Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/astrology-horoscope_0.jpeg.jpg

Kjo shenjë është më me fatDashi

Në dashuri nuk përjashtohet mundësia që ata që kanë qenë të dyjëzuar mes dy historive, të gjejnë rrugën e zgjidhjes.

Ndërsa në punë, yjet janë mjaft pozitive dhe i gjithë muaji do të jetë i shoqëruar me mundësi të shumta.

Demi

Kjo fundjavë është e domosdoshme për ti dhënë fund një zënke.

Në sferën profesionale, brenda pak javësh do të keni mundësi që të realizoni një marrëveshje apo kontratë.

Binjakët

Shumë nga të lindurit e kësaj shenje, kanë përjetuar një moment të madh lodhjeje, por për çiftet në krizë ka ardhur momenti i përmirësimit.

Në punë, ndikimi i kundërt i Hënës krijon disa probleme të vogla të cilat kërkojnë zgjidhje.

Gaforrja

Përfitoni nga kjo ditë nëse duhet të sqaroni diçka, ose nëse është dikush që ju intereson.

Në punë do të ndjeni nevojën për të rregulluar diçka, tek e cila keni investuar.

Luani

Kjo e enjte paraqitet mjaft pozitive!.

Dikush do mundohet që t’iu vendosë në provë, por një testim i tillë do ju duket si lojë dhe do e kaloni lehtësisht.

Në punë keqkuptimet janë lënë pas, dhe nëse dikush tentoi që t’iu prishë punë, nuk ia doli.

Virgjëresha

Në dashuri jeni ende nën presion dhe duhet të bëni kujdes ndaj debateve edhe në punë.

Mund të hasni në vështirësi, ndaj bëni mirë që ti masni fjalët.

Peshorja

Në dashuri duhet kujdes gjatë kësaj dite, ndaj shmangini konfliktet, sidomos nëse keni një histori të qëndrueshme.

Në punë, me shumë mundësi mund të ketë probleme dhe diskutime.

Akrepi

Kjo ditë është mjaft e favorshme për sqarime, ndaj mos e nënvlerësoni një takim.

Në punë, nëse duhet të bëni një propozim, ka ardhur momenti për të vepruar.

Shigjetari

Mos i shkarkoni në raportin në çift, polemikat dhe pakënaqësitë që vijnë së jashtmi.

Në punë ndryshimet kërkojnë më shumë vëmendje.

Bricjapi

Të lindurit e kësaj shenje kur janë të qetë në punë, e duan partnerin/en, që të jetë më i pranishëm.

Sa i takon punës, në momentet e fundit mund të dështojë një marrëveshje.

Muaji shtator parashikon një zgjedhje mjaft me rëndësi.

Ujori

Në dashuri do të keni mundësi që të diskutoni lidhur me ndonjë të papritur.

Ndërsa në sferën profesionale do të jeni mjaft produktiv.

Kujdes duhet treguar vetëm nëse keni të bëni me të lindurit e shenjës së luanit.

Peshqit

Ju pret një ditë interesante, sidomos sa i takon takimeve të reja.

Në sferën profesionale, brenda pak kohësh do të përballeni me një mundësi shumë të mirë.

Duke nisur nga ky muaj do të nisin marrëveshje dhe kontrata me rëndësi.

Të fundit

7 gabime të nënave gjatë shtatzanisë që dëmtojnë foshnjën

Kur femrat mbeten shtatzëna ato përpiqen që të kenë dietën ushqimore më të shëndetshme për foshnjat dhe veten e tyre. Disa ushqime dhe pije nuk janë aspak të sigurta për konsum gjatë kë

Moti për dy ditët në vijim

Gjatë dy ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës p

Horoskopi juaj për sot

Dashi – Ata që janë vetëm nuk duhet të druhen dhe nuk duhet të mendojnë se janë të pafat, vetëm sepse mbështeten tek njerëzit e gabuar. Në punë, nëse keni hasur në ngadalësim, ta

Studim: Mbajtja e maskës zvogëlon rrezikun e infektimit me 77%

Distancimi social, higjiena e duarve dhe një maskë janë efektive në zvogëlimin e rrezikut të infektimit kur jeni në kontakt me një person që është pozitiv me Covid-19. Ky fakt konfirmohet e

Cila është mosha kur ndiheni të bukura dhe të sigurta

Vajzat shumë të reja që mbushin rrugët dhe lokalet, të veshura me fustane të shndrritshme dhe me taka të larta, na japin idenë të jenë femra të sigurta me vetvete. Nëse e shikon një 30 vj

Parashikimi i motit për këtë javë

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se këto pesë ditë do të jenë me shi, shkarkime rrufesh dhe do të fryjë erë mesatare deri e fortë në pjesën veriperëndimore, shpejtësia maksimal

Info Tjera