Kuriozitete http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/5ff2b800c9de3d13e43ba648.jpg

Burri ndërtoi shtëpinë në pemë për një arsye të pabesueshmeErdogan Özmen, një mjeshtër i përpunimit të drurit që jeton në Kalburcu, Turqi ndërtoi një pemë 12 metra katrorë në një pemë për një arsye të veçantë. Sipas tij, të qenit në kontakt me natyrën i jep paqe dhe në këtë mënyrë largon stresin.

“Unë e ndërtova shtëpinë lehtësisht sepse jam një marangoz. Gjithashtu ndërtova një ballkon para shtëpisë prej druri. Kur vijmë këtu me fëmijët tanë gjatë sezonit të lajthisë, e përdorim shtëpinë dhe fëmijët ndihen rehat. Jemi lodhur nga ndërtesat prej betoni. Po largojmë stresin duke ardhur këtu me gruan dhe fëmijët e mi.”, thotë ai. /abcnews.al

” alt=”” aria-hidden=”true” />Ai ndërtoi vetë një shtëpi me pemë për të shmangur stresin

” alt=”” aria-hidden=”true” />

Të fundit

La fakultetin dhe u bë i pasur!

Një i ri i cili vendosi të braktiste universitetin vite më parë, është kthyer në YouTuberin më të pasur në Australi. 25-vjeçari Lachlan Power nga Brisbane, fiton të paktën 2.4 milionë do

Gjërat që nuk duhet t’i fusni kurrë në mikrovalë

Mikrovala është një pajisje që ngroh ushqimin, që e ka pothuajse çdo familje. Sidoqoftë, ashtu siç mund të jetë shumë efektive për ne, mund të jetë edhe e dëmshme nëse bëni gabime në

Ushtria amerikane ndërton armën më të fuqishme me lazer në botë

Lazeri ‘Pulsi Taktik Ultrashort’ thuhet se është një milion herë më i fuqishëm se armët me lazer që aktualisht janë në përdorim. Ushtria amerikane po punon për një lloj të ri të arm

Zhvendoset shtëpia 139 vjeçare

Një shtëpi Viktoriane 139 vjeçare në San Francisko më në fund ka një adresë të re. Të dielën, Englander House, një ndërtesë historike në zemër të San Franciskos, u zhvendos nga 807 Fr

Buka franceze në UNESCO

Bageta (baguette – frëngjisht), bukë prej miellit të grurit, ujit, majasë, kripës dhe me pak mjeshtëri, po aq simbol i Francës, sa edhe kulla Eiffel, së shpejti mund t’i bashkohet listës

5 vende te sigurta në shtëpi ku mund t’i fshihni paratë

Tashme qe jane kohe te veshtira me koronavirus dhe bankat nuk dihet se sa te sigurta jane ja menyrat se ku mund ti fshihni leket dhe qe te mos ja u marre njeri. 1.Akuarium me peshq Mbështillni parat

Info Tjera