Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/astro-n-9.jpg

Horoskopi për sotDashi
Mundohuni të mos kapeni shumë nga ndonjë konflikt i mundshëm që krijohet rreth jush.

Detyra juaj është qetësimi i gjërave dhe sjellja e një perspektive më praktike në një situatë.

Nëse veproni pa menduar më parë se çfarë po bëni, mund t’i ngatërroni gjërat më shumë.

Demi
Kjo është një kohë e shkëlqyer për të ecur përpara në një projekt shkrimi.

Çdo projekt i madh, afatgjatë, kërkon nga ju që të merrni masa.

Mos vononi. Keni një forcë që ju nxit të ecni përpara.

Shihni përpara me një qëndrim pozitiv në vend që të mendoni për të gjitha arsyet pse këto projekte nuk do të paraqiten siç dëshironi.

Binjakët
Kjo është një kohë e vlefshme për ju.

Mund të bëni përparim të madh në qëllimet tuaja.

Kryesorja është të sqaroni çdo keqkomunikim ose pandershmëri përpara se të ecni përpara me një vetëdije të qartë.

Mbajtja e gjithçkaje në një rrugë të lehtë, fleksibël, do t’ju ndihmojë të punoni në mënyrë më efikase.

Gaforrja
Motori juaj është i gatshëm për t’u ndezur. Ju keni një rezervuar të plotë gazi.

Fatkeqësisht, mund të ndiheni sikur ka një pengesë të madhe në rrugën tuaj.

Ndoshta kjo pengesë është qëndrimi juaj mendor dhe paaftësia për të marrë vendime të sigurta. Përgjigjet do të vijnë kur t’ju duhen.

Luani
Askujt nuk i pëlqen refuzimi, por askush nuk e urren më shumë se ju atë. Ju mund të hezitoni të rrezikoni me të panjohurën.

Ekziston një ndjenjë energjike dhe e shtrirë në ajër që ju inkurajon të ndërmerrni një hap besimi.

Kjo energji mund të ndihet e huaj për ju, por është koha ta përqafoni atë.

Virgjëresha
Jini fleksibël në komunikimin tuaj dhe dyert do t’ju hapen menjëherë.

Ka një sasi të jashtëzakonshme energjie fizike në dispozicionin tuaj.

Mos e humbni kot. Duke qenë të ngurtë për mënyrat tuaja dhe duke këmbëngulur për t’i bërë gjërat vetëm sipas filozofisë suaj, e privoni veten nga aventurat spontane që i japin jetës erëzën dhe shumëllojshmërinë që doni.

Peshorja
Ju mund të jeni në një pozicion të vështirë; dëshironi të shpërtheni në një mënyrë të re jete, por ndiheni të mbërthyer.

Ndoshta jeni të lidhur me rutinën tuaj aktuale.

Ju mund të ndiheni sikur vërtet po bëni përparim në botë, por keni dëshirë të madhe për një çlirim gjigant.

Akrepi
Ju po merrni mbështetje dhe besim nga një aspekt i jetës suaj dhe energji fizike nga një tjetër.

Edhe pse të dyja fushat mund të jenë në një pikë konflikti, keni aftësinë të merrni aspektet pozitive nga secila dhe t’i bashkoni ato së bashku për të krijuar diçka të re ose për të zgjidhur një problem.

Shigjetari
Suksesi do të vijë te ju kur të punoni me energjitë që keni.

Shkoni me rrjedhën e situatës në vend që të përpiqeni ta minoni ose manipuloni atë.

Ka një forcë të jashtëzakonshme në punë.

Ndoshta e gjitha që ju duhet është pak drejtim për ta harmonizuar atë me qëllimet tuaja. Deklarojini qartë qëllimet tuaja.

Bricjapi
Ju mund të përfundoni në disa argumente sot.

Natyra juaj është e shtrirë dhe bujare, por nëse të tjerët përfitojnë nga kjo natyrë e mirë, gjendja juaj shpirtërore kthehet në zemërim.

Konflikti është shpesh një pjesë e natyrshme e një marrëdhënieje. Përdoreni atë si një përvojë e të mësuarit.

Ujori
Sot mund ta gjeni veten duke kërkuar ndihmën e dikujt edhe pse nuk do të donit ta bënit këtë.

Mos u shpërqendroni nga synimet tuaja në aspektin profesional. Sot mund të merrni atë që kërkoni.

Sa i përket aspektit emocional, mund të përfshiheni nga ankthi gjatë pjesës së parë të ditës.

Peshqit
Ju jeni në mes të një tranzicioni të mrekullueshëm vjetor.

Keni shumë energji fizike dhe një mendje të orientuar drejt veprimit për të trajtuar gjithçka.

Çelësi për të përfituar sa më shumë nga kjo periudhë fatlume është komunikimi.

Tani për tani keni aftësi që mund t’i shfrytëzoni sapo të lidheni me të tjerët.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera