tuaj, dhe nuk mund të bëni asgjë për ta zbutur atë.

Besojeni se marrëdhënia juaj mund të përballojë ulje-ngritjet që ju sjell jeta normale.

Gaforrja
Ju jeni shumë i zoti që të mos i lejoni problemet në punë të depërtojnë në jetën tuaj personale, por jo të gjithë në jetën tuaj janë aq të aftë sa ta bëjnë këtë.

Mundohuni të jeni më i mirëkuptueshëm ndaj një personi të tillë.

Përpiquni të mos e fusni veten në keqkuptime.

Luani
Ju mund të merrni një lajm të mirë sot.

Duhet të keni kujdes që të mos lejoni që entuziazmi juaj t’ju largojë shumë nga realiteti.

Dërgoni disa mesazhe dhe tregojuni të gjithëve pse jeni kaq të lumtur tani.

Do i bëni edhe ata të lumtur. Ata nuk do të mendojnë se po mburreni.

Virgjëresha
Një person nga e kaluara juaj mund të shfaqet befasisht dhe ju nuk keni asnjë arsye për të mos e mirëpritur.

Pavarësisht se sa të çuditshme u bënë gjërat mes jush, tani ky person është në anën tuaj dhe i etur për t’ju ndihmuar të mbaroni gjërat.

Idetë e tij mund të shtyjnë ambicien tuaj përpara.

Peshorja
Herën tjetër kur të flisni me një të afërm të vjetër, bëjini atij disa pyetje në lidhje me të kaluarën e familjes.

Ata kanë shumë gjëra për t’ju mësuar në lidhje me historinë, këmbënguljen dhe ruajtjen e shpresës.

Të mësoni diçka të re për të kaluarën tuaj është një mënyrë e shkëlqyer për t’u ndjerë më pozitivë për të ardhmen.

Akrepi
Ka disa njerëz të mahnitshëm në jetën tuaj tani, dhe ju duhet të lini ca kohë për t’i njohur më mirë.

Ata do të mirëpresin vëmendjen tuaj të shtuar dhe do të shpërblejnë kuriozitetin tuaj me këshilla se si të ecni përpara.

Ju po hyni në një fazë kur ambicia juaj do të zërë një vend të rëndësishëm.

Shigjetari
Muzika mund t’ju sjellë shumë gëzim sot, prandaj dëgjoni meloditë tuaja të preferuara sa herë që mundeni, ndërsa jeni duke u bërë gati në mëngjes, duke kryer punë, gatim, pastrim ose duke bërë ndonjë tjetër aktivitet.

Në aspektin sentimental, sot do të jeni shumë i gëzuar.

Bricjapi
Pavendosmëria mund t’ju sjellë në skaj të zhgënjimit, veçanërisht kur shumë nga miqtë tuaj po ju bëjnë presion për të marrë një vendim më shpejt sesa ndiheni të gatshëm.

Në aspektin profesional, duhet të jeni i gatshëm për disa ndryshime.

Ujori
Nëse gjërat po tensionohen midis jush dhe një shoku ose një bashkëpunëtori, mos u përpiqni ta luftoni atë.

Sigurisht, konflikti nuk është kurrë argëtues për t’u trajtuar, por ndonjëherë është e nevojshme të zgjidhni një problem ose të lëvizni në një drejtim më të mirë.

Peshqit
Një fjalë e mirë nga ju mund të ndihmojë një bashkëpunëtor që lufton jashtëzakonisht shumë tani.

Sa i përket aspektit financiar, sot mund të përballeni me ndonjë problem të vogël që do të zgjidhet shpejt.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera