Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/ASTRO-14.jpg

Horoskopi për tyDashi-Ditë e favorshme në dashuri.

Takime të preferuara për njerëzit beqarë.

Hëna është në anën tuaj, dhe do të shpërndajë këshilla të shkëlqyera për t’u zbatuar.

Prandaj shijoni këtë favor të yjeve për të përjetuar ditë plot emocione.

Në punë periudha ishte mjaft e ngadaltë, por pa pengesa të veçanta qoftë pozitive apo negative.

Nga shtatori do të merrni disa lajme.

Demi-Po përjetoni ditë shumë pozitive në dashuri.

Për më tepër, deri në fund të muajit, mund merrni surpriza të mëdha.

Në punë, falë periudhës së vështirë që po kaloni në përgjithësi, gjërat vazhdojnë të ecin ngadalë ose do të ndalen plotësisht.

Kjo situatë ju bën të shqetësoheni, por së shpejti do të ketë një fillim tjetër, të shkëlqyeshëm.

Binjakët-Një ditë plot nervozizëm dhe tension, kështu që mund të keni grindje me njerëzit përreth jush.

Qëndroni të qetë dhe numëroni deri në dhjetë para se të hapni gojën.

Nëse dikush me të vërtetë ju intereson, hidhni një hap përpara dhe deklarojeni veten pa frikë.

Në punë, ka disa probleme për t’u zgjidhur.

Gjeni më shumë besim tek vetja juaj.

Gaforrja-Në dashuri keni rimarrë veten, pas një periudhe mjaft komplekse dhe të lodhshme.

Sidoqoftë, nuk jeni ende plotësisht të sigurt për partnerin tuaj, kështu që nuk ndiheni të gatshëm të bëni plane afatgjata, siç është martesa ose bashkëjetesa.

Kushtojini vëmendje shpenzimeve.

Luani-Një ditë plot nostalgji për njerëzit beqarë.

Nëse keni qenë vetëm për një kohë të gjatë, do të keni një dëshirë të madhe për të qenë i dashuruar përsëri apo edhe për të pasur një person që ju do pranë.

Dilni dhe takoni njerëz të rinj.

Një histori e lindur rishtas, nga ana tjetër, mund të shndërrohet në diçka të veçantë.

Në punë mundësi të mira për t’u kapur në pjesën e fundit të gushtit.

Virgjëresha-Do të përjetoni një periudhë vërtet pozitive në lidhje me ndjenjat dhe marrëdhëniet.

Nëse ka dyshime për partnerin tuaj ose në përgjithësi nëse keni debatuar me njerëz të rëndësishëm, përpiquni të bisedoni me njëri-tjetrin dhe të sqaroheni sa më shpejt që të jetë e mundur.

Ekziston mundësia e ndryshimit në punë.

Peshorja-Do të jetoni një ditë plot nervozizëm.

Lehtë e humbni durimin dhe jeni hiperkritik, si me veten, ashtu edhe me të tjerët.

Pak kamomil? Jo të gjithë mund ta vlerësojnë këtë qëndrim.

Në punë mundohuni të mos lodheni shumë, edhe nëse është në natyrën tuaj që gjithmonë të jepni më të mirën.

Bëni zgjedhjet e rëndësishme, deri muajin tjetër.

Akrepi-Do të keni disa ditë vërtet pozitive dhe të favorshme në dashuri.

Përpiquni të mos i jetoni me shumë ankth, por të pushoni sa më shumë që të jetë e mundur.

Në veçanti, veproni pak instinkt dhe mos keni mendime të dyta.

Në punë, pas një periudhe të ndërlikuar dhe të nënshtruar, është koha për të bërë zgjedhje të rëndësishme.

Shigjetari-Sipas horoskopit të Paolo Fox do të përjetoni një ditë shumë pozitive në dashuri falë Hënës së favorshme në shenjë.

Kështu që përgatituni të provoni emocione të forta, pa u lidhur shumë me të kaluarën.

Nëse besoni se një histori ka marrë fund, mbylleni.

Në punë duhet të jeni të durueshëm, nuk mund të merrni gjithçka, menjëherë.

Bricjapi-Ditë shumë e favorshme në dashuri, veçanërisht pas disa ditësh në të cilat keni vuajtur shumë, mbase për shkak të disa grindjeve me partnerin tuaj.

Hëna hyn në shenjë dhe ndryshimi vihet re.

Planifikoni diçka të këndshme për fundjavën.

Mund të ketë ngadalësime në punë.

Ujori-Ka perspektiva të shkëlqyera për beqarët.

Mund të keni takime të këndshme që do të shndërrohen në diçka konkrete dhe të bukur.

Në punë ka çështje për të sqaruar: dëshironi të merrni më shumë sesa jepni dhe angazhoheni.

Kushtojini vëmendje shpenzimeve: kohët e fundit i keni pasur të tepërta.

Peshqit-Një ditë plot dyshime dhe ngatërresa në dashuri.

Kjo është veçanërisht e vërtetë për ata që janë në një lidhje ‘klandestine’ , ose për ata që jetojnë dy histori në të njëjtën kohë.

Në punë, shmangni diskutimet, nëse është e mundur, përpiquni të sqaroni veten në mënyrë që të mos prishni marrëdhënie të rëndësishme. Kohë me fat për të bërë investime të reja.

Të fundit

Në fund të këtij muaji hëna do të duket ndryshe, kujdes!

Ka një Hënë të plotë më 31 tetor dhe si hëna e dytë e plotë e muajit, ajo është gjithashtu edhe “Hëna blu”. Ju duhet ta shfrytëzoni në maksimum këtë moment hënor dhe të sigurohen

Një ekip kërkimor thotë se vala e dytë e ka origjinën nga Spanja

Një variant i koronavirusit që ka origjinën tek punëtorët spanjollë të fermave është përhapur me shpejtësi në pjesën më të madhe të Evropës që nga vera dhe tani përbën shumicën e

Biskota me gjalpë kikiriku

Përbërësit 1 filxhan gjalpë kikirikësh 250 gr sheqer 1 vezë 2 lugë gjelle kikiriki i bluar imët 1 pluhur për pjekje Përgatitja Në një enë bëni bashkë gjalpën e kikrikut me vezën, pluh

Koalat po zhduken për shkak të stresit!

Numri i koalave në të gjithë shtetin australian të Uellsit të Ri të Jugut është në rënie të qëndrueshme për shkak të stresit në sistemin e tyre imunitar të shkaktuar nga shkatërrimi i

Moti për sot

Vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën masat anticiklonike të ajrit, duke kushtëzuar mot relativisht të qetë, me diell dhe vranësira të cilat ditën e premte vende-vende parashihen të sjel

Horoskopi i datës 30 tetor

Dashi – Nesër mund të viheni përpara disa vështirësive por nuk duhet të merreni me gjithçka pasi keni shumë probleme të tjera. Kthejeni faqen dhe lini disa situata pas me forcë dhe gux

Info Tjera