Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/astro-5.jpg

Horoskopi për sotDashi
Përpjekjet tuaja për biznes do të jenë një aventurë.

Rikujtoni se duhet kohë që çdo sipërmarrje e re të marrë hov dhe të lulëzojë.

Përfshini krijimtarinë tuaj dhe së shpejti do të shihni disa rezultate mbresëlënëse.

Demi
Do të ndiheni mjaft mirë sot nga komentet pozitive që mund të merrni për pamjen dhe stilin tuaj.

Koha e duhur për një ndërmarrje të përbashkët me dikë që përputheni.

Ushtroni kreativitetin tuaj dhe argëtohuni.

Binjakët
Secila prej pyetjeve tuaja meriton një përgjigje, por duhet t’i gjeni vetë ato.

Bëhuni më kuriozë për partnerin/partneren tuaj, pasi kjo do ta rigjallëronte marrëdhënien tuaj.

Përpiquni të mos përqendroheni vetëm te vetja.

Gaforrja
Jeni të prirur për angazhime të forta tashmë.

Kjo vlen si në aspektin profesional ashtu edhe në atë personal.

Përpiquni t’i bëni më të lehta marrëdhëniet me bashkëpunëtorët dhe partnerët e biznesit.

Luani
Qëndrueshmëria juaj është një forcë e fuqishme dhe do t’ju ndihmojë të bëni shumë përparim.

Do të keni kohë për të përfunduar atë që keni filluar tashmë, pa qenë e nevojshme të shkëputeni nga jeta shoqërore.

Është e rëndësishme të mbani një ekuilibër në jetën tuaj mes arsyes dhe zemrës.

Virgjëresha
Nuk mund të jeni shoku i ngushtë i të gjithëve.

Në fakt, nuk mund të presësh as që të gjithë të të pëlqejnë.

Mos u përpiqni të kënaqni dikë që padyshim nuk mund të kënaqet, të paktën nga ju.

Jini mirënjohës për miqtë që keni dhe mos u shqetësoni për ata që nuk i keni.

Peshorja
Jeni më tërheqës sesa mendoni.

Vlerësojini komplimentet që ju bëjnë dhe besojini ato.

Duhet ta vlerësoni më shumë veten.

Akrepi
Guxoni më shumë në mënyrë që të shkoni më pranë realizimit të ëndrrave tuaja.

Partneri/partnerja juaj do të jetë i/e gatshme t’ju ndihmojë për çdo gjë.

Sa i përket aspektit profesional, nuk parashikohen zhvillime të veçanta.

Shigjetari
Sigurohuni që mendimet tuaja të jenë të qarta.

Njerëzit pranë jush duhet ta dinë se ku qëndroni.

Mund të ecni së bashku me planet në grup dhe mund të jetë në interesin tuaj më të mirë ta bëni këtë tani.

Bricjapi
Mund të ndiheni të shqetësuar gjatë ditës së sotme.

Ky mund të jetë fillimi i një faze të gjatë në të cilën do të doni të provoni kufijtë tuaj dhe të shihni se sa larg mund t’i shtyni gjërat.

Sa i përket aspektit personal, partneri/partnerja juaj nuk do të jetë në humor gjatë ditës së sotme.

Ujori
Lajme interesante mund të vijnë, dhe kjo mund t’u referohet drejtimeve të ndryshme.

Bëhuni gati për çdo gjë. Mund të befasoheni nga ato çfarë mund të dëgjoni nga një miku juaj.

Peshqit
Qartësohuni për ato çfarë shihni.

Mos hezitoni të jepni mendimin tuaj edhe pse mund të mos u pëlqejë disa personave.

Bëni kujdes në punë, pasi mund të jeni nën vëzhgim.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera