Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/astro-n1.jpg

Horoskopi për sotDashi
Do të jetë një ditë e dobishme në aspektin profesional.

Do të keni një gjendje të qëndrueshme financiare, pavarësisht shpenzimeve ditët e fundit.

Jepni përparësi nevojave të familjes suaj. Mund të ndjeni mungesën e partnerit/partneres suaj sot.

Demi
Do të jeni shumë aktiv dhe të shkathët sot. Do të ndiheni të fortë dhe të shëndetshëm.

Investimet ne shtëpinë tuaj, do të provojë të jenë fitimprurëse më vonë.

Miqtë do t’ju zbukurojnë ditën, pasi mund të planifikojnë diçka emocionuese për mbrëmjen.

Binjakët
Kjo do të provojë të jetë një ditë financiarisht më e mirë se ditët e fundit dhe do të fitoni një shumë të moderuar parash.

Krijoni një marrëdhënie të fortë dhe të besueshme me fëmijët tuaj.

Lërini pas ankesat e së kaluarës dhe ecni përpara duke menduar pozitivisht. Përpjekjet tuaja do të jenë të frytshme.

Gaforrja
Ju do të përdorni aftësitë tuaja mendore për të kapërcyer një problem të vështirë.

Pozitiviteti do t’ju ndihmojë të kapërceni të gjitha fatkeqësitë.

Përgjegjësitë e familjes do të rriten, duke shtuar shqetësimet në mendjen tuaj.

Mund të ketë një përvojë romantike sot për beqarët e kësaj shenje.

Luani
Shmangni shqetësimin e tepërt për shëndetin tuaj.

Kjo do të jetë një mënyrë e mirë për të mbrojtur veten nga sëmundjet. Në rast se jeni duke kërkuar mënyra për të fituar pak para shtesë, investoni në skema të sigurta financiare.

Shmangni ngritjen e çështjeve të diskutueshme, nëse jeni në një takim sot.

Virgjëresha
Sot, do të jeni të relaksuar dhe në disponimin e duhur për të shijuar ditën.

Sigurohuni që çdo investim që bëni, të bëhet me mençuri.

Kjo do të jetë një ditë shumë e mirë për të harmonizuar marrëdhëniet tuaja me bashkëshortin/bashkëshorten.

Peshorja
Pavarësisht një dite të vrullshme, ju përsëri do të jeni në gjendje të grumbulloni energjinë tuaj.

Kontrolloni durimin për të shmangur dëmtimin e ndjenjave të anëtarëve të familjes suaj.

Mundohuni të përmirësoni nivelet e aftësive tuaja për të përmirësuar efikasitetin në vendin e punës.

Akrepi
Kini kujdes të mos e lini pas dore veten kur bëhet fjalë për çështje shëndetësore.

Fillimi i ditës mund të jetë i mirë, por do të ketë shpenzime në mbrëmje, të cilat do t’ju shqetësojnë.

Fëmijët mund t’ju zhgënjejnë, pasi mund të mos përmbushin pritshmëritë tuaja.

Shigjetari
Ju mund të ndjeni një lloj shqetësimi fizik, por ndihma e dikujt do të jetë jashtëzakonisht e dobishme.

Dëgjimi i muzikës suaj të preferuar do të ngrejë disponimin dhe nivelin e energjisë.

Sinqeriteti juaj do të luajë një rol kryesor në zgjidhjen e një problemi familjar.

Bricjapi
Të qenit i vrazhdë me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj, do të provokojë një reagim të fortë prej tij/saj.

Ju duhet ta kuptoni se mosrespektimi dhe marrja e dikujt si të dhënë mund të rrezikojë rëndë një marrëdhënie.

Një vizitë nga një afërn mund të ‘pushtojë’ mbrëmjen tuaj.

Ujori
Një çështje e vogël shëndetësore mund t’ju ndalojë të merrni një detyrë të rëndësishme dhe kjo mund të çojë në disa pengesa afatshkurtra.

Vetëm përdorni sens të mirë për të kapërcyer situatën.

Projektet dhe planet në pritje mund të marrin një formë përfundimtare.

Peshorja
Të afërmit do t’ju ofrojnë mbështetje dhe do të lehtësojnë problemet që rëndojnë në mendjen tuaj.

Kambanat e dasmës mund të bien për disa.

Përqendrohuni në punën tuaj dhe qëndroni larg fjalëve.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera