Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/astro-9.jpg

Horoskopi për sotDashi
Sot mund t’ju duhet të përballeni me disa tensione dhe ndryshime mendimesh që do t’ju bëjnë të ndiheni të irrituar dhe të shqetësuar.

Mos dyshoni në besnikërinë e partnerit/es suaj.

Dikush mund t’ju dhurojë sot diçka të këndshme në punë.

Demi
Udhëtimet për kënaqësi dhe takimet shoqërore do t’ju bëjnë të ndiheni të relaksuar dhe të lumtur.

Nuk është dita e duhur për të ngritur çështje që mund të shqetësojnë ata që janë afër jush.

Mos u dorëzoni para kërkesave të panevojshme të partnerit/es suaj.

Binjakët
Do të jeni plot shpresë dhe aspirata.

Detyrimet e prapambetura dhe detyrimet e gjata më në fund do të rikuperohen.

Një vizitë në shtëpinë e një të afërmi mund të bëhet pjesë e axhendës suaj.

Gaforrja
Parashikohet një përmirësim i mundshëm në financat tuaja.

Bëni kujdes nga ato që thoni, pasi mund të lëndoni një të afërmin tuaj.

Jeta juaj në çift do të shkojë në një nivel tjetër.

Luani
Megjithëse shpenzimet tuaja mund të rriten sot, do të ketë një rritje të ndjeshme te të ardhurat tuaja.

Mund të ketë një romancë të re për disa persona të kësaj shenje.

Jeta juaj në çift do të duket më e bukur se asnjëherë.

Virgjëresha
Mungesa e shoqërisë së miqve do ta bëjë jetën tuaj të duket e zymtë.

Nëse po konsideroni një partneritet të ri në biznes, atëherë do të jetë thelbësore që të merrni të gjitha faktet në dorë para se të nisni angazhimin.

Ju do të dëshironi t’u jepni kohë anëtarëve të familjes në fund të ditës, por mund të debatoni me dikë, dhe kjo do të prishë gjendjen tuaj shpirtërore.

Peshorja
Një udhëtim i paplanifikuar mund të shkaktojë kaos në jetën tuaj.

Financat tuaja mund të përmirësohen më vonë gjatë ditës.

Mund të zhgënjeheni në punë, pasi nuk do të shpërbleheni ashtu siç prisnit.

Akrepi
Do të keni disa vështirësi me anëtarët e familjes, por mos lejoni që kjo të shkatërrojë qetësinë e mendjes suaj.

Adoptimi i teknikave dhe teknologjive të reja do të jetë i rëndësishëm për ju në aspektin profesional.

Disa prej jush do të ndërmarrin një udhëtim të largët, i cili do të jetë i vrullshëm, por shumë shpërblyes.

Shigjetari
Miqtë dhe bashkëshorti/ja juaj do të sjellin rehati dhe lumturi për ju sot.

Eksploroni mundësinë e krijimit të marrëdhënieve të reja.

Një informacion që do të merrni do t’ju japë përparësi në krahasim me kolegët.

Bricjapi
Do të mbështesni partnerin/en tuaj maksimalisht, nëse kuptoni qartësisht situatën.

Nuk përjashtohet mundësia e problemeve financiare.

Bëni durim sot në lidhjen tuaj në çift, duke shmangur një situatë të pakëndshme që do ta vështirësonte shumë marrëdhënien tuaj.

Ujori
Ata që do të marrin pjesë në provime konkurruese, duhet të ruajnë qetësinë.

Mos e lini frikën e paraqitjes në një provim t’ju nervozojë.

Përpjekjet tuaja do të shpërblehen me rezultate pozitive.

Familja juaj do të ndajë shumë probleme me ju sot, por ju do të qëndroni të okupuar në botën tuaj dhe të bëni diçka që ju pëlqen në kohën tuaj të lirë.

Gjërat duken vërtet përrallore për sa i përket jetës suaj martesore sot.

Peshqit
Kjo nuk është një ndër ditët tuaja me fat, kështu që bëni kujdes me fjalët, pasi mund të përfundoni në debate.

Mos shpenzoni shumë kohë duke u përpjekur të impresiononi të tjerët.

Ju dhe partneri/ja juaj do të kaloni një ditë të qetë, pas një periudhe të vështirë.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera