Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/zxz-1-696x391-1.jpg

Kryeministrja e Finlandës u martua!Në moshën 34-vjeçare, kryeministrja finlandeze, Sanna Marin, një nga më të rejat lidere të botës, u martuar me njeriun që ka ndarë jetën e saj për 16 vite, njoftoi kabineti i saj.

”Sanna dhe Markus, prindër të një vajze dy vjeç e gjysmë, u martuan në rezidencën zyrtare të kryeministrit, në prani të familjes dhe miqve më të ngushtë”, sipas një deklarate të kabinetit.

Në llogarinë e saj personale në Instagram, kreu i qeverisë postoi një foto ku ajo shfaqet me një fustan të bardhë, tufë lulesh në dorë, me bashkëshortin e saj, Markus Raikkonen.

“Jam e lumtur dhe mirënjohëse që e ndaj jetën time me personin që dua”, tha ajo.

Në dhjetor, social-demokratja Sanna Marin u zgjodh kryeministre i Finlandës, vetëm 34 vjeçe.

Më i riu deri tani është Sebastian Kurz i Austrisë, 33 vjeç.

Në mes të korrikut u martua edhe kryeministrja daneze, Mette Frederiksen, pasi dasma e saj u desh të shtyhej disa herë, përfshirë edhe për shkak të një takimi të BE.

Frederiksen u martua me partnerin e saj, Bo Tengberg në një kishë të vogël në ishullin Mon në detin Baltik.

Të fundit

Studim: Mbajtja e maskës zvogëlon rrezikun e infektimit me 77%

Distancimi social, higjiena e duarve dhe një maskë janë efektive në zvogëlimin e rrezikut të infektimit kur jeni në kontakt me një person që është pozitiv me Covid-19. Ky fakt konfirmohet e

Cila është mosha kur ndiheni të bukura dhe të sigurta

Vajzat shumë të reja që mbushin rrugët dhe lokalet, të veshura me fustane të shndrritshme dhe me taka të larta, na japin idenë të jenë femra të sigurta me vetvete. Nëse e shikon një 30 vj

Parashikimi i motit për këtë javë

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se këto pesë ditë do të jenë me shi, shkarkime rrufesh dhe do të fryjë erë mesatare deri e fortë në pjesën veriperëndimore, shpejtësia maksimal

Si ti mbajmë vetullat e drejta

Përderisa vetullat e harkuara janë të shkëqyeshme kur bëhet fjalë për strukturimin e fytyrës, harqet e larta të vetullave ndonjëherë mund të gabohen, posaçërisht kur i mbushni ato. Ky pr

Gratë që punojnë me orar të tejzgjatur, rrezikohen nga depresioni

Gratë të cilat punojnë me orë të zgjatura janë më të rrezikuara që të preken nga depresioni, dhe një gjë e tillë nuk ndodh me burrat. Studimi më i fundit i realizuar nga ekspertë britan

5 gabimet që i shkatërrojnë shumicën e lidhjeve

Lidhjet janë një temë shume sensitive dhe është shumë lehtë për ti shkatrruar përgjithmonë. Bombardimi konstant me këshilla, menquri, dhe storie për lidhjet perfekte ndonjëherë e bën s

Info Tjera