Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/astro-23.jpg

Horoskopi për sotDashi
Sot mund të ketë një humbje të mundshme të parave, jini vigjilent gjatë kryerjes së transaksioneve financiare ose nënshkrimit të dokumenteve të rëndësishme.

Do të ketë një ndjenjë dashurie dhe afeksioni në jetën tuaj romantike.

Fillimi i ditës mund të jetë pak i lodhshëm, por ndërsa dita përparon, ju do të ndiheni më energjikë.

Demi
Do të kënaqeni me suksesin e të tjerëve dhe do t’ua shprehni këtë.

Koha e duhur për tu përfshirë në aktivitete që përfshijnë të rinj.

Disa prej jush mund të ndërmarrin një udhëtim të largët, i cili do të jetë i vrullshëm, por shumë shpërblyes.

Binjakët
Shmangni gjithçka që mund t’ju lodhë mendërisht ose fizikisht.

Fëmijëve mund t’u kërkohet të përqendrohen në studimet e tyre dhe të planifikojnë të ardhmen.

Mund të dilni në një darkë romantike me të dashurin tuaj në mbrëmje.

Gaforrja
Ata që kanë shpenzuar paratë e tyre pa kthyer kokën pas deri më tani, sot do të kuptojnë se sa e vështirë mund të jetë për të fituar dhe kursyer para, pasi mund të duhet të përmbushni një kërkesë të papritur financiare.

Në jetën tuaj të dashurisë, jini të gatshëm ta falni partnerin/partneren tuaj për gabime të vogla.

Luani
Ju mund të keni mungesë energjie dhe entuziazmi edhe pse suksesi në planet në vijim duket i afërt.

Do të befasoheni nga një dhuratë e një të afërmi jashtë shtetit.

Nëse mendoni se i/e dashura juaj nuk ju kupton, atëherë përpiquni të jeni më të durueshëm dhe të kaloni më shumë kohë me të.

Virgjëresha
Ata që kanë kaluar një krizë financiare, mund të marrin papritur fonde që do të eliminojnë disa probleme menjëherë.

Kjo do të jetë një ditë e bukur dhe do të merrni gjithë vëmendjen që dëshironi. Vendimet e gjata në pritje ka gjasa të finalizohen.

Peshorja
Shmangni ekspozimin ndaj rrezeve të forta të diellit, për periudha të gjata.

Gjendja juaj financiare nuk duket të jetë e favorshme sot. Një mosmarrëveshje ka gjasa të ndodhë mes anëtarëve të familjes në lidhje me çështjet e parave.

Gjithçka duket në favorin tuaj sot në punë.

Akrepi
Ju do të duhet të përdorni inteligjencën, taktin dhe diplomacinë tuaj për të zgjidhur një problem që mund të hasni sot.

Përkushtimi dhe puna juaj e madhe do të vërehen dhe do të sjellin shpërblime financiare.

Biznesmenët e kësaj shenje mund të kërkojnë këshilla të dobishme nga njerëz me përvojë, për zgjerimin e biznesit të tyre.

Shigjetari
Kurseni energjinë tuaj për të bërë diçka kuptimplotë.

Megjithëse askujt nuk i pëlqen të japë hua, sot do të zbuloni se ndihma ndaj një personi në nevojë, do të jetë një përvojë e kënaqshme.

Dita e duhur për të harmonizuar marrëdhëniet me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj.

Bricjapi
Mundohuni të dilni nga zyra herët dhe të gjeni pak kohë për aktivitet sportiv.

Mund të shqetësoheni nga problemet shëndetësore dhe kjo mund të kërkojë një formë të kujdesit mjekësor.

Marrëdhënia juaj romantike mund të pësojë një farë tendosjeje, për shkak të kokëfortësisë suaj.

Ujori
Puna krijuese do t’ju bëjë të ndiheni të relaksuar. Do të jetë një ditë emocionuese për lidhjen tuaj në çift.

Planifikoni diçka të veçantë për mbrëmjen dhe përpiquni ta bëni atë sa më romantike.

Ju do të arrini qëllimet tuaja përmes punës së madhe dhe durimit.

Peshqit
Mund të kërkoni këshilla nga një anëtar i vjetër i familjes në lidhje me menaxhimin e financave.

Mos u tregoni dominues në qëndrimin tuaj me anëtarët e familjes.

Një takim i papritur romantik mund t’ju hutojë.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera