Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/astro-n2.jpg

Horoskopi për sotDashi
Mund të prezantoheni me një skemë të re financiare sot.

Një mosmarrëveshje ka gjasa të ndodhë mes anëtarëve të familjes në lidhje me çështjet e parave.

Do të përfitoni nga disa ndryshime në punë.

Demi
Duhet të kaloni më shumë kohë me të dashurin tuaj për ta njohur dhe kuptuar më mirë njëri-tjetrin.

Sot ka gjasa të investoni më shumë në teknologji për të përshpejtuar punën tuaj.

Personaliteti juaj është paksa i ndryshëm nga ai i të tjerëve dhe shpesh ju pëlqen të kaloni kohë vetëm.

Binjakët
Do ta keni të vështirë të përqendroheni në punë, pasi nuk do të ndiheni mjaft mirë nga ana shëndetësore.

Fëmijët do t’ju bëjnë të ndiheni krenarë për arritjet e tyre.

Gaforrja
Mund të bëni disa ndryshime të favorshme në shtëpi.

Jeta juaj e dashurisë do të lulëzojë sot.

Përpiquni të përdorni kompetencën tuaj profesionale për të rritur perspektivat tuaja në karrierë.

Një pjesë e kohës suaj të lirë mund të përdoret për të përfunduar punën në zyrë.

Luani
Të qenit i vrazhdë me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj, do të provokojë një reagim të fortë prej tij/saj.

Duhet ta kuptoni se mosrespektimi dhe marrja e dikujt si shembull mund të rrezikojë rëndë një marrëdhënie.

Shmangni përfshirjen në sipërmarrjen e dikujt pranë jush.

Virgjëresha
Bëni kujdes sot, pasi mund të dëmtoheni.

Mbani një qëndrim të fortë dhe mos u trembni.

Tregoni më shumë besim në vetvete. Partneri/partnerja juaj do të jetë entuziaste për planet dhe ndërmarrjet tuaja të reja.

Peshorja
Shmangni pesimizmin e tepërt për problemet në jetën tuaj.

Kjo vetëm do t’ju parandalojë të shihni mundësitë pozitive që ju paraqiten.

Sot mund të jeni dëshmitarë të fitimeve të mira në biznesin tuaj.

Një mik mund të kërkojë këshillën tuaj në zgjidhjen e një problemi personal.

Akrepi
Pasuria juaj më e madhe është sensi i humorit, përdorni atë në avantazhin tuaj.

Ka gjasa të përparoni në aspektin financiar sot.

Një shqetësim i juaji do të shuhet lehtësisht këtë të diel.

Shigjetari
Do të jetë një ditë e favorshme për përfundimin e disa punëve të lëna përgjysmë në aspektin profesional.

Do të zhyteni në mendime romantike dhe ëndrra të këndshme.

Do të jetë një ditë s aktive në jetën tuaj shoqërore.

Bricjapi
Besnikëria dhe shpirti pozitiv i bashkëshortit tuaj do t’ju zbukurojë ditën.

Nuk përjashtohet mundësia që beqarët e kësaj shenje të përfshihen në një situatë romantike sot.

Do të jetë një ditë e mirë pë rata që përpiqen të krijojnë në fusha të nryshme të artit.

Ujori
Përpiquni të mbani nën kontroll zemërimin.

Dikush që njihni mund t’ju kërkojë një një hua të madhe sot.

Kjo mund t’ju vërë në pozitë mjaft të vështirë.

Lajmi për ardhjen e një anëtari të ri në familje do t’ju entuziazmojë.

Peshqit
Ka gjasa të keni fitime monetare, të cila do t’ju ndihmojnë të qëndroni të fortë financiarisht në ditët në vijim.

Ka shumë mundësi që një miqësi të prishet sot, ndaj bëni shumë kujdes.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera