Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/astro-03.jpg

Horoskopi për sotDashi
Nëse vërtet doni të ndryshoni diçka në jetën tuaj, fillojeni këtë ndryshim që sot.

Universi është mjaft pozitiv për të lindurit në shenjën tuaj.

Në aspektin financiar parashikohet të keni një ditë të qëndrueshme.

Demi
Sot do të lini përshtypjen se kërkoni të ngatërroheni në punët e të tjerëve.

Edhe pse përshtypja e tyre do të jetë e gabuar, duhet të tregoni më shumë kujdes, veçanërisht me kolegët e punës.

Binjakët
Ju kurrë nuk keni qenë të aftë t’i thoni ‘jo’ dikujt, pavarësisht se çfarë kërkojnë.

Por kjo jo domosdoshmërisht është diçka pozitive.

Përpiquni të tregoheni më të drejtpërdrejtë me personat që ju rrethojnë.

Gaforrja
Mos lejoni që ndonjë ngatërresë në mëngjes herët të prishë atë që mund të jetë një ditë shumë e bukur.

Pavarësisht nëse është një ëndërr e keqe apo mënyra se si keni fjetur, ju dhe partneri juaj mund të zgjoheni me një humor jo shumë të mirë.

Luani
Njëra anë e natyrës suaj pëlqen të jetë në ballë të skenës, duke shfaqur gjithçka për të gjithë.

Ana tjetër e juaja adhuron në mënyrë të barabartë sekretet dhe intrigat.

Do të duhet të merrni një vendim tani se cila anë do të jetë më e rëndësishme sot për
ju.

Virgjëresha
Pikërisht kur ishit të sigurt se nuk do të dëgjonit më kurrë prej një personi, përgatituni për t’u takuar me të.

Do të dëgjoni gjëra shumë interesante prej tij.

Mos i merrni të gjitha si të vërteta.

Mund të përballeni me informacione që mund t’ju turbullojnë.

Peshorja
Ju jeni një nga shenjat e pakta që me të vërtetë, i konsideroni bashkëpunëtorët tuaj si një familje të gjerë.

Kështu që, tani që keni nevojë për këshilla në një nivel profesional, është e natyrshme që të mendoni për një të moshuar në familje që ka nevojë për më shumë vëmendje.

Akrepi
Është e lehtë të vazhdoni t’i mohoni vetes argëtimin që dëshironi, për t’i thënë vetes se do ta bëni javën tjetër, muajin tjetër, ose vitin tjetër.

Për fat të mirë, keni dikë në jetën tuaj tani që nuk ju lejon të shmangeni nga këto argëtime.

Shigjetari
Sot do të kaloni një ditë shumë pozitive në shoqërinë e miqve.

Sa i përket aspektit sentimental, gjasat janë që të përballeni me ndonjë debat të vogël, që vjen nga shpenzimet e pamenduara shumë mirë.

Bricjapi
Tregohuni më i hapur ndaj ideve të reja.

Sot mund të kuptoni se jo gjithçka që keni mësuar në teori mund të zbatohet në praktikë.

Kjo vlen edhe në punën tuaj. Disa pengesa do të duhet t’i kaloni me zgjuarsi.

Ujori
Sot njerëzit do të kenë nevojë për ju.

Tregohuni të gatshëm dhe hapeni zemrën për ata.

Sa i përket aspektit profesional, eprorët tuaj do të kërkojnë shumë prej jush, por edhe ju do të dini ta shpalosni talentin tuaj më së miri.

Peshqit
Nëse ka diçka që adhuroni absolutisht, është romanca, së bashku me ëndrrat, nostalgjinë dhe gjërat e ëmbla që e shoqërojnë atë.

Bëni pjesën tuaj për t’u siguruar që ju dhe ai që doni po e shijoni në maksimum këtë ditë.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera