Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/astro-4.jpg

Horoskopi për sotDashi
Diçka që lexoni sot mund të ketë efekt dramatik në jetën tuaj.

Kushtojini vëmendje të veçantë psikologjisë së ëndrrave.

Mund të gjeni një shpjegim për një ëndërr të përsëritur.

Do të mësoni më shumë për veten ndërsa studioni këtë fushë të veçantë.

Demi
Sot do të keni dëshirë të kaloni kohë me të dashurit tuaj.

Inkurajoni fëmijët dhe partnerin të qëndrojnë në shtëpi me ju.

Do të habiteni se sa argëtuese mund të jetë një ditë e qetë në shtëpi.

Sonte, porositni pica dhe shihni një film së bashku.

Binjakët
Sot një artikull ose një shfaqje televizive mund ta vendosë mendjen tuaj të rrotullohet në drejtimet më të çuditshme.

Mund të kuptoni disa gjëra që nuk i dinit për veten.

Sa i përket aspektit sentimental, ai parashikohet të jetë i shkëlqyer.

Gaforrja
Mos harroni se është një forcë dashamirëse që ju do.

Pavarësisht gjithçkaje, ka gjithmonë një shpatull ku mund të mbështeteni.

Edhe në momentet tuaja më të errëta, nuk jeni kurrë vetëm.

Lejoni që ky informacion t’ju çojë përpara gjatë ditës.

Luani
Mos hezitoni të thoni qartë mendimin tuaj sot edhe nëse tingëllon i ashpër.

Shumë herë njerëzit hezitojnë të thonë atë që ndiejnë vërtet sepse mendojnë se është e qartë për të gjithë.

E vërteta e çështjes është se shumica e njerëzve nuk janë lexues të mendjes dhe ndoshta nuk po marrin sinjalet delikate që ju dërgoni.

Virgjëresha
Shkoni te figurat më të vjetra për këshilla sot.

Kërkoni mendim nga një prind ose gjysh për çështje për të cilat keni nevojë.

Marrëdhëniet me njerëz të moshuar ka të ngjarë të shkojnë veçanërisht mirë, dhe do të zbuloni se mund të kaloni pengesa që mund të kenë ekzistuar midis jush dhe një anëtari të caktuar të familjes.

Peshorja
Ju mund të merrni një letër ose telefonatë që ju nxit në veprim.

Mund ta kuptoni se sa afër jeni për të arritur një qëllim afatgjatë dhe të shfrytëzoni energjinë tuaj për atë shtytje përfundimtare në vijën e finishit.

Tani që qëllimi është në horizont, ju tashmë po mendoni se cili do të jetë tjetri.

Akrepi
Kjo mund të mos jetë mënyra juaj e preferuar për të kaluar ditën, por do të ishte një kohë ideale për të përfunduar detyrat që janë grumbulluar në shtëpi.

Do të ishte mirë të organizoheni pak më shumë në shtëpi. Kjo do të thotë të hedhësh në plehra gjërat e vjetra.

Shigjetari
Ju jeni një shpirt i përkushtuar për të kaluar kohën e çmuar personale duke bërë punët e shtëpisë.

Plotësimi i tyre do t’ju motivojë të kaloni në detyrën tjetër.

Me paratë do t’ju duhet të tregoni kujdes, duke shpenzuar vetëm për gjërat ju nevojiten vërtet.

Bricjapi
Ju jeni një lexues i zjarrtë.

Sot mund të hasni në disa ide që frymëzojnë idetë tuaja.

Kushtojuni vëmendje këtyre dëshirave të zjarrta.

Shkruaji ato. Kur t’i rishikoni ato brenda pak ditësh, do të shihni se cilat kanë akoma një tërheqje të fortë ndaj jush.

Ujori
Ju mund të prisni të keni një takim konfuz me një mik apo koleg sot.

Ai ose ajo mund të vijë te ju për këshillë, por hezitoni të zbuloni specifikat e problemit.

Do të ndiheni sikur ju është kërkuar të ndërmjetësoni në një argument, megjithatë dini vetëm njërën anë të historisë. Bëni durim.

Peshqit
Ndiheni të fortë, energjikë dhe ka të ngjarë të frymëzoheni për të bërë një punë të vërtetë nëpër shtëpi.

Përqendrohuni në punët më të zakonshme, të tilla si riorganizimi i rafteve të librave ose kalimi nëpër rrobat që nuk i vishni më.

Në marrëdhënien në çift mund të hasni në disa keqkuptime.

Të fundit

Horoskopi për ditën e sotme, 15 tetor 2021

Dashi Ju jeni të prirur të ndiheni mjaft të tensionuar sot dhe ta fajësoni atë për mërzinë dhe pakënaqësinë me jetën tuaj të tanishme. Ju mund të kaloni një pjesë të madhe të mëngje

Zbuloni çfarë tregon forma e trupit për shëndetin e zemrës

Një studim i publikuar së fundmi në Revistën Evropiane për zemrën, thotë se forma e trupit e njeriut është sinjalizuesi më i mirë i sëmundjeve të zemrës. Në krahasim me indeksin e masë

Qumështi apo kosi, cili është më i mirë për mëngjes?

Produktet e bulmetit janë një pjesë e rëndësishme e çdo regjimi të shëndetshëm ushqimor. Megjithatë, në disa aspekte, përzgjedhja e llojit të duhur të produkteve të bulmetit bën një n

Të çmendur apo të qetë, çfarë shoferi jeni sipas shenjës tuaj të horoskopit

Jeni të qetë, të nxituar apo të kujdesshëm kur i jepni makinës? Gjithçka varet nga shenja juaj e horoskopit. Dashi: Të nxituar. Për ju makina nuk është vetëm një mjet transporti, por edhe

Balsami i mrekullueshëm për shëndetin dhe gjithë organizmin

Vetitë kuruese të lules së basanit, një bimë barishtore që në gjendje natyrale rritet kudo, janë të njohura në mbarë botën. Përdorimi i gjerë i kësaj bime në mjekësinë popullore apo

Mjekët e konsiderojnë minierë të vërtetë vlerash ushqyese

Shpeshherë janë quajtur edhe “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7 Virtyteve apo Ushqimi i Perëndive etj, me pak fjalë hurma është fru

Info Tjera