Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/astro-8.png

Horoskopi për sotDashi
Fisnikëria juaj ka gjasa të vlerësohet shumë sot.

Relaksohuni dhe lërini fantazitë tuaja të udhëheqin rrugën.

Sa i përket aspektit profesional, duket se jeni kujdesur mjaft mirë për themelin.

Demi
Nëse duhet të realizoni patjetër diçka, mos i tërhiqni të tjerët pas vetes.

Përfundojeni misionin tuaj të vetëm.

Do të zbuloni se jeni më efikasë nëse nuk do të vareni nga të tjerët.

Binjakët
Ka gjasa që të mos merrni përgjigjen që dëshironi gjatë ditës së sotme.

Njerëzit do ta kuptojnë më shumë situatën tuaj dhe do të kenë dhembshuri për kauzën tuaj.

Forca juaj e brendshme do të flasë me zë të lartë dhe do të keni dëshirë të bëni gjithçka që dëshironi.

Gaforrja
Mund të jetë e vështirë të merreni me njerëz që duken konfuzë.

Gjërat do të rrjedhin natyrshëm në lidhjen tuaj në çift.

Mos u shqetësoni nëse gjërat nuk ndodhin aq shpejt sa dëshironi.

Luani
Largojeni mendjen nga detyrat dhe përgjegjësitë tuaja stresuese sot.

Mos lejoni që problemet e të tjerëve t’ju prishin gjendjen e mirë shpirtërore.

Kënaquni me gjërat që ju bëjnë vërtet të lumtur.

Virgjëresha
E gjithë njohuria në botë nuk do të përputhet me energjinë emocionale në ajër në një ditë si kjo.

Ju mund të tërhiqeni në një fushë mistike ku ndjenjat kanë përparësi mbi faktet.

Përpiquni të çliroheni nga ritmi i vrullshëm i jetës së përditshme.

Peshorja
Sot është dita juaj dhe nuk duhet ta privoni veten nga asgjë.

Ekziston një sinkronim i jashtëzakonshëm i ngjarjeve që do t’ju çojnë në vendin dhe në kohën e duhur.

Partneri/partnerja juaj do t’ju lehtësojë mendjen dhe emocionet.

Akrepi
Ekziston një ndjenjë sensuale gjatë ditës që me siguri do të tronditë zemrën tuaj.

Mundohuni të mos jeni shumë kërkues kur bashkëpunoni me të tjerët.

Sa më i qetë të jeni, aq më shumë do të ecni përpara.

Shigjetari
Pjesë të ndryshme të personalitetit tuaj duhet të jenë në harmoni sot.

Është e rëndësishme të jepni e të merrni në mënyrë të barabartë.

Gjithashtu, mbani ekuilibrin brenda vetes dhe me njerëzit përreth jush.

Bricjapi
Ndoshta nuk do ua tërhiqni vëmendjen disa personave rreth jush me bisedat dhe faktet që mund të nxirrni në pah.

Me siguri do të arrini më tej nëse shprehni emocionet që qëndrojnë pas fjalëve tuaja.

Është më e rëndësishme të thuash atë që ndjen sesa atë që mendon.

Ujori
Tregohu vetvetja në çdo situatë me të cilën përballesh.

Ndajini ndjenjat tuaja me familjarët apo miqtë e ngushtë dhe do të zbuloni se vitaliteti juaj i brendshëm do të forcohet.

Askush nuk do të jetë në gjendje të flasë kundër fjalëve që vijnë drejtpërdrejt nga zemra juaj.

Peshqit
Mundohuni të kontrolloni emocionet tuaja, sidomos zemërimin.

Mundësitë e reja për të fituar më shumë para do të jenë të shumta.

Ju gjithashtu do të krijoni kontakte të rëndësishme përmes miqve.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera