Kuriozitete http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/air2.png

Artisti belg krijon maskën e veçantë anti-CovidAlian Verschueren, një artist dhe punonjës social belg, ka krijuar një maskë mbrojtëse kundër Covidit shumë interesante.

Ai ka krijuar një oaz portativ ose një mini-serë me bimë aromatike, dhe e ka vendosur mbi shpatullat e tij, duke mbuluar tërësisht kokën.

Verschueren, 61 vjeç, e zhvilloi idenë 15 vjet më parë, i frymëzuar nga oazet e harlisura në Tunizi, ku ai kishte punuar më parë.

Në një qytet ku maskat e fytyrës janë të detyrueshme për të frenuar përhapjen e Covid-19, shpikja e tij ka fituar një jetë të re.

Verschueren the se, ai ka astmë dhe e sheh frymëmarrjen brenda kontraceptivëve të tij më të rehatshme sesa me një maskë normale.

Artisti gjithashtu tha se, shpresonte të inkurajonte njerëzit që të kujdeseshin më mirë për mjedisin, për të zvogëluar nevojën për të mbrojtur veten nga ndotja e ajrit dhe zhurmës.

Të fundit

Vizionar, gjenial, mizor, histerik

Sipas një legjende të lashtë, në Gordio, në mbretërinë e fuqishme midis Lidisë dhe Babilonisë të shekullit të tetë pes, ekzistonte një nyjë që do të zgjidhej vetëm nga mbreti i ri i A

Zbuloni se çfarë tregon për ju, mënyra si e përdorni telefonin!

Gratë kalojnë mesatarisht 600 minuta në një celular çdo ditë, krahasuar me 459 minuta për burrat, sipas një studimi. Kjo kohë zakonisht kalon në detyra të lidhura me punën (si dërgimi i n

Nëse mund të rrini pa telefon 24 orë, fitoni 2 mijë euro!

Qendroni dot 24 orë pa përdorur asnjë lloj pajisje elektronike? Nëse po, kjo sfidë është për ju. Uebfaqja për krahasimin e produkteve Review.org ka nisur një sfidë të quajtur ‘Digital De

Mbi 50 milionë njerëz qeshin me videot e tij në TikTok

Platforma e mediave sociale TikTok është bërë një burim popullor argëtimi për përmbajtjen e saj në formë të shkurtër. Dhe nëse jeni duke “qarkulluar” nëpër TikTok, do të hasni në

Kapela e Indiana Jones arrin vlerën e mijëra funtave

Koleksionistët mund të paguajnë deri në 176,000 £ për kapelën e Harrison Ford në Indiana Jones në një ankand në Los Anxhelos. Artikull ikonik do të ishte një nga mbi 1,200 rekuizita telev

Ndërtesa që kanë mahnitur botën (Foto)

Art nuk mund të cilësohet vetëm piktura, e ilustruar në një telajo, por edhe projekte e ndërtesa mahnitëse. Këto kanë zgjedhur mediat e huaja, të cilat kanë publikuar ndërtesa që duken si

Info Tjera