Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/MW-IC546_work_f_20200318141900_ZQ.jpg

Kjo është mosha tipike kur njeriu konsumohet profesionalishtKonceptin e konsumimit profesional e njohin të gjithë. Vazhdimisht shkruhen artikuj në lidhje me këtë temë.

Konsumimi profesional nuk ndikon vetëm në efiçencën në punë, por edhe në lodhjen emocionale, fizike dhe mendore e shkaktuar nga stresi i tepërt, i tejzgjatur dhe përgjegjësive të tepërta mbi supe.

Një studim i ri ka zbuluar se mosha 32-vjeçare është tipike kur ndodh konsumimi profesional.

Kjo grupmoshë përbën 50% të fuqisë punëtore për shembull në Mbretërinë e Bashkuar.

Tre nga arsyet janë: Puna me orë të zgjatura, shpeshherë edhe nga shtëpia, të mosqenit të gjendje të gjetjes së ekuilibrit mes punës dhe jetës personale si dhe përballja me një treg të pasigurtë.

Ndoshta moshat më të mëdha arrijnë një stabilitet ekonomik dhe profesional, kështu konsumimi profesional është më i moderuar.

Të fundit

Raca më e famshme e qenit në botë

Raca është rritur për punë fizike, përkatësisht për grumbullim të objekteve në ujë, andaj, bashkë me retrieverët e artë, më së shpeshti shfrytëzohet në qëllime terapeutike dhe si qen

Në natën mes 24 dhe 25 tetorit kthehet ora diellore, por mund të jetë për herë të fundit

Dy gjëra janë tashmë të qarta. E para që pas pak ditësh, pikërisht në natën mes 24 dhe 25 tetorit, kthehet ora diellore (pra akrepat do të shkojnë 60 minuta mbrapa, duke na dhënë mundësi

Eksperti amerikan: Po vjen koha më e errët e pandemisë së COVID-19!

SHBA-të, jo vetëm që kanë më së shumti raste të infeksionit me koronavirus në botë, por gjithashtu zënë vendin e parë për nga numri i vdekjeve të lidhura me virusin e rrezikshëm. Por nj

Studim: Vajzat nuk postojnë “selfie” pa e modifikuar

Një e treta e vajzave të reja në moshën 11 deri 21 vjeç nuk postojnë një ‘selfie’ në rrjetet e tyre sociale pa modifikuar pamjen e tyre. Këtë thotë një studim i kryer së fundmi. Sipas

Karkaleca me salcë qumështi

Përbërësit: karkaleca sipas sasisë që dëshironi; 1 thelb hudhre; 1 lugë filadeldia; 1/2 gotë qumësht; kripë. Përgatitja: Në një tigan me zjarr të ngadaltë skuqim thelbin e hudhrës të

Shenja më me fat

Dashi – Ndërhyrja juaj në kohë ndaj dikujt që duket si indiferent do të vlerësohet. Një koleg do t’ju bashkohet për të punuar së bashku drejt një qëllimi të përbashkët. Do t

Info Tjera