Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/118467145_2745671432340597_1079961021996164172_n.jpg

Kapet peshku gjigant në KosovëNjë peshkatar nga Lipjani është befasuar kur në mekanizmin për kapjen e peshqve është bllokuar një peshk i llojit krap.

Armend Berbatovcit iu desht goxha përpjekje për të nxjerrë peshkun që peshonte hiq më pak se 22 kilogram dhe 104 centimetra i gjerë.

Por, peshku nuk do të jetë pjesë e tavolinës së ushqimit.

Armendi ka vendosur që peshkun gjigant ta shfrytëzoj për dicka tjetër.

“Peshkun e kam marr me kultivu me një bazen privat në Radev, me qëllim që ta shtoj numrin e krapit të but dhe më pas ta lëshoj në lumin Sitnica”.

Të fundit

Zbulohet antitrupi që neutralizon koronavirusin

Shkencëtarët në Fakultetin për Mjekësi të Universitetit të Pittsburghut kanë thënë se kanë arritur sukses, lidhur me trajtimin dhe parandalimin e mundshëm të koronavirusit. Hulumtuesit pr

Si reagojnë shenjat e horoskopit kur u vjen “në majë të hundës”

Të gjithë kemi mënyrën tonë të reagimit kur jemi me nerva, ose kur na vjen në majë të hundës. Dikush mund të bëhet shumë agresiv, ndërsa dikush tjetër mund të përdorë metodën e agre

Pse asnjë ushtri në botë nuk mund të krahasohet me atë amerikane

Arsyeja kryesore:Armët e ushtrisë amerikane, janë ndër më të mirat në botë. Kur është fjala për armë vdekjeprurëse, ushtria amerikane nuk ka asnjë lloj mungese në inventar. Disa prej ty

Dhjetë metodat se si të jeni më të lumtur

Të jesh i lumtur është thelbësore për një jetë të përmbushur. Një studim i fundit ka treguar se të jesh i lumtur zvogëlon mjerimin më shumë sesa të kesh më shumë para. Kjo për faktin

Parashikim i motit për sot

Sipas Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat do t’i takojnë shtresës së mesme dhe të lartë të Troposferës. Temperaturat m

Gjenden mbetjet e anijes luftarake të mbytur nga 1644

Arkeologët detarë kanë zbuluar rrënojat e një anije luftarake gati 400-vjeçare që ishte fundosur afër qytetit bregdetar danez të Rodbyhavn. Me shumë gjasë janë rrënojat e anijes ”Delmen

Info Tjera