Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/174179_-780x439-1.jpg

Irina Shayk pa grim fare: Këto janë truqet e bukurisë së saj për ten të përsosur!Manekinia e famshme dhe ish-bashkëshortja e aktorit Bradley Cooper, Irina Shayk, ka xhiruar video tutorialin për revistën “Vogue” nëpërmjet të cilit zbulon rutinën e vet lidhur me grimin dhe dukjen e grimit.

Në fillim të videos, manekinia shfaqet fare pa grim, ndërkaq lëkura e saj duket si porcelan dhe pa asnjë të metë të vetme

Irina (34) në video ka shpjeguar që dëshiron që me femrat të ndajë rutinën shumë të thjeshtë të cilën e përdor, por e cila nënkupton grimin i cili mund të jetë grim i ditës dhe i natës – i thjeshtë, por shumë efektiv.

“E dua grimin, mirëpo konsideroj që do të duhej të bartni ju grimin, jo grimi juve” , ka shpjeguar manekinia, duke dëshiruar të thotë që preferon grimin minimal pa teprime dhe efekte “maske”.

Si të grimoheni si Irina Shayk dhe të keni efekt perfekt të tenit dhe vetulla të plota dhe cili është sekreti i saj i grimit shikoni në video:

Të fundit

Kanceri i mushkërive: Simptoma në fytyrën tuaj që nuk duhet ta injoroni

Kanceri i mushkërive është një nga llojet më serioze të kancerit që diagnostikohet, pasi zakonisht është e vështirë të dallosh derisa të përhapet në pjesë të tjera të trupit. Kanceri

Zbulohet planeti i “pavarur” në Rrugën e Qumështit

Disa shkencëtarë kanë zbuluar ekzoplanetin më të vogël, me një madhësi sa e Tokës, që rrotullohet vetëm rreth galaktikës sonë dhe nuk i përket asnjë sistemi diellor. Astronomët vlerës

Në fund të këtij muaji hëna do të duket ndryshe, kujdes!

Ka një Hënë të plotë më 31 tetor dhe si hëna e dytë e plotë e muajit, ajo është gjithashtu edhe “Hëna blu”. Ju duhet ta shfrytëzoni në maksimum këtë moment hënor dhe të sigurohen

Një ekip kërkimor thotë se vala e dytë e ka origjinën nga Spanja

Një variant i koronavirusit që ka origjinën tek punëtorët spanjollë të fermave është përhapur me shpejtësi në pjesën më të madhe të Evropës që nga vera dhe tani përbën shumicën e

Biskota me gjalpë kikiriku

Përbërësit 1 filxhan gjalpë kikirikësh 250 gr sheqer 1 vezë 2 lugë gjelle kikiriki i bluar imët 1 pluhur për pjekje Përgatitja Në një enë bëni bashkë gjalpën e kikrikut me vezën, pluh

Koalat po zhduken për shkak të stresit!

Numri i koalave në të gjithë shtetin australian të Uellsit të Ri të Jugut është në rënie të qëndrueshme për shkak të stresit në sistemin e tyre imunitar të shkaktuar nga shkatërrimi i

Info Tjera