Kuriozitete http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/eclipse.jpg

A jeni gati për eklipsin e parë diellorHënat e reja paraqesin fillime të reja dhe janë koha kryesore për manifestimin dhe vendosjen e synimeve.

Hënat e reja në astrologji shënojnë fillimin e një cikli të ri hënor, dhe ndërsa ju mund të mos jeni në gjendje ta shihni shumë qartë gjatë kësaj faze, energjia e saj është po aq e fuqishme sa çdo kohë tjetër e muajit.

Hëna tjetër e re po vjen në 10 qershor në shenjën e mendimit të shpejtë dhe të çuditshëm të Binjakëve, e cila na ofron një fillim të ri në komunikim dhe na frymëzon për të bashkëvepruar me botën përreth nesh në një mënyrë të re.

Në qershor hëna e re gjithashtu ndodh të jetë eklipsi i parë diellor i vitit, kështu që është e mundshme të sjellë fillime të papritura të reja që mund të shënojë fillimin e diçkaje të madhe në jetën tuaj. Uluni dhe dëgjoni universin përpara se të bëni ndonjë lëvizje të madhe.

Fakt argëtues: Hënat e reja do të jenë gjithmonë në të njëjtën shenjë zodiakale nëpër të cilën dielli aktualisht po udhëton!.

Për shembull, një hënë e re që bie gjatë sezonit të Luanit do të jetë gjithmonë në Luan.

Kjo sepse hënat e reja ndodhin kur hëna përafrohet me Diellin në një aspekt bashkimi.

Pavarësisht nga stina që është dhe shenja e zodiakut, të gjitha hënat e reja na ndikojnë në mënyra thelbësore.

Hënat e reja mund të ndikojnë në gjendjen tuaj shpirtërore
Në astrologji, hënat e reja shpesh na thërrasin për të reflektuar se ku jemi dhe për të vlerësuar atë që duam nga një këndvështrim më i qetë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është t’i lejoni vetes hapësirë ​​dhe kohë të tërhiqeni në vetvete dhe të përqafoni vetminë.

Hënat e reja mund t’ju bëjnë të flini
Kur hëna errësohet gjatë një faze të hënës së re, ju do të dëshironi të flini pak më herët se zakonisht. Meqenëse drita e hënës tërhiqet gjatë një hëne të re, kështu bëjnë edhe nivelet tona të energjisë.

Ju do të ndjeheni më të motivuar për të arritur qëllimet tuaja

Një hënë e re ndodh kur drita e hënës është në pikën më të ulët – por nga atje, ajo fillon të rritet më shumë për javët e ardhshme që çojnë deri në hënën e plotë, e cila rrit nivelet e motivimit tonë dhe ndihmon për të sjellë një moment impulsiv kozmik në qëllimet tona personale.

Pra, mos u mashtroni nga ndjenja juaj e re e hënës së re – kjo është në të vërtetë vetëm një moment pushimi përpara se të zhyteni në fillim për qëllimet dhe projektet tuaja.

Hënat e reja janë një kohë e mirë për vetë-kujdes dhe pozitivitet

Hënat e reja kanë të bëjnë me shpresën dhe mundësinë, duke e bërë atë një kohë veçanërisht të rëndësishme për të qenë më të sjellshëm, të kujdesshëm dhe pozitiv ndaj vetes, si dhe për të mbrojtur energjinë tuaj të ndjeshme.

Shmangni kalimin e kohës me njerëz që janë dekurajues ose pesimist.

Bëni gjëra nën hënën e re që ju bëjnë të ndiheni optimist dhe të ngazëllyer për mundësitë e reja.

Të fundit

Vizionar, gjenial, mizor, histerik

Sipas një legjende të lashtë, në Gordio, në mbretërinë e fuqishme midis Lidisë dhe Babilonisë të shekullit të tetë pes, ekzistonte një nyjë që do të zgjidhej vetëm nga mbreti i ri i A

Zbuloni se çfarë tregon për ju, mënyra si e përdorni telefonin!

Gratë kalojnë mesatarisht 600 minuta në një celular çdo ditë, krahasuar me 459 minuta për burrat, sipas një studimi. Kjo kohë zakonisht kalon në detyra të lidhura me punën (si dërgimi i n

Nëse mund të rrini pa telefon 24 orë, fitoni 2 mijë euro!

Qendroni dot 24 orë pa përdorur asnjë lloj pajisje elektronike? Nëse po, kjo sfidë është për ju. Uebfaqja për krahasimin e produkteve Review.org ka nisur një sfidë të quajtur ‘Digital De

Mbi 50 milionë njerëz qeshin me videot e tij në TikTok

Platforma e mediave sociale TikTok është bërë një burim popullor argëtimi për përmbajtjen e saj në formë të shkurtër. Dhe nëse jeni duke “qarkulluar” nëpër TikTok, do të hasni në

Kapela e Indiana Jones arrin vlerën e mijëra funtave

Koleksionistët mund të paguajnë deri në 176,000 £ për kapelën e Harrison Ford në Indiana Jones në një ankand në Los Anxhelos. Artikull ikonik do të ishte një nga mbi 1,200 rekuizita telev

Ndërtesa që kanë mahnitur botën (Foto)

Art nuk mund të cilësohet vetëm piktura, e ilustruar në një telajo, por edhe projekte e ndërtesa mahnitëse. Këto kanë zgjedhur mediat e huaja, të cilat kanë publikuar ndërtesa që duken si

Info Tjera