Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/forma-e-buzeve-dhe-personaliteti-compressor-590x354-1.png

Ja çfarë tregon forma e buzëve për personalitetin tuajSecili prej nesh është unik dhe ka karakteristika dalluese.

Përsosmëria është padyshim një mit dhe në këtë pikë a nuk është bukuria e gjërave në papërsosmëritë e tyre?

Fytyrat tona zbulojnë shumë për personalitetet tona dhe zbulojnë si cilësitë, ashtu edhe të metat tona.

Nëse jeni kurioz të dini më shumë dhe nëse pyesni veten se çfarë zbulojnë buzët për ju, ky artikull ju vjen në ndihmë.

Buzë të mëdha dhe të plota
Buzët e plota tregojnë natyrshëm një person miqësor, i cili e do kontaktin shoqëror dhe flet gjerësisht për bujarinë e tij.

Njerëzit me buzë të plota vlerësohen shumë, ata veçohen për pasionin e tyre dhe tregojnë një shije mjaft të theksuar për botën.

Ata janë të domosdoshëm për një mbrëmje dhe janë të parët që ftohen në udhëtime në grup për shkak të popullaritetit të tyre.

Buzë normale
Njerëzit me buzë normale i japin përparësi harmonisë së qenies së tyre dhe ekuilibrit të jetës së tyre.

Gjithashtu ata janë miq dhe kolegë të shkëlqyeshëm që kanë një komunikim konfidencial, gjë që mund ta bëjë spontanitetin e tyre pak të sikletshëm për të tjerët.

Ata favorizojnë arsyen dhe logjikën mbi ndjenjat dhe emocionet dhe ndonjëherë mund të jenë shumë pa kompromis në vendimet e tyre.

Buza e poshtme është më e madhe se ajo e sipërme
Kjo formë zakonisht i ngjan një përbuzjeje të një fëmije!.

Këta njerëz cilësohen si dinamik dhe me një ndjenjë të fortë aventure, ata duan udhëtimet, të bëjnë joga, të shijojnë jetën, të argëtohen dhe të mashtrohen.

Ata besojnë plotësisht se jeta është menduar të përtypet dhe vështirë se mund të ndikohen nga pesimizmi i bashkëmoshatarëve të tyre.

Me flakërimet e tyre krijuese dhe zbutjen e gjallë, ata shpesh kanë një personalitet të ndritshëm dhe të shoqërueshëm.

Buza e sipërme është më e madhe se buza e poshtme
Njerëzit, të cilët kanë buzën e sipërme më të madhe se ajo e poshtme zakonisht kanë zemrën në duart e tyre dhe në pjesën më të madhe të rasteve ua kushtojnë të tjerëve.

Ata janë të sjellshëm dhe të ndjeshëm, por është gjithashtu e rëndësishme që ata të jenë në qendër të vëmendjes sepse nëse neglizhohen, ata mund të reagojnë në mënyrë të dhunshme dhe të lëndojnë me veprimet dhe fjalët e tyre.

Buzët e holla
Për njerëzit me buzë të hollë, pengesat dhe sfidat janë ato që i magjepsin ata sepse nxjerrin vetë-mjaftueshmërinë e nevojshme për të provuar veten në çdo sfidë të re.

Ata janë ujqër të vetmuar që duan të punojnë vetëm dhe nuk mbështesin shumë mirë turmat dhe grupet.

Por kur u ndodh të hapin zemrat e tyre, ata tregojnë besnikëri dhe përkushtim legjendar!.

Buzë të vogla të plota
Bukuria e buzëve të plota vjen nga dhembshuria dhe mirësia e tyre e lindur.

Me shumë mirëkuptim, ata japin shumë për të tjerët, ndonjëherë edhe duke marrë vendime që bien ndesh me interesat e tyre për të ndihmuar të tjerët.

Shpesh do t’i gjeni në krye të shoqatave ose në ngjarje bamirësie.

Të fundit

Këshilla për grim për femrave që kanë sy më të vegjël

Nëse keni sy të vegjël, grimi dhe theksimi i tepërt mund të kenë efektin e kundërt dhe sytë atëherë duken edhe më të vegjël Për të shmangur këtë, zbatoni këshillat e mëposhtme. Mos

Horoskopi për ditën e sotme

Dashi Mos nxitoni për ndonjë vendim të ri financiar, pasi kjo mund të dëmtojë perspektivat tuaja në të ardhmen. Ju mund të merrni një dhuratë të papritur nga një mik apo i afërm. Shmangn

Përfitimet shëndetësore të çajit jeshil me limon

Çaji jeshil me lëng limoni është një pije qetësuese që mund ta shijoni në çdo kohë të ditës. Ky lëng është gjithashtu shumë ushqyes dhe hulumtimet kanë zbuluar se shoqërohet me një

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Info Tjera